Ana sayfa Haberler Cadılar Bayramı Etkinliği Geliyor!

Cadılar Bayramı Etkinliği Geliyor!

1
PAYLAŞ

World of Tanks Avrupa YouTube hesabı dün bir video paylaştı. Videoda Cadılar Bayramı için hazırlanan özel bir kipin tanıtımı yapılıyordu.

Cadılar Bayramı etkinliğinin ayrıntıları bugün belli oldu. Bugün gelen mikro güncellemeyle birlikte Cadılar Bayramı kipi oyuna eklendi. Siz bu kipte, Leviathan ve hayalet ordusunun ilerleyişini durdurmaya çalışacaksınız. Pekii bu etkinlikte neler var? Gelin birlikte keşfedelim.

Genel Bakış
Zamanlama: 27 Ekim TSİ 08:00 — 9 Kasım TSİ 08:00
Kipler: Taarruz (PvE) ve Kargaşa (PvP)
Araçlar: İki özel, çok kuleli tank: Franken ve Stein
Harita: Karanlık Pota
Hedefler:
PvE: Leviathan’ı yok ederek taarruzu püskürtün.
PvP: Düşman üssünü ele geçirin veya tüm düşmanları yok edin.

Cadılar Bayramı etkinliği, 27 Ekim TSİ 08:00 ile 9 Kasım TSİ 08:00 arasında aktif olacak. Oyuncular bu dönemde iki farklı oyun kipini test edebilecek. Taarruz (PvE) ve Kargaşa (PvP) adı verilen bu iki farklı kipte farklı görevler olacak. Taarruz (PvE) kipinde Leviathan’ı durdurmaya çalışacaksınız, Kargaşa (PvP) kipindeyse rastgele savaşlarda olduğu gibi, diğer oyunculara üstünlük kuracaksınız. Bu etkinlik Harkov haritasının değiştirilmiş hali olan Karanlık Pota haritasında olacak ve bu savaşta yepyeni iki tank kullanacaksınız: Franken ve Stein. Ayrıntılara geçelim.

Harita

Cadılar Bayramı kipi, Karanlık Pota adı verilen Karkov haritasından oluşuyor. Leviathan, haritanın sol üst kısmında yer alan noktada doğacak ve haritanın sağ altındaki mavi alanda bulunan Geçit’e doğru ilerlemeye çalışacak. Bu ilerleyiş sırasında haritada yer alan numaralı alanlarda Leviathan’ın minyonları doğacak. Milyonları öldürdükten sonra da mavi alanlara gelecek can puanı toplayabileceksiniz.

Araçlar
Leviathan’la olan savaşta iki yeni tankla kullanabileceksiniz: Franken ve Stein. Her iki tankın da birden fazla kulesi bulunuyor. Bunun dışında bu iki tankın farklı özellikleri var ve bu güçlü yönlerine göre oynadığınızda hayalet düşmanları kolayca alt edebilirsiniz. Tanklara yakından bakalım.


Franken tankı FCM F1 tankının bir kopyası olarak bu kipte yer alacak. Tankın iki kulesi bulunuyor ve asıl gücünü uzun menzilde gösteriyor. Franken’in oldukça isabetli bir topu var ve bu top uzun menzilde etkili atışlar yapmanızı sağlıyor.


Stein tankı FCM 2C tankının bir kopyası olarak bu kipte yer alacak. Bu tankın da iki kulesi bulunuyor ve Franken’in aksine asıl gücünü yakın mesafe dövüşlerde gösteriyor. Kalın zırhı, hızlı ateş eden topları ve etkileyici hareket kabiliyetiyle bu tank yakın mesafelerde etkili bir performans sağlıyor. Franken’in aksine, Stein’in ikinci topu tankın arka bölümünde bulunuyor ve her iki topu da kullanmak istiyorsanız tanka iyi açı vermeniz gerekecek.


Bu kipteki mürettebatlar bildiğimiz mürettebatlardan biraz farklı. Franken ve Stein tanklarında Hayalet Mürettebat yer alıyor. Hayalet Mürettebatlar araçlarına bağlıdır, bunları kışlaya gönderemezsiniz veya başka tanklar için yeniden eğitemezsiniz. Etkinlik tankları için Serbest DP karşılığı Mürettebat eğitimi de kapalı, çünkü 9 Kasım’da (Franken ve Stein ile birlikte) öbür dünyaya geri dönecekler.

Baş Düşman: Leviathan

Leviathan‘ın ürkütücü bir topu ve dev gibi bir gövdesi var. Bunun dışında gövde üzerine takılı birkaç ikinci silaha da sahip. Zayıf ölümlülerden farklı olarak Leviathan korkusuz ve acımasız. Önüne çıkanlara çarpmak konusunda iki kere düşünmeyecektir. Öfkesi o kadar yoğun ki gövdesine sadece dokunmak bile sizi Garaja geri gönderecektir. Ayrıca, düşmanlarının etrafına koyacağı kara mayınlarına da dikkat edin, bunlardan birinin üzerinden geçmek sizi yedi saniye boyunca şokta ve savunmasız bırakacaktır. Leviathan’ın asıl zayıf noktası parlayan noktalar. Kalın derisini delmek için gövdesinin yan taraflarında parlayan noktalara nişan alın.

Minyonlar
Cadılar Bayramı kipinde tek düşmanınız Leviathan değil. Leviathan’ın yanında minyonlar da olacak ve toplamda 14 minyon, Geçit’e saldıracak. Sayıları çok gibi görünse de aslında sizin için çok faydalı olabilir, çünkü bir uşağı yok ettiğinizde hem sizi hem de müttefiklerinizi iyileştirecek bir can paketi alacaksınız. Minyonlara yakından bakmaya ne dersiniz?


Leviathan’ın yardımcısı Minyon FCM F1, Franken’in aynısı olarak bu kipte olacak.


Leviathan’ın yardımcısı Minyon FCM 2C, Stein’in aynısı olarak bu kipte olacak.

Uşaklarla savaşırken birkaç tavsiyem olacak. Öncelikle akıllı olun ve hızlı davranın. Bunun dışında aracınızın zayıflıklarını iyi öğrenin, çünkü Minyonlarla aynı tankları kullanıyorsunuz. Minyonları her öldürdüğünüzde can alacaksınız, bu yüzden onları hemen öldürmek yerine savaşın keyfini çıkarın, çünkü savaşın ilerleyen kısımlarında Leviathan’la savaşırken geniş bir can havuzuna ihtiyacınız olacak.

Ödüller
Sıra geldi ödüllere. İster daha büyük bir amaç için savaşın ister keyif için! Yeni deneyimden kârlı çıkmak istiyorsanız özel Savaş Görevlerine yaparak sınavı zorlaştırın. PvP ve PvE kiplerinde tamamladığınız her görev size değerli oyun içi ürünlerle dolu bir lahit kazandıracaktır. Kredi kazanmak istiyorsanız etkinlik boyunca hem PvP hem de PvE için geçerli olan Bağlılık Ödülü görevine başlayın.

Tüm görev koşullarını karşıladığınızda garajınızda bir lahit belirecek. Ödülünüzü almak için üzerine tıklayın. Ödüller rastgele oluşturulur ve dört türdedir. Seçtiğiniz ödev ne kadar karmaşık olursa tamamlama karşılığı alacağınız ödül o kadar büyük olur.

Burada çok önemli bir uyarım olacak: ödülleri almak için lahiti açmanız gerekiyor! Peki ödüller neler olacak? Tek tek yazmak yerine alttaki görseli inceleyebilirsiniz.

Cadılar Bayramı kipiyle ilgili olarak söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Takipte kalın, yeni bilgiler gelebilir!

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇