Ana sayfa Haberler 1.2 Güncellemesi Geliyor

1.2 Güncellemesi Geliyor

0
PAYLAŞ

World of Tanks’ın 1.2 Güncellemesi, 10 Ekim günü Avrupa sunucularına gelecek. Yeni güncelleme 9 Ekim’de Rusya sunucusuna eklenmişti, herhangi bir aksilik olmazsa yarın yeni güncellemeyle oynayacağız.

Bu yeni güncellemeye neden 1.2 dediğimizi açıkçası pek anlamış değilim, çünkü çok köklü değişiklikler olmadığı halde 1.1.0.1’den 1.2’ye geçiş yapıyoruz. Ne değişiklikler var?

Tercihli Premiumlar Tanklar
Tercihli karşılaşma ayarlarına sahip premium tanklar uzunca bir süredir oyundalar. Bu tanklar son zamanlarda sürekli zırhlı tankların oyuna eklenmesiyle birlikte 9. seviye tanklarla rekabet edememeye başladılar ve oyuncuların tercih etmediği tanklar halini aldılar. Bu tankların özgün niteliklerini koruyarak şimdiki karşılaşma ayarlarına göre güncellemek isteyen World of Tanks yetkilileri, tercihli karşılaşma ayarlarına sahip 10 adet premium tankı iyileştirdi. Bu güncellemede şu tanklar iyileştirme alacak: 8,8 cm Pak 43 Jagdtiger, 112, FCM 50T, IS-6, KV-5, M6A2E1, WZ-111, T-34-3, T26E4 SuperPershing ve Type 59.

Kişisel Görevler: İkinci Cephe
Kişisel Görevler harekatının ilki oyuncuların ilgisini çekmişti. StuG IV, T28 HTC, T 55A ve Object 260 gibi ödüllerin dağıtıldığı ilk harekat uzun bir süredir oyundaydı ve harekatı tamamlayan oyuncular için yeni bir cephe gerekiyordu. World of Tanks’ın 1.1 Güncellemesiyle birlikte İkinci Cephe operasyonları başladı.

Eski adıyla Object 726, yeni adıyla Object 279 (e) 1.2 Güncellemesinde oyunda!

İkinci Cephe’nin 6. seviye İngiliz tank avcısı Excalibur ve 8. seviye İngiliz orta tankı Chimera görevleri şu anda aktif olsa da bu güncellemede İkinci Cephenin üçüncü operasyonu başlayacak, yani Object 279 (e) görevleri açılacak. Bu görevlerin Excalibur ve Chimera görevlerinden daha zor olduğunu şimdiden belirteyim.

Haritalar
→ İmparatorluk Sınırı

İmparatorluk Sınırı, Çin sunucusu için özel hazırlanan bir haritaydı. Bu harita, Çinli oyuncuların beğenisini aldı, dolayısıyla diğer sunuculara da geliyor. World of Tanks’ın 1.0 Güncellemesinin çıkışından beri oyuna katılan Asya’da yer alan bu harita, tüm araziye yukarıdan hâkim olan Çin Seddi tarafından iki parçaya ayrılıyor.

→ Otoban

Otoban haritası HD’ye çevrilen haritalar arasındaki yerini aldı. HD’ye çevrilme işlemi sırasında haritanın dengesizlikleri de düzeltildi ve şimdi oynanmaya hazır! AC/DC’den “Highway to hell” şarkısını açın ve Otoban haritasının tadını çıkarın.

→ Geniş Park

HD’ye çevrilen haritalar arasında Geniş Park haritası da var. Harita HD’ye çevrildi ve savaş sınırının ötesine yeni alanlar eklendi. Harita son haliyle çok güzel duruyor.

Yenilenen Haritalar
→ Redshire
Ağırların savaştığı noktadaki alanlar sadece güney ekibine gizli bir atış konumu sağlıyordu. Yeni sürüm bu dengesizliği rakip ekibe de benzer bir konum sağlayarak düzeltecek, böylece iki taraf da uzun menzilli keskin nişancılıktan faydalanabilecek. Dengeyi ciddi şekilde etkilemeyecek de olsa iyileştirme belirli bir harita alanında iki ekibe de eşit şans sağlayacak.

→ Ruinberg
Haritanın açık noktasına atak yapan kuzey ekibi, şehir içine atış yaparak ağır tankları yıpratıyordu. Bu sorun düzeltilecek ve her iki ekibe de “küçük kasaba” için savaşmak için eşit fırsat sağlanacak. Ayrıca güney ekip üsse yakın iyileştirilmiş savunma konumları yapılacak.

→ Kum Nehri
Haritanın üst kısmında yer alan ekip için savunma konumları iyileştirilecek. Bunun dışında ağırlıklı olarak ağır tanklar tarafından kullanılan hendekteki düşman araçlarıyla savaşmak daha kolay olacak.

Paris
Batıdaki üs için C1 sektöründeki çalılardan biri iyileştirilerek doğudaki üssün konumuyla benzer hale getirilecek.

→ Overlord
Arazide genel değişiklik olacak. Önceki sürümde harita hafifçe güney üssüne doğru eğimliydi ve bu da dengeyi etkiliyordu. Bu yüzden herhangi bir tepeye tırmanırken kuzeydeki ekibin tankları aynı tepeyi alan güney ekibine oranla çok daha ağır ateşe maruz kalıyordu. Bu yüzden haritada genel bir değişiklik yapılacak.

World of Tanks sunucuları 10 Ekim TSİ 03:30 ile TSİ 10:00 arasında yeni güncellemenin hazırlanması için durdurulacak. Premium sahibi oyuncular bakım süresi için telafi olarak ek 24 saatlik Premium Hesap süresi alacaklar. Herhangi bir oyun içi alışveriş yapmayı düşünüyorsanız sunucular tekrar çalışmaya başlayana kadar beklemenizi tavsiye ederim. Yeni güncelleme şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun.