Ana sayfa Almanya 9.17.1 Güncellemesi Süper Testi #1: Teknoloji Ağacı Değişiklikleri

9.17.1 Güncellemesi Süper Testi #1: Teknoloji Ağacı Değişiklikleri

7
PAYLAŞ

9.17.1 güncellemesinin Süper Test özellikleri duyuruldu. Birbirinden farklı özelliklerin bizi beklediği Süper Test’in en önemli yeniliklerinden birisi de teknoloji ağacındaki değişiklikler.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında düzenlenen WG Fest’te oyundaki Almanya, Amerika ve Japonya uluslarının teknoloji ağaçlarında yapılması planlanan değişiklikler katılımcılarla paylaşılmıştı. Özellikle Alman teknoloji ağacındaki değişiklikler dikkat çekiyor. Alfabe sırasına göre başlayalım.

Almanya
Alman teknoloji ağacına yeni bir ağır dalı eklenmesi planlanıyor. Tiger P’den Maus’a giden dala 8. seviye ağır tank VK100.01P ve 9. seviye ağır tank Mäuschen eklenecek. Mäuschen’den sonra Maus ağır tankına gelecek. Böylece Maus’a giden tank dalı, daha uyumlu olacak.

VK 45.02 (P) Ausf. A. ve VK 45.02 (P) Ausf. B. ağır tank dalı, 10. seviye başka bir ağır tankla son bulacak: VK 72.01 (K)’ya çok benzeyen bir tank 10. seviye Alman ağır tankı olarak oyuna eklenecek. VK 45.02 (P) Ausf. A.’nın ön zırhı kalınlaştırılacak, VK 45.02 (P) Ausf. B.’nin yan zırhlı ve kule zırhı sağlamlaştırılacak. Böylece dallar içindeki uyum sağlanmış olacak.

Alman teknoloji ağacında tank değişikliklerinin yanı sıra denge değişiklikleri olacak. VK 30.01 (D), VK 30.02 (D) ve Indien-Panzer hattında hareket kabiliyetlerine iyileştirme gelecek. Indien-Panzer’e daha iyi top kullanımı gelecek. Panther I ve Panther II’nin atış parametreleri iyileştirilecek. Panther II’ye yeni bir top gelecek: 8.8 cm KwK L/100 Tiger (P), Tiger I, Heavy Tank No. VI ve VK 30.01 (P)’nin kule zırhı kalınlaşacak. E 75 ve E 100’e daha iyi top kullanımı gelecek. E 100’ün 15 cm Kw.K L/38 topu için AP delişi artırılacak ve 12,8 cm Kw.K. 44 L/55 standart top kullanımı iyileştirilecek.

Amerika

Amerikan teknoloji ağacında T28, T28 Prototype ve T95 hareketlilik kazanacak.

Japonya

Japon teknoloji ağacında ağır tanklarda değişiklikler olacak. Type 4 ve Type 5 Heavy’ye yeni top gelecek.

Gelelim işin püf noktasına. Güncellemede garajında Maus olanlar için birtakım avantajların olacağından bahsettim. Aslında Maus’un garajınızda olmasına gerek yok, araştırmış olmanız yeterli.

World of Tanks’da Publishing Producer görevinde bulunan Konstantin “Foton” Soldatov, kendi VK sayfasından bir güncelleme paylaştı ve en çok merak edilen sorulardan birini cevapladı: “Maus’u araştırdım, şimdi ne olacak?”

Konstantin “Foton” Soldatov’un açıkalmasına göre;
● Maus’u araştırdıysanız (garajınızda olmasına gerek yok) dal değişikliğinden sonra yeni 10. seviye ağır tank araştırılmış ve satın alınmış olacak. Bunun dışında yeni tanklar VK 100.01 P ve Mäuschen araştırılmış olacak.
● VK 45.02 B’yi aldınız, fakat Maus’u araştırmadıysanız herhangi bir değişiklik olmayacak. Yeni 10. seviye tanka sahip olmak için hala biraz kasmak zorundasınız.

Kısacası, garajınızda bir tane Maus yoksa yeni güncellemeden önce hemen bir tane kasmaya başlayın, böylece hem yeni araç dalını, hem de yeni 10. seviye ağır tank VK 72.01’i araştırmış olacaksınız.

Foton, açıklamayı kendi VK adresi üzerinden yapmıştır, dolayısıyla da resmi bir açıklama değildir. Resmi açıklama gelmeden herhangi bir ciddi aksiyon almamak en iyisi.