Ana sayfa İngiltere Chimera Süper Test’te!

Chimera Süper Test’te!

0
PAYLAŞ

Yepyeni bir orta tank Chimera, bugün Süper Test’e giriş yaptı. 8. seviye İngiliz premium orta tank olan Chimera’nın gerçekten çok ilginç bir özelliği var: 490 can puanı hasar verebilen topu. Tankı yakından inceleyelim.

Chimera tankı, hareketlilik ve gövde zırhı bakımından klasik bir İngiliz tankı gibi görünse de kule zırhının diğer İngiliz tanklarından daha iyi olduğunu belirtmeliyim. Ama Chimera’yı farklı bir tank yapan şey tankın kule zırhı değil, 490 vurabilen topu. Bu özellikleriyle Süper Test’i geçip oyuna gelirse 121, Object 430U, WZ-120 gibi üst seviye tankları geride bırakarak en yüksek alfa hasarına sahip orta tank olacak.

Yüksek hasar gücü, sağlam kulesi, iyi hızı ve İngilizlerin klasikleşen -10 derecelik top eğimi, Chimera’yı farklı bir tank yapmaya yediyor. Tankın 100 metredeki isabetliliği 0.35 m olarak görünüyor ki, bu da uzak mesafeden destek atışları yapabileceği anlamına geliyor. Dilerseniz kule zırhına güvenip düşmanla dağlık arazide de atışabilirsiniz, Chimera her iki role de uyum sağlayabilecek bir tank olarak görünüyor.

Wargaming’i hepiniz yakından tanıyorsunuz, bir tankın çok fazla iyi özelliği varsa tankı dengelemek için bir yerden kırpıyorlar. Burada 490 can puanı hasar verebilen topun, standart mermi deliş gücünün 202 mm olması da tankın “zayıf” yönünü oluşturuyor. Bu standart deliş gücünün ne kadar zayıflık olduğu tartışılır, çünkü 202 mm’lik standart mermi deliş gücüyle M4A1 Revalorisé, Object 416, M46 Patton KR, Pershing, T26E4, T-44 ve T-44-100 gibi aynı seviyedeki tanklardan daha iyi performans sergiliyor. Yine de kalın zırhlı tanklar yerine daha zırhsız tanklara nişan almak işinizi kolaylaştırabilir.

Bu aşamanın Süper Test aşaması olduğunu unutmayın. Bu da demek oluyor ki 490 can puanı hasar verebilen topuyla Chimera’nın yukarıdaki görselde yazan tüm istatistikleri değişebilir. Yine de World of Tanks yetkililerinin bu yüksek hasarlı topu oyuna ekleme planları olduğunu belirteyim.