Ana sayfa Güncellemeler 9.20 Güncellemesi Değişiklikleri: İngiliz Orta Tankları

9.20 Güncellemesi Değişiklikleri: İngiliz Orta Tankları

5
PAYLAŞ

World of Tanks’ın 9.19.1 güncellemesi bu hafta itibariyle geldi. Şimdiden bir sonraki güncelleme olan World of Tanks 9.20 güncellemesi hakkında detaylı bilgiler gelmeye başladı. Bu güncellemeyle birlikte test edilen Japon ağırları, Fransız tank avcıları, Fransız orta tankları, Alman tankları, Rus orta tank ve Çin orta tank değişikliklerini daha önce yazmıştım. Alttaki linklerden ulaşabilirsiniz.

9.20 Japon Ağır Tank Değişiklikleri
9.20 Fransız Avcıları Değişiklikleri
9.20 Fransız Orta Tank Değişiklikleri
9.20 Alman Tank Değişiklikleri
9.20 Rus Orta Tank Değişiklikleri
9.20 Rus Ağır Tank ve Avcı Değişiklikleri
9.20 Amerikan Orta Tank Değişiklikleri
9.20 Çin Orta Tank Değişiklikleri

9.20 güncellemesinden sonraki güncellemelerde yakın zamanda iyileştirme alan İngiliz tankları Centurion ve FV 4202 ile birlikte Centurion AX tankı da iyileştiriliyor. Bu dört tankın da taret zırhı güçlendiriliyor, yani tüm bu değişikliklerin ortak noktası İngiliz orta tanklarının iyileştirme alması. Bir göz atalım.

Yüksek seviye İngiliz orta tanklarının top kullanımı çok uygun olsa da bu tankların görece zayıf kule zırhı, bu ağaçta yer alan tankların soyunu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya getirdi. Benim çok sevdiğim bir ağaç olan İngiliz orta ağacı Cromwell ve Comet’ten sonra keskin bir dönüşüme uğruyordu ki, son güncellemelerde gelen değişikliklerle birlikte daha iyi tanklar haline geldi. Centurion Mk. I, Centurion Mk. 7/1 ve Centurion AX’in kule efektif zırhı güçlendiriliyor. Bu tankların efektif kule zırhları 240 mm’den başlayacak. Böylelikle arazi şartlarını kullanırken daha cesur oyunlar çıkartabileceksiniz.Oyunun en zayıf premium tanklarından birisi olan FV 4202, geçtiğimiz güncellemelerde üst üste aldığı iyileştirmelerle tercih edilen tanklar arasına girmişti. Son aldığı zırh iyileştirmeleriyle birlikte görünen o ki, bu tankı savaş meydanlarında daha çok göreceğiz. FV 4202’nin kule ve gözde zırhı iyileştiriliyor, yetmiyor tankın motor gücü 650 bg’ye çıkartılıyor.