Ana sayfa Haberler Adil Oyun Politikası Güncellemesi

Adil Oyun Politikası Güncellemesi

9
PAYLAŞ

World of Tanks portalı, haksız avantaj sağlayan ve oyunun oynanışını değiştiren üçüncü taraf programları kullanan oyuncuları yeni bir ban dalgasıyla oyundan çıkardı. World of Tanks yetkilileri, yasaklı modları ilk defa kullanan oyunculara 1 hafta uzaklaştırma cezası veriyor, ceza aldıktan sonra da kullanmaya devam oyuncuları kalıcı olarak oyundan uzaklaştırıyor.

Son dönemde Avrupa sunucularında yasaklı yazılım kullanan 4.056 oyuncu, 1 haftalık ceza aldı ve kuralları ihlal etmeyi adet haline getiren 490 oyuncu da kalıcı olarak yasaklandı.

Rusya’da 60.226 oyuncu 1 haftalık ceza alırken 5.156 oyuncu ban yedi. Amerika’daysa 802 oyuncu 1 haftalık ceza aldı ve 116 oyuncu banlandı. Yasaklı modların birçoğunun Rusya kaynaklı olduğunu göz önünde bulundurunca bu sayı aslında gayet makul görünüyor.

World of Tanks Türkçe forumunda yasaklı mod kullanmadığı halde ceza alan oyuncuların itirazları var. Özellikle de Promod kullanan ve bu yüzden ceza aldıklarını düşünen oyuncular, Promod’un yasaklı olmadığını, Word of Tanks’ın kendi sitesinde de bu modların yer aldığını söylüyorlar.

Siz ne bu konuda düşünüyorsunuz? Yorumda yazın!

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇