Ana sayfa Güncellemeler 9.20 Sonrası: İngiliz Ağır Değişiklikleri

9.20 Sonrası: İngiliz Ağır Değişiklikleri

3
PAYLAŞ

World of Tanks’ın 9.20 güncellemesi hakkında detaylı bilgiler geldi. Bu güncellemeyle birlikte test edilen Japon ağırları, Fransız tank avcıları, Fransız orta tankları, Alman tankları, Rus orta tank değişikliklerini daha önce yazmıştım. Alttaki linklerden ulaşabilirsiniz.

9.20 Japon Ağır Tank Değişiklikleri
9.20 Fransız Avcıları Değişiklikleri
9.20 Fransız Orta Tank Değişiklikleri
9.20 Alman Tank Değişiklikleri
9.20 Rus Orta Tank Değişiklikleri
9.20 Rus Ağır Tank ve Avcı Değişiklikleri
9.20 Amerikan Orta Tank Değişiklikleri

Bunun dışında aşağıda benim blogda 9.20 değişiklikleri olarak yazdığım, fakat 9.20’de değişmeyecek tanklar var. Aşağıdaki değişiklikler World of Tanks’ın 9.20 güncellemesinde yer almıyor, bu değişiklikler 9.20’den sonraki güncellemelerde gelecek.

9.20 Sonrası: Çin Orta Tank Değişiklikleri
9.20 Sonrası: İngiliz Orta Tank Değişiklikleri
9.20 Sonrası: İngiliz Taretli Avcı DeğişiklikleriÇin ve İngiliz tank değişiklikleri 9.20’den sonraki güncellemelerde oyuna eklenecek. Ek olarak İngiliz ağır tank dalında da birtakım iyileştirmeler olacak. Caernarvon ve Conqueror daha dengeli bir yapıya kavuşurken, 10. seviyede yer alan FV215b tankı Super Conqueror’la yer değiştiriyor.

9. seviye İngiliz ağır tankı Conqueror, şu anki haliyle serbest deneyimle geçilen bir tank olarak oyunda yer alıyordu. Bu tankın tankın savaş meydanındaki dayanıklılığını artırmak için Conqueror’un gövde zırhı güçlendiriliyor, buna ek olarak yeni bir kule ve yeni bir top ekleniyor. Şu anki kuleye oldukça benzer kule, öncekinden daha dayanıklı olacak.

Yeni Conqueror tankı, yukarıdaki görselde sağdaki tank gibi görünecek. Şu ankinden pek bir farklı olmamakla birlikte, daha kalıplı duracak.

Yeni kule ve gözde zırhıyla beraber tankın efektif zırh kalınlığı yukarıdaki görseldeki gibi olacak.

8. seviyede yer alan Caernarvon’a gelince, bu tankın şu anki oyunu orta-ağır tank arasındaki bir karışımdan oluşuyordu ve bu tank hiçbir zaman “gerçek ağır tank” olamadı. Bu tanka yeni bir kule zırhı ve yeni bir top ekleniyor. Buna karşılık olarak hareketlilik istatistikleri biraz düşürülüyor.

Caernarvon’un 32-pdr’lik yeni OQF Gun Mk. II topu standart mermi’de 220 mm deliş gücüne ve 280 CP hasara sahip. Deliş gücü çok ufak bir değişiklik gösterse de, can puanı hasarında muazzam bir artış var. Bu artışa ek olarak tankın dakika başı hasarı da artırılıyor. 230 CP hasar veren topla dakikada 8 mermi atan Caernarvon, yeni topuyla dakikada 10.4 mermi atacak, böylece dakika başı hasarında tam %60’lık artış olacak. Eski topla 1845 CP hasar verebilen tankın yeni dakika başı hasarı 2920 CP olacak. Süper Test’te güçlendirilmiş kulesi ve artırılmış dakika başı hasarıyla denenen Caernarvon oyuna böyle gelirse OP oğlu OP olur.

Yeni Caernarvon tankı, yukarıdaki görselde sağdaki tank gibi görünecek. Şu anki Centurion Action X kule zırhı yerine Centurion 32-pdr kulesi eklenecek.

Yeni kule ve gözde zırhıyla beraber tankın efektif zırh kalınlığı yukarıdaki görseldeki gibi olacak.