Ana sayfa Haberler Adil Oyun Politikası Güncellemesi (Kasım 2018)

Adil Oyun Politikası Güncellemesi (Kasım 2018)

0
PAYLAŞ

World of Tanks yetkilileri bir yılı aşkım süredir yasaklı yazılımlarla mücadele ediyor ve yasaklı yazılımları kullanan oyuncuları cezalandırıyor. World of Tanks Türkçe portalı, Avrupa sunucularında yasaklı yazılım kullanan oyuncularla ilgili bir güncelleme paylaştı.

Son güncellemeye göre Avrupa sunucularında yasaklı yazılımları kullanan 2.972 oyuncu cezalandırıldı, kuralları ihlal etmeyi alışkanlık haline getiren 1.115 oyuncunun hesabı da yasaklandı.

Adil oyun güncellemesiyle birlikte tek ceza alanlar Avrupa sunucularında oynayanlar değil, diğer sunucularda da ceza alan oyuncuların sayısı açıklandı:
• Rusya sunucularında 7.009 oyuncu ceza aldı, 3.143 oyuncunun hesabı yasaklandı.
• Amerika sunucularında 526 oyuncu ceza aldı, 232 oyuncunun hesabı yasaklandı.
• Asya sunucularında 55 oyuncu ceza aldı, 20 oyuncunun hesabı yasaklandı.

Ceza alan oyuncu sayısında Rusya liderliği elinde bulundursa da bir önceki döneme göre yasaklanan ve ceza alan oyuncu sayısı artış gösteren tek sunucu Avrupa sunucusu oldu. Yani diğer tüm sunucularda ceza alan oyuncu sayısı bir önceki güncellemeye göre düşüş gösterirken Avrupa’da ceza alan oyuncu sayısı arttı. Oyuncu sayısı mı düşüyor, yoksa yasaklı yazılım kullanan oyuncu sayısı mı düşüyor, seçimi sizlere bırakıyorum.

Yazımı bitirmeden önce son bir şey daha eklemek istiyorum. World of Tanks yetkililerinin yasaklı yazılımları kullanan oyuncularla ilgili her güncellemesi, topluluk katılımcıları için bir eziyet halini alıyor. Ceza alan veya tamamen yasaklanan oyuncular, çeşitli kanallardan bizlere ulaşıp “ceza aldım ve/veya hesabım kapatıldı, lütfen yardımcı olur musunuz hesabımı açsınlar?” gibi mesajlarla bizleri darlıyorlar. Hesabın neden kapandığımı sorduğumuzda da “ben kullanmadım arkadaşım kullanmış” veya “yasak olduğunu bilmiyordum” gibi dönüşler alıyoruz. Öncelikle hesabınızı kimseyle paylaşmamanız lazım, paylaştığınızda bu gibi aksilikler olabiliyor. İkincisi de World of Tanks ekibi hangi yazılımların yasaklı yazılımlar kapsamında olduğunu duyurdu. Şimdi tek tek isimlerini yazmayacağım ama birçoğunuzun bal gibi de bildiği üzere bir sürü yasaklı yazılım var.

Başka oyuncuların zararlı yazılım kullanması ve şimdilik ceza almaması sizin de ileride ceza almayacağınız anlamına gelmez. Siz siz olun, yasaklı yazılım kullanmayın.