Ana sayfa Haberler 9.22 Güncellemesi: Ön İndirme Seçeneği

9.22 Güncellemesi: Ön İndirme Seçeneği

0
PAYLAŞ

World of Tanks portalı yeni bir haber ve gelecek güncelleme için ön indirme seçeneğinin bulunduğunu açıkladı. Peki, ön indirme nedir?

Ön indirme, beklemek istemeyenler için geliştirilmiş bir özellik. Güncellemenin çıktığı gün indirmeye çalışmak pek pratik bir yöntem değil. Bu sorunun önüne geçmek isteyen World of Tanks geliştiricileri, yeni güncellemenin 31 Ocak TSİ 12:30’dan indirilebileceği yeni bir yöntem denediklerini açıkladı. Güncellemeyi önceden indirmek resmi çıkış gününde oyun hizmetlerindeki yükü azaltacak, böylece oyuncular herhangi bir gecikme olmadan ve beklemekten usanmadan hemen oyuna katılabilecek. Ön indirme seçeneğini kullansanız bile güncelleme gelmeden önce aktif olmayacağını belirteyim.

Ön indirme özelliğini çalıştırmak için başlatıcıdaki ayarlar tuşuna basın ve “gelecek güncellemelerin indirilmesine izin ver” seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Değişiklikleri kaydetmek için “uygula” butonuna tıklayın.

Ön indirme nedir?
Gelecekteki bir güncellemenin dosyalarının (tahmini boyutlar: SD istemci için 400 MB ve HD istemci için 600 MB) önceden indirilmesidir. Dosyalar sadece resmi yayın gününde kurulacaklardır. Kurulum, oyun sunucuları üzerindeki çalışmalar tamamlandıktan sonra başlatıcı çalıştırıldığında gerçekleşecektir.

9.22 güncellemesinin önceden indirilmesi herhangi bir şekilde World of Tanks oynayabilmeyi etkileyecek mi?
Hayır etkilemeyecek, oyuncular istedikleri zaman World of Tanks oynayabilecekler. Ancak, bu özellik etkinken oyun sırasında indirme otomatik olarak durdurulacak ve oyundan çıktıktan sonra hemen tekrar başlatılacaktır. İndirme işlemini istediğiniz anda durdurabilirsiniz.

Güncelleme dosyaları nerede saklanacak? Bunları taşınabilir bir diske kopyalayıp bir arkadaşım ile paylaşabilir miyim?
Evet, güncelleme dosyaları bilgisayarınızdaki С:\Games\World_of_Tanks\Updates standart dizininde (veya arkadaşınız oyunu başka bir dizine kurduysa Diskiniz:\Games\World_of_Tanks\Updates) saklandığından arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Başlatıcıdaki Durdur tuşuna tıklarsam indirme bir sonraki sefer kaldığı yerden mi başlayacak yoksa indirmeye baştan mı başlamam gerekecek?
Kaldığı yerden devam edecek.

Ön indirme sırasında SD/HD seçeneklerini seçebilir miyim?
Hayır, sadece hâlihazırda kurulu sürüme denk gelen dosyalar indirilecektir.

Ön indirme sırasında herhangi bir teknik sorun çıkarsa nereye bildirmeliyim?
Konu hakkındaki tüm sorularınızı forumda haberin tartışmasında yanıtlayacağız.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇