Ana sayfa Haberler Adil Oyun Politikası Güncellemesi (Temmuz 2018)

Adil Oyun Politikası Güncellemesi (Temmuz 2018)

0
PAYLAŞ

World of Tanks yetkilileri son bir yıldır yasaklı modlarla mücadele ediyor ve yasaklı modları kullanan oyuncuları cezalandırıyor. World of Tanks Türkçe portalı, Avrupa sunucularında yasaklı mod kullanan oyuncularla ilgili bir güncelleme paylaştı.

Son güncellemeye göre Avrupa sunucularında yasaklı yazılım kullanan 2.807 oyuncu cezalandırıldı, kuralları ihlal etmeyi alışkanlık haline getiren 782 oyuncunun hesabı da silindi. Sadece Avrupa sunucularında değil, diğer sunucularda da ceza alan oyuncuların sayısı açıklandı:
• Rusya sunucularında 17.323 oyuncu ceza aldı, 5.510 oyuncunun hesabı silindi.
• Amerika sunucularında 815 oyuncu ceza aldı, 515 oyuncunun hesabı silindi.
• Asya sunucularında 695 oyuncu ceza aldı, 174 oyuncunun hesabı silindi.
Yasaklı modların çoğunlukla eski Sovyet ülkelerinde yapıldığını ve kullanıldığını göz önünde bulundurduğumuzda toplamda yaklaşık 23 bin oyuncunun cezalandırılması beni pek şaşırtmıyor.

Yazımı bitirmeden önce bir şey daha eklemek istiyorum. World of Tanks yetkililerinin yasaklı modları kullanan oyuncularla ilgili her güncellemesi; Ohzman, MrBotosh, SouLBrinGeR ve bendenizden oluşan topluluk katılımcıları ekibi için bir eziyet halini alıyor. Ceza alan veya tamamen yasaklanan oyuncular, çeşitli kanallardan bizlere ulaşıp “ceza aldım ve/veya hesabım kapatıldı, lütfen yardımcı olur musunuz hesabımı açsınlar?” gibi mesajlarla bizleri darlıyorlar. Hesabın neden kapandığımı sorduğumuzda da “ben kullanmadım arkadaşım kullanmış” veya “yasak olduğunu bilmiyordum” gibi dönüşler alıyoruz. Öncelikle hesabınızı kimseyle paylaşmamanız lazım, paylaştığınızda bu gibi aksilikler olabiliyor. İkincisi de World of Tanks ekibi hangi modların yasaklı modlar kapsamında olduğunu duyurdu. Şimdi tek tek isimlerini yazmayacağım ama birçoğunuzun bal gibi de bildiği üzere bir sürü yasaklı mod var. Başka oyuncuların kullanması ve şimdilik ceza almaması sizin de ceza almayacağınız anlamına gelmez. Siz siz olun, yasaklı mod kullanmayın.