Ana sayfa Fransa AMX ELC bis’in 90 mm’lik Topu Kalıyor!

AMX ELC bis’in 90 mm’lik Topu Kalıyor!

0
PAYLAŞ

World of Tanks’ın 2017 planları içerisinde 9. ve 10. seviye hafif tankları oyuna adapte etmek var, böylece hafif tankların karşılaşma ayarlarını +3 seviyeden, +2 seviyeye çekebilecekler. Bunu yapmak için de, var olan hafif tanklar gözden geçiriliyor ve duruma göre oyuna yeni tanklar ekleniyor.

6, 7, 8, 9 ve 10. seviyede bulunan hafif tankların yeni istatistiklerini daha önce paylaşmıştım. World of Tanks bu tanklarla ilgili düzenlemelere gitmiş, yeni hafif tankları eklemişti. Bu seviyelerdeki değişikliklere ve tankların yeni istatistiklerine şu linklerden ulaşabilirsiniz:
6. Seviye Hafif Tanklar
7. Seviye Hafif Tanklar
8. Seviye Hafif Tanklar
9. Seviye Hafif Tanklar
10. Seviye Hafif Tanklar

5. seviye hafif tankların istatistiklerine daha önce ulaşmış ve bu blogta paylaşmıştım ve AMX ELC bis sevenleri üzecek bir haber vermiştim. Wargaming yetkilileri 5. seviye hafif tank AMX ELC bis’in 90 milimetrelik topunu çıkartıp Süper Test oyuncularının beğenisine sunmuştu.

75 milimetrelik topu ve 360 derece dönen taretiyle pek ilgi görmeyen AMX ELC bis, Wargaming’in planlarının değişmesini sağladı. World of Tanks İngiltere Topluluk Koordinatörü MrConway’in World of Tanks İngilizce forumunda açıkladığı üzere, tankın 90 milimetrelik topu geri döndü!

● AMX ELC bis’in iki topu olacak, asıl top 75 milimetrelik ve opsiyonel olan 90 milimetrelik top.
● 75 milimetrelik topla, AMX ELC bis’in tareti 360 derece dönebilecek.
● 90 milimetrelik topla, şimdi olduğu gibi, tankın sınırlı bir taret dönüşü olacak. Fakat tankın normal karşılaşma ayarlarına uyum sağlaması için topun deliciliği +/-2 yeniden düzenlendi. 170 milimetre olan eski delicilik, yerini 120 milimetrelik deliciliğe bırakacak.
● 90 milimetrelik top farklı bir varyant olarak duracak, çünkü daha 90 milimetrelik topla üretilen bir adet prototip mevcut.

5. seviye Fransız hafif tankı AMX ELC bis’in yeni istatistikleri de belli oldu. Son durumda tankın AP mermi deliciliği 170 milimetre delicilikten 120 milimetre deliciliğe düşürülürken, APCR mermi deliciliği de 248 milimetre’den 170 milimetreye düşürüldü.

Dikkat çeken bir değişiklik de tankın yükleme süresinde gözlemlendi. Önceki durumda dakikada 5 mermi atan AMX ELC bis tankı ortalama 12 saniyede bir mermiyi yüklerken Süper Test sırasında bu sürenin 14 saniyeye yükseltildiği görülüyor. Sanırım AMX ELC bis’le oynamak daha da zorlaşacak.

Son durumda 90 milimetrelik topun geri gelmesine sevindim. Özellikle de benim gibi tank avcısı ve hafif tank karışımı bir oyun stiliyle oynayan oyuncular için Wargaming’in AMX ELC bis’in 90 milimetrelik topunu oyunda tutması gayet yerine olmuş. Keşke bir de deliciliği ellemeselerdi ama 8. seviye oyunda bile harikalar yaratan tank, aynı delicilikle 7. seviye oyunlarda birçok kişiyi oyuna küstürebilirdi.

Siz ne düşünüyorsunuz, sizce yerinde bir değişiklik mi olmuş?