Ana sayfa Fransa AMX M4 mle. 49 Liberté İncelemesi

AMX M4 mle. 49 Liberté İncelemesi

0
PAYLAŞ

Peşinen söyleyeyim Liberté benim fikrime göre şu ana dek oyuna gelen en iyi Premium tank. En iyi premium tank dedim ve bunu da Type-59’un nerf yemeden önceki efsanevi performansını hariç tutarak söylüyorum. Yoksa Type’ın yeri başka.

Bu sözler World of Tanks Türkiye Community Contributors (Topluluğa Katkıda Bulunanlar) ekibinden lantirn’in sözleri. lantirn, geçtiğimiz günlerde AMX M4 mle. 49 Liberté tankını deneme fırsatını bulmuş ve bu deneyimlerini World of Tanks Türkiye forumunda yazıya dökmüş.

AMX M4 mle. 49 yerine AMX M4 mle. 49 Liberté tankının yakında Avrupa sunucularında olacağını söyleyen lantirn, aşağıdaki kamuflajıyla satışa sunulacağını belirtiyor.

lantirn1

lantirn, AMX M4 mle. 49 Liberté’nin iyi bir tank olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Peki Liberté neden bu kadar iyi? Yanıtı tankın özelliklerinde gizli. Bu noktada sizi sayılara, çeşitli grafiklere ve isatistiklere boğmayacağım. Açık açık söyleyeyim bu farkı yaratan tankın müthiş derecede iyi ön ve taret zırhı. Ayrıca tier 8 ve 9 Fransız medium ve heavy tanklarının kullandığı 232/263/50 delmeli (AP/APCR/HE) 100 mm SA47 topu ile özellikle tier 8 ve 9 maçlarda hemen hemen hiç gold mermi atmadan rakiplerinize kafa tutmanızı sağlıyor.

lantirn’e göre bu tankın iki kötü özelliği var: görüş mesafesi ve 55mm’lik yan zırhı. Wargaming’in en azından görüş mesafesi konusunda bir iyileştirme yapacağını biliyoruz. 360 metrelik görüş mesafesi, 370 metreye çıkacak. Yan zırhın da tankı açılama konusunda sıkıntı yaratacağını söyleyebiliriz ama ön zırh yeterince iyi olduğu için bol bol mermi sektirme şansınız olacak.

“Size tavsiyem bu tank çıktığında eğer imkanınız varsa alın. Çünkü bu tank gerçekten çok iyi bir premium ve en az kendi tierindeki tanklar kadar iyi. Ben daha önce hiçbir Premium tank için bunu söylemedim ama bu tank için söylüyorum, çıkınca gönül rahatlığı ile alıp kredi makinesi olarak kullanabileceğiniz bir tank Liberté.” İncelemesini bu sözlerle bitiren lantirn, bir de oyun içi video eklemiş.