Ana sayfa Haberler 1.5.1 Güncellemesi: Orta Tank Değişiklikleri

1.5.1 Güncellemesi: Orta Tank Değişiklikleri

0
PAYLAŞ

1.5 güncellemesinin açık testinde İsveç tanklarını test etme fırsatı bulsak da, yepyeni bir güncelleme haberi daha World of Tanks portalına düştü. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında WG Fest’te beş ünlü aracın yeniden dengeleneceğini duyurulmuştu ki, bunlardan biri olan Kranvagn, 1.5 güncellemesiyle iyileştirme alacak. Bir sonraki güncelleme için beş tankta düşünülen değişiklikler World of Tanks portalında yayınlandı. STB-1, Leopard 1, AMX 30 B, Obj 430 ve Obj 430U değişikliklerine yakından bakalım.

STB-1
Oyuna ilk eklendiği zamanlarda STB-1 çok tercih edilen bir tanktı fakat güncellemelerle birlikte diğer tankların özellikleri iyileştirildiği için, STB-1 diğer tankların gerisinde kaldı. STB-1, World of Tanks’taki yüksek dakika başı hasara sahip tanklardan biridir biridir, fakat top kullanımı yetersizdir. Tüm bunların önüne geçmek için STB-1 tankı iyileştirilecek.

STB-1’in özellikleri yukarıdaki gibi değişecek ve tank orta-yakın mesafede daha etkili bir tank haline gelecek. Tam olarak iyileştirme mi yoksa kötüleştirme mi aldığını söylemek güç ama oyuna geldiğinde deneme fırsatımız olacak.

STB-1’in standart mermisi APCR’dan AP’ye, özel mermisi de HEAT’ten APCR’a değiştirilecek. Yeni güncellemeyle oyuna eklenecek İsveç orta tanklarındaki hidropnömatik süspansiyon özelliği STB-1’e de eklenecek.

STB-1 dışında Japon Teknoloji Ağacındaki bazı başka araçların istatistikleri de yeniden dengelenecek. STA-1’in dakika başı hasarı artacak ve daha rekabetçi hale gelecek, STA-2’nin de bazı kilit niteliklerini iyileştirilecek.

Leopard 1
Oyuna sürekli zırhlı tankların gelmesi ve şehir haritalarının sayısının artmasıyla Leopard 1 ağacı, işlevselliğini yitirdi. Hızlı ve manevra kabiliyeti yüksek, uzun menzilli keskin nişancı olan Leopard 1’in alfa hasarı 390’dan 420’ye artıyor ve zırh delme gücü iyileştiriliyor.

Leopard 1’in standart mermisi APCR’dan AP’ye, özel mermisi de HEAT’ten APCR’a değiştirilecek. Standart AP mermilerin hızı, oyundaki en yüksek AP hızlarından biri olacak. Leopard 1’in özellikleri keskin nişancı olarak geliştirilecek ve artan isabetliliğiyle birlikte düşen nişan alma süresi, düşmanlarını uzun menzilden daha etkili vurabilmesini sağlayacak. Leopard 1’in ileri hızı da 5 km artacak ve 70 km/sa. olacak. Böylece Leopard 1 oyundaki en hızlı 10. seviye orta tank haline gelecek.

Leopard 1’deki ciddi iyileştirmeler sebebiyle bazı başka parametrelerini düşecek. Şu özelliklerde düşüş olacak:
• Geri hızı
• Can puanı havuzu
• Güç/ağırlık oranı

World of Tanks ekibi, Leopard 1 hattını yeniden düzenlemeyi düşünüyor, bu yüzden hattaki tanklar dışında Pz. 58 Mutz’un nitelikleri de değişecek. Garajında Mutz olanlara duyurulur, tankı satmayın!

AMX 30 B
Ben oynamayı çok sevsem de, oyundaki en kullanışsız tanklardan biri olan AMX 30 B, sonunda iyileştirme alacak. Tankın kule zırhı güçlendirilmesi sırasında düşürülen deliş gücü artacak ve AMX 30 B daha rekabetçi bir tank olacak.

AMX 30 B’nin özel bir rolü bulunmuyor, genellikle destek tankı olarak yer alan bu tank, çok çeşitli oyun koşullarında aynı derecede iyi performans gösterebilir. Tankın isabetliliği ve zırh delme gücü eksik kalıyordu o yüzden bu nitelikleri iyileştirildi.

Object 430 ve Object 430U
Seviyesinin hormonluları Object 430 ve Object 430U’nın özellikleri sonunda düşürülüyor. Her iki araç da oyuna eklenmelerinden bu yana iyi etkinlik gösterdiler ancak son altı ayda bu iki tankın sayısı ve savaş performansları hakkındaki geri bildirimlerin miktarı arttı. Bu yüzden aşırı yüksek bazı savaş parametrelerini değişecek. Object 430 ile başlayalım.

Object 430’da dakika başı hasarı, nişan alma hızı, kule dönme hızındaki değişiklere ek olarak dağılımlar da değişecek.

Object 430U’nun dakika başı hasarı, nişan alma hızı, kule dönme hızındaki değişiklere ek olarak dağılımlar da değişecek. Sonuç olarak Object 430 ve Object 430U’nun özellikleri düşürülecek. Bu hattın tanklarını kasanlar varsa şimdiden geçmiş olsun, her iki tankın da özellikleri daha kötü hale gelecek.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇