Ana sayfa Haberler 18 Mart ve World of Tanks Yarışması

18 Mart ve World of Tanks Yarışması

0
PAYLAŞ

Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk’ün olmadığı bir Çanakkale Zaferini konuşmamız anlamsız. Çanakkale Mustafa Kemal’dir, Seyit Onbaşı’dır, Mehmet Çavuş’tur, 57. Alay’dır, Nusret mayın gemisidir, Halime Çavuş’tur, Mehmetçiklerimizdir, Atatürk’ün bize emanet ettiği Anzaklı askerlerdir. Son zamanlarda ortaya çıkan Atatürksüz Çanakkale Zaferi kutlayanlara inat, bu vatan için çarpışan şehitlerimizi, gazilerimizi hiçbir zaman unutmayın.

Çanakkale Savaşı, Birinci Dünya Savaşının seyrini değiştiren olaylardan biriydi ve ne yazık ki Birinci Dünya Savaşında mutlak zafer kazandığımız tek cephe oldu. Sanayi devrimini tamamlamış batılı ülkeler karşısında kısıtlı olanaklarla direndiğimiz ve sonunda kazanma azmimizin öne çıktığı bir savaş olmuştur.

Genellikle Avrupa’nın en ücra köy ve kasabalarındaki çarpışmaları hatırlayan ve hafta sonu etkinliklerini bu ufak çarpışmalara göre ayarlayan World of Tanks, yine bambaşka bir kutlamayla bu hafta sonuna girdi: Saint Patrick Günü.

World of Tanks’ın neden Aziz Patrick Gününü kutladığını pekala kestirebiliyorum. Avrupa sunucularında farklı ülkelerden milyonlarca kişi bu oyunu oynarken Türkiye’deki sayı Avrupa topluluğunun karşısında yetersiz kalıyor. Diğer bir deyişle bu oyunu oynayan çok fazla Türk oyuncu yok. Dolayısıyla da özel gün kutlamarında Avrupa sunucularındaki çoğunluğa uymak durumunda kalıyoruz. Umuyorum ki, Türk oyuncu sayısı ilerde artış gösterir. Gelelim diğer konuya.

World of Tanks’ın bu hafta sonu Aziz Patrick Gününü kutlaması, Çanakkale Zaferi kutlamalarını boş geçeceği anlamına gelmiyor. Türkiye Cumhuriyeti için bu önemli zaferi kutlamak adına World of Tanks Türkçe forumunda bir yarışma başladı: 18 Mart Şanssız Kahraman Yarışması.

Merhaba Komutanlar,
18 Mart Çanakkale zaferinin anısına sizler için bir yarışma düzenlemek istedik, umarız beğenirsiniz.

Kurallar;
– Teknoloji ağacında yer alan araçları kullanabilirsiniz. (Premium tanklar ile katılamazsınız.)
– Maksimum seviye 5 (Seviye 5 Dahil) araçları kullanabilirsiniz.
– Kaybettiğiniz bir savaşta en yüksek temel deneyimi kazanmaya çalışmalısınız, sıralama kaybedilen savaştaki temel deneyime göre yapılacaktır.
– Oynadığınız savaşlar 18 Mart ile 26 Mart tarihleri arasında olmalıdır. Yarışmaya son katılım zamanı 26 Mart TSİ 23:59’dur.
– Bütün savaş sonuç ekranlarının ekran görüntüsünü bu konu içerisinden göndermelisiniz.
– Daha iyi bir sonuç elde ederseniz yarışma tarihleri içerisinde gönderinizi düzenleyebilirsiniz (editleyebilirsiniz) ancak son katılım zamanından sonra yapılan mesaj düzenlemeleri katılımınızı geçersiz sayacaktır, dikkatli olunuz.

Ödüller:
1. Sıra: Skoda T-40  + Garaj Yuvası
2. Sıra: 30 Gün Premium
3. Sıra: 1 Gün Premium + 1 Garaj Yuvası + 5 Otomatik Yangın Söndürücü + 5 Büyük Tamir Çantası
4. – 5. Sıra: place: 3 Gün Premium

Bol şans, haydi cepheye!

Özellikle düşük seviye tanklarla oynamayı seven oyuncular için eğlenceli bir yarışma olacağa benziyor. Katılmak için tıklayın: 18 Mart Şanssız Kahraman Yarışması