Ana sayfa Haberler Chrysler K İncelemesi

Chrysler K İncelemesi

0
PAYLAŞ


8. seviye Amerikan premium ağır tankı Chrysler K, Premium Dükkan’a geldi. Chrysler K, 17-22 Ekim tarihleri arasında Premium Dükkan’da satışta olacak ve tüm oyuncuların beğenisine sunulacak. İlk olarak geçtiğimiz yılın Mayıs ayındaki Grand Finals anısına Premium Dükkan’a eklenen Chrysler K nasıl bir tank? Chrysler K GF sahipleri için ne gibi fırsatlar olacak? Hepsi yazımda. Gelin, Chrysler K tankını birlikte keşfedelim!

İkinci Dünya Savaşı sonrası Almanların Maus, E 100 gibi süper ağır tank geliştirdiğini gören Amerikalı yetkililer, Rusların IS-3 tankına karşı duracak bir süper ağır tank projesi arayışındaydılar. Bu projelerden bir tanesi olan Chrysler K projesi, ABD tank endüstrisinin alışık olmadığı bazı tasarım çözümlerini içeriyordu. Şanzıman ve motoru önde, silah bölümü gövdenin arka tarafındaydı ve sürücü dahil tüm mürettebat üyeleri kule içerisinde oturacaktı. Bu proje savaşın bitmesiyle azalan fonlar sebebiyle ordu tarafından desteklenmedi ve proje aşamasında iptal edildi.

Chrysler K tankının, hali hazırda 1,5 yıldır oyunda olan Chrysler K GF tankından tek farklı yanı kamuflajı. Chrysler K GF’de Grand Finals kamuflajı yer alıyor, onun dışında birebir aynı tanklar. Dolayısıyla zaten 1,5 yıldır oyunda olan bir tank için bir inceleme yazısı hazırlamadığımı fark ettim, kısmet bugüneymiş.

Chrysler K’nin öne çıkan özellikleri arasında zırhı, topu ve motor gücü bulunuyor. Zırhıyla başlayalım. Tankın 152 mm’lik ön zırhı efektif değerleriyle öne çıkıyor, ön üst plaka için 265 mm olan efektif zırh kalınlığı ön alt plakada 211 mm’ye ulaşıyor. Tankın ön zırhındaki en zayıf kısım tankın ön alt plakası, orayı göremediğiniz sürece üst seviye tank değilseniz Chrysler K’yı delmeniz çok zor. Türkçe’de kenar sıyırtma olarak geçen ama birçok oyuncunun “sidescrap” olarak bildiği pozisyonda, tanka çok hafif açı verdiğinizde çok başarılı sonuçlar alacaksınız.

Chrysler K, T32 ile aynı topu taşımakla birlikte tankın ‎105 mm’lik T5E1A topu daha yüksek premium mermi deliş gücüne sahip. Chrysler K, standart mermi olarak 198 mm’lik deliş gücüne sahip AP mermi kullanıyor, premium mermi olan APCR’da deliş gücü 260 mm’ye kadar çıkıyor. 260 mm’lik deliş gücü kalın tanklara karşı efektif bir oyun sergilemenizi sağlıyor. Atış başına 320 CP hasar veren topuyla, Chrysler K dakikada 1.900 CP hasar verebilir. Donanım, sarf malzemesi ve silah arkadaşlığı yeteneğiyle birlikte dakika başına hasarı 2.250 CP’ye kadar artırılabilir. Tankın 1,9 saniyelik nişan alma hızı ve 0,36 m’lik isabetliliği hem yakın hem de uzun mesafelerde iyi sonuçlar verir.

Zırhı ve topu çok iyi, peki ya motor gücü? O konuda da dert etmenize pek gerek yok, çünkü tankın ağırlığı 60 tona kadar ulaşsa da 1.200 beygir gücüne ulaşan motoruyla tankın özgül gücü 20 b.g./t değerine ulaşıyor. Bu oran Chrysler K’yı, en iyi özgül güce sahip ağır tanklar sıralamasında FCM 50 t’nin hemen arkasında 2. sıraya kadar taşıyor. Hareketliliği dışında tankın yüksek silüeti savaşta avantaj sağlıyor. Tankın tek zayıf noktası ön alt zırhı olduğu için bir tanka ön zırhınızı verecek şekilde yanaştığınızda diğer tanklar sizin ön alt plakanıza ateş edemiyor. Bu şekilde düşük silüetli Rus ağır tanklarına kabadayılık taslayabilir, motor gücünüzü kullanarak onları geriye doğru ittirebilirsiniz. Şahsen Defender’a kafa tutup teke tekte almışlığım var 😅

Garajında Chrysler K GF olup da bu tanka geçmek isteyenler takas seçeneğinden faydalanabilirler. Bu takas için herhangi bir para, altın, kredi vs.. ödemenize gerek yok. Garajında Chrysler K GF olanlar Chrysler K’ya geçiş yapabilir, bunu yaptığınızda Chrysler K GF istatistikleriniz Hizmet Kaydınızda kalacak; tanktaki tüm ekipman ve sarf malzemeleri depoya, tankın mürettebatı da ranzalara taşınacak. Chrysler K takası için istekte bulunduğunuzda bu isteğin hayata geçmesi biraz zaman alabilir, çünkü bu işlem hemen değil, partiler halinde yapılacak. Tankı takas etmek isterseniz şu bağlantıdan başvuru yapabilirsiniz: Chrysler K GF Takası

8. seviye Amerikan premium ağır tankı Chrysler K, 17-22 Ekim tarihleri arasında Premium Dükkan’da satışta olacak. Standart paket olarak 251,41 TL’ye satışa sunulan tank için bu fiyatlar oldukça yüksek. Chrysler K her yönüyle çok iyi bir tank ama tank için istenen para çok fazla. Wargaming’in Türkiye özelinde satış yapabilmesi için ülkenin satın alma gücüne göre bir fiyatlandırma yapması gerek. Dolayısıyla garajınızda Chrysler K GF varsa bu tankla takas edebilirsiniz fakat satın almanızı önermiyorum. Son zamanlarda yaptığım gibi iyi, kötü, çirkin özellikleriyle yorumlayayım.

İyi
• Zırhı
• Top kullanımı
• İsabetliliği
• Özgül gücü
• Premium mermi deliş gücü

Kötü
• Azami hızı

Çirkin
• Standart mermi deliş gücü