Ana sayfa Haberler Berlin Haritası Süper Test’te!

Berlin Haritası Süper Test’te!

0
PAYLAŞ

World of Tanks’a yeni haritalar eklemenin zamanı gelmiş olacak ki, Süper Test’ten yeni harita bilgileri art arda geliyor. World of Tanks yetkilileri Berlin haritasının prototipini Süper Test’e eklemeye hazırlanıyor.

World of Tanks forumundaki açıklamada haritanın birtakım gerçeklere sadık kalındığını fakat tarihsel bir gerçekliği olmadığını yazıyordu. Bu durumda Berlin haritasının gerçeklerden esinlenerek üretilen bir harita olduğunu söyleyebiliriz. Şehir ve açık alanların bir karışımı olan Berlin haritasında Brandenburg Kapısı, Reichstag binası ve tren istasyonu gibi gerçek yapılar bulunuyor.

Haritanın oynanış stilinden bahsedecek olursam, Berlin haritasının tüm tank tipleri için uygun bir harita olduğunu söyleyebilirim.

1 nolu alan ağır zırhlı tanklar için uygun, dolayısıyla ağır tankların uğrak noktası olmaya aday. Etrafta korunaklı binaların olmasından dolayı düşman topçularına ve tank avcılarına göre oldukça korunaklı bir alan.

2 ve 3 nolu açık alanlar orta ve hafif tanklar için ideal bir alan. 2 nolu alanın hız ve çeviklik gerektirdiğini belirtmeliyim, çünkü burada durmak demek ölmek anlamına geliyor. 3 nolu alanlarsa hem aktif hem de pasif spot için ideal.

Tank avcıları için birkaç uygun pozisyon var, hafif ve orta tanklara destek ateşi için 4 nolu alanlar var. Bu alanaların tank avcıları için uygun alanlar olduğunu söyleyebiliriz.

Bu testle birlikte Berlin haritası ilk defa oyuncuların karşısına çıkıyor. World of Tanks yetkilileri test sonuçlarına göre haritanın oynanabilir olup olmadığına karar verecek. Bu da demek oluyor ki yukarıda yazan alanların çoğu değişebilir.

Haritanın nasıl göründüğüne bakmak için alttaki videoyu izleyebilirsiniz.