Ana sayfa Haberler Chieftain Mk. 6 oyuna eklenecek mi?

Chieftain Mk. 6 oyuna eklenecek mi?

0
PAYLAŞ

Şu anda oyunda Chieftain Mk. 6 isimli bir tankın olduğunu biliyor muydunuz? Muhtemelen birçoğunuz bilmiyorsunuz, çünkü tank bizim sunucularımızda yok ama her şeyin mümkün olduğu bir sunucu var: Çin sunucusu. World of Tanks’ın Çin’deki tüm hakları KongZhong isimli bir firmaya ait ve bu firma istediği herhangi bir 10. seviye tankı, premium tank olarak oyuna ekleyebiliyor. O tanklardan birisi de Chieftain Mk. 6 tankı.

Çin sunucusunda Chieftain Mk. 6’nın olması, diğer sunuculardan oyuncuların “acaba bize de eklenir mi?” sorusunu beraberinde getiriyor. Konuyla ilgili olarak Wargaming geliiştiricilerinden Alexey “Inaki” Ilyin bir soruyu cevapladı.

S: Birçok oyuncu İngiliz ağır tankı Chieftan Mk. 6’yı soruyor. Bu tank oyuna eklenecek mi? Premium tank mı olacak, yoksa teknoloji ağacında mı yer alacak?
C: Kısaca cevaplayacak olursam cevap “hayır” olur ama bunun neden böyle olduğunu açıklamam gerek. Her şeyden önce, tank oyunda mevcut ve biz bu tankı oyuna eklemek istiyoruz. Buradaki temel problem bu tanktan önce gelecek seviyedeki tankların yetersizliği. Bu tanka uygun 8. ve 9. seviye araç bulamıyoruz. Dolayısıyla İngiliz ağır hattı için FV215b yerine iki seçeneğimiz vardı: Super Conqueror ve Chieftain. Biz burada oyuna eklemek için Super Conqueror’ı seçtik, çünkü oyun stili olarak ağır tank hattına daha uygun bir tank. Şimdilik elimizde yeteri kadar İngiliz ağır tankı var. Chieftain oyunculara yeni bir deneyim sunmuyor, sadece oyunculara iki seçenek arasında bir seçim yapma fırsatı tanıyor. Bu da iyi bir durum değil. Aynı durum Sovyet hattında da mevcut, Object 140 ve T-62A neredeyse birbirinin aynısı ve benzer performansı sergiliyorlar.

Chieftain’in tarihsel öneminin farkındayız ve hala oyuna eklemeyi düşünüyoruz fakat bu sene İngiliz ağır ağacına eklenmeyeceğini söyleyebilirim. Hepinizin bildiği üzere bu sene iki yeni ulus oyuna eklenecek (İtalya ve Polonya), dolayısıyla Chieftain’i gelecek seneye bırakabiliriz.

Size uzun ve yorucu bir cevap verdiğim, çünkü aklımdan geçenleri oyuncu topluluğuyla paylaşmak istedim. “Hayır” cevabının oyuncuları tatmin etmeyeceğini biliyorum, fakat topluluğun Chieftain’in oyuna eklenme kararının arkasındaki motivasyonu anlamaları bizim için daha önemli, çünkü bu durum bizim düşünme şeklimizi gösteriyor.