Ana sayfa Haberler Cigulipaf’da Reklam Dönemi

Cigulipaf’da Reklam Dönemi

11
PAYLAŞ

Bu World of Tanks blogunu açmamın üzerinden 6 aydan fazla geçti. Bu süre boyunca sizlere Wargaming’den ve World of Tanks’tan güncel haberleri herhangi bir karşılık beklemeden yazdım. Yazmış olduğum haberlere, içeriklere ilgi göstermeniz beni her şeyden çok mutlu etti ve Cigulipaf.com, kısa sürede birçok tankçının uğrak noktası haline geldi.

En başından beri aynı şeyi söylüyorum. Ben bu işi sevdiğim için yapıyorum. Bu işi sevdiğim için de blog için gereken masrafları düşünmeden cebimden ödedim. Hiç önemli değil ama bir süre sonra kendi yağında kavrulan bir blog olsun isterdim. Bu yüzden de birkaç gün önce kayıt olduğum Google Adsense programına kabul edildiğimi sizlere söylemek isterim.

Adsense programına kayıt olmam, bu da yazının sonundaki gibi reklamlarla karşılaşabileceğiniz anlamına geliyor. Sizden en büyük ricam bu bloga girerken Adblocker gibi dijital reklamları engelleyen uygulamaları kapatmanız, mümkünse de reklamlara tıklamanız. Bunu yapabilirseniz çok memnun olurum. Sitenin kendi masrafları yeter, bir de görseldeki gibi gıcır gıcır tanklar hesabıma gelirse tadından yenmez. • Süleyman Dal

  Ta başından beri sürekli bakıyorum, hatta tarayıcımda üstte yer imlerimde… Bloga girdiğim kadar WoT’a girmiyom o derece oldu, yalnız eski ftr, forumda içerden haberler zamanını özlüyorum, oyun bu şekil devam ederse tememlli bırakmış olacam. En büyük derdim de mm, bi ara düzelir gibi yaptılar sonra işlerine gelmedi bozdular sürekli bi üst seviye görme var bu şekilde vaktimi harcayamam. Oyunla alakam kalmasa bile bi umut yine buralardan bakınırım ne var ne yok 🙂

  • Teşekkürler. Ben de eski FTR tarzı haberler yapmak istiyorum. Hatta birkaç kere bu tarz haberler de yayınladım, fakat işe girdiğimden beri derin araştırma yapacak zamanı bulamadım. Benim de biraz daha fazla çalışmam lazım.

 • gnykspr

  Yazı içerisinde tezat durumlar var. Şayet ki sevdiğin için yapıyorsan reklam koymazsın kardeş. Tabi zamanla, ağır basan taraflar baş gösteriyor. Sen bilirsin. Dailybounce blogundan takip ederiz. Canın sağolsun.

  Not: adloblock kullanıyorum.

  • Ben bunu söylemene çok şaşırdım. Yaptığım işi sadece çeviri olarak görmen beni biraz şaşırttı açıkçası, kaldı ki bu iş sadece çeviri işi olsa bile herkes İngilizce bilmiyor. Sadece çeviri işi olsa bile Türkçe’ye çevirmek de önemli bir iş bence.

   Bu işi seviyorum, fakat alan adı ve hosting için kendi cebimden masraf çıkıyor. Ben de bu masrafı sizlerden para istemeden, “şuradan bana bağış yapabilirsiniz” demeden sitenin sağında solunda yer alan reklamlara tıklayarak çıkartmak istedim. Sizi de herhangi bir şeye zorlamadım, sadece rica ettim? Reklamlara tıklamak zorunda değilsin, Adblock kapatmak zorunda değilsin.

   Not: Dailybounce’da da reklamlar var.

   • gnykspr

    Peki, adblockerı kapatıyorum, reklamlarına her gün defalarca tıklıyorum. Sonra bana, google hesabımı 1 ay kapattı, ikinci defa bu olay gerçekleşirse kalıcı olarak hesabımı sonlandıracak deme sakın 😀

    bağış toplaman daha iyi olur du da, kim bağış yapacak.

    site trafiğini gözden geçirdim. inşallah host ve domain parasını karşılarsın.

    Kullanıcılarının %60’i adblocker kullanıyor diye tahmin ediyorum. (en iyi ihtimal)

    sana tavsiye, adblocker kapatmadan siteye ulaşımı engelle. Gerçek kitleni o zaman gör.

    Kolay gelsin.

    • Öneriler için teşekkürler, birkaç yıldır dijital reklam ajanslarında çalışan biri olarak zaten bunların farkındayım.

     Ben bu siteye girenlere adblocker eklentisi kapatması yönünde ricada bulunabilirim ama “adblocker kapatmazsan giremezsin” diyemem.

     Ben bu siteyi her ay para kazanayım, parayla da altın alayım, Löwe satın alayım diye kurmadım. Şu an reklamlarla ilgili olarak da masrafını çıkartsın, artarsa da burada çekiliş yapacak dişe dokunur bir hediye almama yetsin tamam diye düşünüyorum.

 • gnykspr

  Zaten yaptığın iş bu idi kardeş. İngilizce içerikten hoop türkçe içeriğe translate.

 • Ibrahim Hakkı Arslaner

  iş yerimde wot sitesi engelli oldugu için cigulipaf bana ilaç gibi geldi. hemen kaldırdım adbolcku keyifle takip ediyoruz hocam . bir ricada bulunabilir miyim? maraton görevleri wot sitesinde çok geç açıklanıyor saat 10 a gelmek üzere hala görevler gözükmüyor rica etsem sen görevleri burada erkenden paylaşabilir misin ?

 • tnhem

  cigulipaf bey yaz indirimleri hakkında bir şeyler yapsan yaptıysanda göremedim

 • AhmetA

  Haberlerini okumak ayrı zevk, Türkçen de gayet güzel. Her haberinde reklamlara tıklayacağım ki daha fazla haber gelsin.