Ana sayfa Güncellemeler 9.17.1 Güncellemesi Yarın Geliyor!

9.17.1 Güncellemesi Yarın Geliyor!

4
PAYLAŞ

Başlık gayet açık. Bir süredir dört gözle beklediğimiz World of Tanks’ın 9.17.1 güncellemesi yarın geliyor. World of Tanks sunucuları, 23 Şubat Perşembe TSİ 04:00 ila 10:00 arasında kapalı olacak.

Güncellemenin eksik olduğu gerçeği var, mesela önceki güncellemelerde premium tanklar üzerinde daha çok durmuşlardı, bu güncellemede bu sayı azaldı. İstatistikleri, görünüşleri değişen ve oyuna yeni eklenen tanklar elbet var. Fakat bu güncellemenin daha çok Alman teknoloji ağacı düzenlemesi üzerine olduğunu söyleyebiliriz.

Önce alttaki videoya bir göz atalım, yeni güncellemeyle neler geliyor bir bakalım. Sonra da detaylara inelim.

Yenilikler: Alman Teknoloji Ağacı

Alman teknoloji ağacında kapsamlı değişiklikler oldu. Ağır tank hattından başlayalım. Alman ağır tank hattı güncellendi. Önceki ağaçta VK 45.02 B’den sonra oynanışı tamamen farklı olan Maus tankı vardı. 9.17.1 güncellemesiyle birlikte Maus dalı için farklı tanklar oyuna eklendi: VK100.01P (8. Seviye) ve Mäuschen (9. Seviye). Yeni ağır tanklar gerçekten biraz ağır, fakat kalın zırhlarıyla savaş meydanında gayet dayanıklılar.

VK 45.02 B’den sonra gelen tank, bir önceki hattın tanklarıyla uyum içinde ilerleyecek bir tank oldu: Pz.Kpfw VII. (10. seviye). Böylelikle Tiger P’den sonra VK 45.02 A’dan Pz.Kpfw VII. hattına, VK100.01P’den Maus hattına gidebileceksiniz.

Bu değişiklikler VK 45.02 A ve VK 45.02 B’deki deneyimlerinizi etkilemeyecek. Aynı değişiklikler Maus için de geçerli, sahip olduğunuz tüm donanım, kamuflajlar, amblemler ve mürettebat kalacak. Ek olarak Maus tankını açmış olanlar, önceki tanklar VK100.01P ve Mäuschen’i de açmış fakat almamış olacak.

Bu hatlar dışında E 100 hattında da güncellemeler var. E 100’ün deliş gücü artırılırken, E 75’in topu daha istikrarlı hale geldi. Tiger I ve Tiger P’nin taret zırhı güncellendir.

Orta tank dalında E 50 ve Leopard PTA’nın sevgi gördüğünü söyleyebiliriz. Leopard PTA’nın top eğim açısı artarken, E 50’nin 8.8 santimetrelik L/100 topu, E 50’yi daha kolay kasmak için Panther II tankına verildi.

Tank avcıları hattında ücüzü bir gelişme var, Grille 15’in özellikleri azaltıldı. Orta tank stiline yaklaşan Grille 15’in motor gücü ve dolum süresi düşürüldü.

Alman hattındaki premium tanklar Krupp-Steyr Waffenträger, Pz.Kpfw. IV Schmalturm, Panther M/10 ve Panther mit 8,8 cm L/71’in özellikleri güncellendi.

Yenilikler: Japon Teknoloji Ağacı

Japon teknoloji ağacında Type 4 Heavy ve Type 5 Heavy tanklarının zırhları iyileştirildi ve bu tanklar HE mermi atan toplara kavuştular.

Yenilikler: Amerikan Teknoloji Ağacı

Amerikan teknoloji ağacında T28, T28 Prototype ve T95 tanklarının motorları ve hızları güncellendi. T110E5 tankının komutan kupolasının zırhı azaltıldı. Artık T110E5 tankını yukarıdaki kocaman komutan kupolasından delebileceksiniz.

Dengeleme ayarları
T-34-85M ve FV4202 premium tankları biraz sevgi gördü ve bu tankların özellikleri artırıldı. İngiliz Centurion tanklarında da iyileştirmeler var. Centurion ve Centurion Mk. 7/1 tanklarının hızları ve mermi dolum süreleri iyileştirildi.

Kaleler
Kale savaşları “İlerlemeler” formatıyla değiştirildi. Artık her gün kaleyi savunmanıza gerek kalmayacak. 6. seviye müfrezeler için 7’ye 7 savaşlar gelecek.

Basitleştirilmiş Teknik Nitelikler Gösterimi
Güncellenen özelliklerle beraber, garajınızdaki tanklara yapacağınız değişiklikleri daha rahat izleyebileceksiniz. Yeni donanımların ne kadar bonus verdiğini görebileceksiniz.

Araç Kıyaslamaları
Önceki sürümlerde tanklara eklenen özellikleri görmeden karşılaştırma yaparken 9.17.1 güncellemesiyle birlikte bir tankı başka tankla kıyaslamak istediğinizde donanım, mürettebat perkleri gibi özellikleri dahil ederek kıyaslayabileceksiniz.

Detaylı Alınan Hasar Kütüğü
Alınan hasar kütüğü daha da detaylandırıldı. Yeni güncellemeyle birlikte hasar miktarları, mermi türü, kritik isabetler ve hasar veren aracın adı ve türü için şeritler güncellendi.

Takım Doğuş Sistemi
9.17.1 güncellemesiyle birlikte ekip olarak savaşa giren oyuncular doğuş sisteminde birbirlerine yakın olacaklar.

Sesler
Yeni güncellemeyle birlikte sesler mod kullanıma açıldı. Artık istediğiniz sesi modifiye edebileceksiniz.

Mini Haritalar
9.17.1 güncellemesiyle birlikte şu mini haritaların görünümünü değişti: Eğitim Alanı, Overlord, Stalingrad, Kutsal Vadi ve Ateş Hattı.