Ana sayfa Haberler Chieftain ile Tankların İçyüzü: Crusader 1. Bölüm

Chieftain ile Tankların İçyüzü: Crusader 1. Bölüm

0
PAYLAŞ

World of Tanks Avrupa YouTube hesabı dün ilginç bir video yayınladı: Chieftain ile Tankların İçyüzü. World of Tanks’ta danışman olarak çalışan, şahsen Tankfest’te tanışma fırsatına eriştiğim Nicholas Moran nam-ı diğer the Chieftain, World of Tanks Kuzey Amerika topluluğu için bir video serisi hazırlıyor ve her bir seride belirli bir tankın üzerinde duruyordu. Peki, bu video neden bu kadar önemli? Çünkü World of Tanks Avrupa YouTube hesabı ilk defa bir Chieftain videosu paylaştı, üstelik Türkçe alt yazısı da var! Aşağıda Chieftain’in ilk videosunu izleyebilirsiniz:

Chieftain’in ilk videosu vesilesiyle World of Tanks Avrupa’nın sosyal medya yöneticisi Lucas “Raspberet” Bourguignon ile ufak bir soru&cevap etkinliğinde bir araya geldim.

S: Merhaba Lucas, ilk defa Chieftain’in bir videosunu Avrupa topluluğunda görüyorum, sanırım bu ilk olsa gerek?
C: Evet, World of Tanks YouTube Avrupa kanalında ilk defa paylaştık.

S: Daha fazla Chieftain videosu görecek miyiz?
C: Aslında evet, görmüş olduğun üzere bu videonun ilk bölümü, ikinci bölümünü de paylaşacağız.

S: Chieftain’in videolarını Kuzey Amerika kanalında izliyordum ama ilk defa Avrupa’da izleyecek olmak çok hoşuma gitti. Türk topluluğundaki oyuncular Türkçe alt yazılı videolar istiyor ve sizin videoya Türkçe alt yazı eklediğinizi görmek çok hoş olmuş. Peki, bu videoları nasıl hazırlıyorsunuz?
C: Bu videolar bu yılki Tankfest etkinliğinde çekildi. Chieftain, Kuzey Amerika topluluğunun bir parçası ve bildiğin üzere sunucularımız arasında içerik farklılıkları var ve Chieftain’in videolarının Kuzey Amerika topluluğu için hazırlandığını biliyoruz.

Tankfest’te gördüğümüz şeylerden biri de, Chieftain Avrupa topluluğundaki oyuncular tarafından da çok seviliyor ve böylece Chieftain’in bu videosunu Avrupa Topluluğu için sunmak bize çok mantıklı geldi.

Bu videoyu Kuzey Amerika’daki yayınlanma tarihinden birkaç gün sonra kendi kanalımızda yayınladık, çünkü Avrupa’daki tüm dillere uygun alt yazıları ekledik.

S: Son soru. Eskiden Wargaming Avrupa YouTube kanalını kullanıyordunuz, fakat geçtiğimiz aylar içinde World of Tanks’a özel bir YouTube kanalı açtınız. Bunun arkasında ne gibi nedenler vardı?
C: Wargaming Avrupa YouTube kanalında tüm Wargaming oyunlarının içerikleri vardı ki, tüm oyunları düşündüğünüzde birbiriyle alakasız ve ilgisiz içerikleri barındırıyordu. Şöyle söyleyelim, World of Tanks oyuncusu değilseniz kanaldaki tüm içeriklerle ilgilenmezsiniz, çünkü orada World of Warplanes ve World of Warships içerikleri de var. Bu yüzden sadece World of Tanks oyuncularına özel bir kanal açmak istedik ki oyuncular aradıkları tüm içerikleri bir yerde bulabilsin.

Farklı bir kanal açmamız, bize Weekly Ops gibi World of Tanks’la ilgili daha spesifik içerikleri eklememizi sağlıyor. Ve tabi yeni bir oyuncuysanız veya oyunla ilgili potansiyel oyunculardan biriyseniz bizi bulmanız daha kolay oluyor, çünkü bir şeyi YouTube’da arattığınızda YouTube yayıncısının ismini görmüyorsunuz, oyunun ismini görüyorsunuz.

Son olarak da yeni kanalın takipçi sayısını artırmaya çalışıyoruz, elbette birkaç yıldır kullandığımız Wargaming hesabındaki takipiç sayımız çok fazla ama bu World of Tanks kanalının keyifli zaman geçirecekleri içerikleri barındırdığı için oyuncular adına daha iyi olduğunu düşünüyoruz.

World of Tanks kanalına üye olmak ve oyunla ilgili içerikleri takip etmek isterseniz şu bağlantıdan üye olabilirsiniz: World of Tanks Avrupa YouTube Kanalı