Ana sayfa Süpertest Balıkçı Koyu Süper Test’te!

Balıkçı Koyu Süper Test’te!

0
PAYLAŞ

World of Tanks yetkilileri Balıkçı Koyu haritasının gözden geçirilmiş versiyonunun Süper Test’e gireceğini duyurdu. Haritanın gözden geçirilmesi iki takım arasında bir denge kurmak amacıyla yapılıyor, çünkü şu anki durumda istatistikler güney üsteki takımından yana görünüyor. Haritanın güneyindeki üste yer alan takımın daha iyi gözetleme ve daha iyi ateş pozisyonu var, dolayısıyla da kuzey üsteki ağır tankları şehre gidene kadar düşman tanklarının ateşine maruz kalıyorlar. Her iki üste yer alan ve şehre gitmeyi amaçlayan tankların ortak sorunu haritanın ortasından gelen gözetleme ve ateşe karşı korunmasız durumda olmaları ki, World of Tanks yetkililerinin buna bir çözüm getirdiğini söyleyebiliriz. Peki, haritada ne gibi değişiklikler olacak?

1) Haritanın bu bölgeleri erken gözetleniyor ve ateş alıyordu. Bu bölgelere yeni binalar ve ağaçlar eklendi, bunun dışında haritanın taban seviyesi düzenlendi.
2) Haritanın bu bölgelerine evler eklendi, çünkü kuzeydeki üste yer alan takım, şehirden gelen ataklara karşı uygun bir alana yatıp bu tanklara ateş açabiliyordu. Bu bölgeye eklenen yapılarla birlikte güneyde yer alan takımın daha etkili atak yapabileceğini söyleyebiliriz.
3) Haritadaki üsler haritanın sınırlarına yaklaştırıldı.
4) Bu bölgeye yeni yapılar eklendi. Bunun arkasında da şehre giden tankların gözetlenmesi ve çok uzun süre ateşe maruz kalmalarının önüne geçmek var. Bunun dışında şehrin ortasından haritanın ortasına gitmek isteyen tankların daha kolay hareket etmesi de imkan dahilinde.

World of Tanks yetkililerinin yaptığı bu gelişmeler, oyunu her iki takım için de eğlenceli kılmayı amaçlıyor. Bence yerinde ve doğru tercihler olarak öne çıkıyor. Süper Test sonuçları bize son durumu gösterecek ama ben açıkçası çok doğru düzenlemeler yapıldığını görüyorum.