Ana sayfa Haberler Akrep Gibi Bir Kadın: Marlene Dietrich

Akrep Gibi Bir Kadın: Marlene Dietrich

0
PAYLAŞ

skorpion3

Wargaming’in Gamescom için özel olarak satışa sunduğu Alman 8. seviye premium tank avcısı Skorpion G’nin gayet ilginç bir kamuflajı var. Çöl kamuflajıyla birlikte satılan Skorpion G’nin taretinin üzerinde kırmızı bir akrep resmi bulunuyor. Tankın bu ismi ve deseni fazlasıyla hak ettiğini söyleyebiliriz. Tabi, bu ilginç kamuflajının dışında Skorpion G’nin ufak bir ayrıntısı var: Marlene Dietrich.

skorpion1

Görebildiniz mi? Muhtemelen hayır, çünkü bu blogda çok büyük görseller kullanmıyorum. Bir de yakından bakın. Gördünüz mü?

skorpion2

Skorpion G’nin komutanı, oldukça güzel bir kadının resmini tanka yapıştırmış: Marlene Dietrich. Marlene Dietrich; 20. yüzyıl boyunca film, moda ve stil üzerinde unutulmaz bir etki bırakan bir kadındı. Egzotik güzelliğinin ve baş döndüren cazibesinin altında masumiyet ve kışkırtıcı bir seksilik, bir arada bulunuyordu.

1901’de Berlin’de doğan Marlene Dietrich, 1920’li yıllarda sessiz filmlerde rol almıştı. 1930’da oynadığı “Der blaue Engel” filmiyle Hollywood’un kapısını aralayan Dietrich; Morocco, Shanghai Express, Desire gibi filmler de oynamıştı. 1939 yılında Amerikan vatandaşlığı almış, İkinci Dünya Savaşı boyunca da insanüstü bir çaba göstererek savaştan kaçan Almanlara ve Fransızlara kapılarını açmış, onlara finansal konularda destek olmuş ve Amerikan vatandaşlığı almalarına yardım etmişti. 1992 yılında Paris’te vefat eden Dietrich’in mezarı Berlin’dedir.

Dietrich, 1999 yılında Amerikan Film Enstitüsü’nün yayınladığı AFI 100 Yıl… 100 Yıldız listesinde 9. sırada yer almaktadır.

skorpion-marlene

Unutulmayacak bir kadın, ha?