Ana sayfa Haberler 2018 War Child Ateşkes Kampanyası Sonuçları

2018 War Child Ateşkes Kampanyası Sonuçları

0
PAYLAŞ

20 milyon insanın hayatını kaybettiği Birinci Dünya Savaşı, İtilaf Devletleriyle Almanya arasında 11 Kasım 1918 saat 11:00’de imzalanan ateşkes anlaşmasıyla sona erdi. Her yıl 11 Kasım’da, savaşta hayatını kaybedenleri anmak için Avrupa başta olmak üzere dünyanın önde gelen ülkelerinde Armistice Day veya Rememberance Day olarak da bilinen Ateşkes Günü törenleri düzenleniyor. Bu seneki anma daha özeldi, çünkü 11 Kasım 2018 pazar günü Ateşkes Gününün 100. yıl dönümüydü.

Ateşkes Gününün 100. yıl dönümünde, War Child vakfı için bir bağış kampanyası düzenleyen World of Tanks yetkilileri, çatışma bölgelerinde hayatları olumsuz insanlar için bağış toplamıştı. World of Tanks yetkilileri, War Child kampanyasına katılım sonuçlarını bugün açıkladı.

Toplamda 18.643 oyuncu, War Child bağış paketlerinden satın alarak War Child’a destek oldu ve yardım paralarından elde edilen gelirin tamamını vakfa aktırıldı. War Child vakfına aktarılan miktar toplamda 153.517 dolar oldu. Bu para çatışma bölgelerinde hayatları olumsuz etkilenen 1.290 çocuğa yardım elini uzatıp güvenliklerini sağlayacak, yaşadıkları korkunç deneyimleri nasıl atlatabileceklerini öğreterek bu süreçte onlara destek olacak ve daha parlak bir gelecek için yeni beceriler geliştirmelerini sağlayacak.

World of Tanks tarihinin en büyük Ateşkes Kampanyası olan War Child kampanyasına destek olan herkese içten teşekkürlerimi sunarım. Savaşların sadece oyunlarda yer alması dileğiyle.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇