Ana sayfa Haberler 2019’da Neler Olacak?

2019’da Neler Olacak?

0
PAYLAŞ

Wargaming’in her sene sonunda Moskova’da düzenlediği ve gelecek yılın planlarını oyunculara aktardığı Wargaming Fest veya daha kısa haliyle WG Fest, dün gerçekleşti. Peki, Wargaming’in World of Tanks 2019 yılı planları arasında neler var? Sıradan gidelim.

2018’de World of Tanks’ta maç eşleştirme ve Büyük Savaşlar iyileştirmeleri devam ederken oyuna yeni araçlar, ülkeler, sınamalar ve etkinlikler eklendi. Bunun dışında Altın Joystick “Hâlâ Oynuyorum” kategorisinde ödül alan World of Tanks, toplamda dördüncü Altın Joystick ödülünü kazandı. Sadece bunlara bakarak 2018’in Wargaming açısından iyi geçtiğini söyleyebiliriz ama gerçek ne yazık ki öyle değil. 2019, Wargaming’in bir şeyleri yoluna koymaya çalışacağı bir yıl olacak.

Wargaming’in 2019 yılının başlıca planları arasında şunlar var:
● Karşılaşma ayarları düzeltilecek.
● Ön Cephe kipi geri gelecek.
● İsveç orta tankları ve diğer başka araçlar gelecek.
● Klanlar daha erişilebilir hâle gelecek.
● Bunlar dışında daha birçok değişiklik olacak.

Premium Mühimmat Düzenlemesi
World of Tanks’ın en tartışmalı konularından biri olan Premium mühimmatla ilgili kritik bir düzenleme olacak. World of Tanks yetkilileri 2019 yılı içerisinde premium mühimmatın hasar gücünü %25-30 oranında düşürmeyi planlıyor. Yani, standart mermiyle ortalama 500 CP hasar veren bir tank, premium mermiyle ortalama 350-400 CP hasar verecek. Böylece oyundaki zırhlı tanklar, savaş meydanlarında daha uzun süre yaşayacak. Bunun zırhlı tanklarla oynamayı seven oyuncular için olumlu bir gelişme olduğu söyleyebiliriz. Henüz son karar verilmedi, dolayısıyla sürekli premium mermi atıp yüksek hasar veren oyunculardan biriyseniz şikayet etme şansınız hala var.

Karşılaşma Ayarları Düzenlemesi
Kimse bir savaş yapmak için 5 dakika beklemek istemez. 2010 yılından beri maç eşleştiricinin ana amacı sizi olabildiğince çabuk savaşa sokmaktı, tabi bu da birçok sorunu beraberinde getiriyordu. Bu sorunları çözmek amacıyla, karşılaşma ayarları 2017’deki 9.18 güncellemeyle değişti ve günümüzdeki formata geldi. 3-5-7 formatı temelde iyi bir dizilim olmakla birlikte, dağılım konusunda sıkıntılar oldu. Mesela 8. seviyede şablonun altında yer alma oranınız %80’e kadar yükseldi, bu da maç boyunca yeteri kadar etkili olamayacağınız anlamına geliyordu. World of Tanks yetkilileri sizi olabildiğince hızlı savaşa sokmak yerine olabildiğince kaliteli bir oyun oynamanızı sağlamak için birtakım şablon değişiklikleri planlıyor. Dolayısıyla 2019’da karşılaşma ayarlarının düzeleceğini söyleyebiliriz.

Ön Cephe Kipi
Çok sevilen Ön Cephe Kipi, 2019’da oyunda olacak. Ön Cephe Kipi, 2019’un ilk çeyreğinde oyuna gelecek ve yıl bitene kadar devam eden bir etkinlik olacak. World of Tanks geliştiricileri, Ön Cephe Kipini her ay içinde 1 hafta geçerli olacak şekilde oyuna sunmayı planlıyor.

Araç Dengelemeleri
Premium mühimmat düzenlemesiyle birlikte, bundan en çok etkilenecek araçları iyileştirme alacak. Bunun dışında düşük etkinliğe sahip araçlar üzerine odaklanılacak ve bazı aşırı güçlü tankların niteliklerini değişecek. Öncelikle şu araçlar yeniden dengelenecek:
● E 100
● IS-4
● Kranvagn
● STB-1
● Leopard 1
Yukarıdaki araçlar dışında orta seviyede yer alan araçlar da yeniden dengelenecek. Bu tanklar dışında başka tanklar da listede yer alabilir.

Yeni Araçlar
2019’da tekerlekli araçlara ek olarak başka tanklar da oyuna eklenecek. World of Tanks ekibi, öncelikli olarak İsveç orta tank ailesini oyuna eklemeyi planlıyor. İsveç orta tankları, hızlı ateş eden ve isabetli toplara sahip hareketli araçlar olacak. Ancak onları diğer orta tanklardan ayıran temel fark daha önce İsveçli tank avcılarında gördüğümüz Kuşatma Kipine geçebilmeleri olacak. Yeni hatta kaç aracın ekleneceğini ve hangi seviyede başlayacaklarını belirtmek için şu anda çok erken, çalışmalar sürüyor.

Yeni Mekanizmalar
World of Tanks ekibi yeni mekanizmaları oyuna eklemeyi planlıyor. Bununla ilgili henüz bir ipucu paylaşılmasa da neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Sıralamalı Savaşlar
World of Tanks ekibi, Sıralamalı Savaşlar kipini düzenlemeyi planlıyor. Sıralamalı Savaşlar’da 15. kademeye gelmek oldukça zor, bunu başaran oyuncular için de kipi oynamaya devam etmenin pek bir anlamı yoktu. Bunun önüne geçmek için 4 bölümden oluşan 15 kademe oyuna eklenecek ve zorluk seviyesi düşürülecek.

Klan Savaşları
2019 yılında bir klanda olmak oldukça avantajlı olacak, çünkü başka ek bonuslar eklenecek. Bunun dışında Ocak 2019’da, sadece klan oyuncuları için gelecek bir etkinlikte ödül tankı olarak 10. seviye İngiliz Ağır Tankı T95/FV4201 Chieftain eklenecek.

Tahvil Dükkanı
Oyuncular tahvil karşılığında yeni ürünler, donanımlar ve yönergeler satın alabiliyor. World of Tanks ekibi bu durumu geliştirecek ve 2019’da da tahvil karşılığında tank satın alma imkânı eklenecek. Hâlihazırda Premium Dükkân’da satılmayan ancak oyunda olan tanklar ve Foch 155, FV215b, FV215b (183) gibi teknoloji ağacından çıkarılmış olan ama oyuncuların hâlâ sahip olduğu hediye tanklar tahville satılacak.

Premium Hesap
Kişisel Yedekler ve Klan Yedekleri gibi bonuslar oyuncular için gayet avantajlı, dolayısıyla Premium Hesabın çekiciliği azaldı. World of Tanks ekibi, 2019’da Premium Hesabı daha kârlı ve en önemlisi herkes için daha kullanışlı hâle getirmeye çalışacak.

Özelleştirme Stilleri
Bu yıl 50TP, Caernarvon AX, SU-130PM, KV-2(R) başta olmak üzere yeni özelleştirme stilleri oyuna eklendi. Yıl bitmeden T57 Heavy, Bat.-Châtillon 25 t, Grille-15 ve IS-7 stilleri de Şenlik Operasyonları 2019 kapsamında oyunculara dağıtıldı. 2019’da yeni ve özgün üç boyutlu stillerin oyuna ekleneceğini söyleyebiliriz.

Tank Yarışı
2014 yılında oyuna eklenen özel tank etkinliğini hatırlayanlar kimler? Özel bir Chaffee tankıyla yapılan yarışlar çok beğenilmişti ki, World of Tanks ekibi 2019’da yeni bir tank yarışını oyuna eklemeyi planlıyor.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇