Ana sayfa Haberler Altay Tankı: Yeni Dolandırıcılık Yöntemi

Altay Tankı: Yeni Dolandırıcılık Yöntemi

1
PAYLAŞ

Peşinen söyleyeyim, Altay tankı World of Tanks’a gelmeyecek ama başka türlü dikkatinizi çekemezdim sanırım. Bu yazıyı yazmamın sebebi sizleri yeni bir dolandırıcılık vakasına karşı uyanık olmaya çağırmak. Dolandırıcılar size Altay tankının oyuna geleceğini söyleyen mesajın içinde ayrıca bir link atıyor ve linke oy vermek için girdiğinizde de hesabını çaldırıyorsunuz.

World of Tanks oynarken size mesaj atan bazı “sivri zeka” arkadaşlar Wargaming’i temsil ettiklerini, Altay tankının oyuna gelmesi için oylama yaptıklarını söylüyorlar. Ardından da şöyle bir mesaj atıyorlar:

Oyuna Türk tankı olan altay tankını gelmesini istermisiniz woridoftanks,xxx linkten oylarınızı bekliyoruz

Bu linke tıkladığınızda da Altay tankı için oylamanın yapıldığı aşağıdaki görselde yer alan siteye yönlendiriliyorsunuz. Siteye girip şifrenizi yazdığınızda da hesabınız çalınıyor.

Bu sitedeki “OYLA!” butonuna bastığınızda sizi hesabınıza giriş yapacağınız alana yönlendiriliyorlar ama bu alan aslında World of Tanks’ın giriş ekranıyla aynı. Buraya kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğinizde hesabınız çalınıyor.

Bu gibi sivri zeka arkadaşlara karşı uyanık olun. Oyun içinden mesaj yazıp Wargaming’i temsil ettiğini söyleyen kişilere inanmayın. Dikkatli gözler hemen yakalamıştır ama tekrar belirteyim, linkte “WORLD” kelimesi yerine “WORİD” yazıyor. Oyun içinden gönderilen linkleri tekrar tekrar kontrol edin. En önemlisi de şifrenizi ve bilgilerinizi bu tarz sitelere vermeyin. Lütfen dikkat edin.