Ana sayfa Haberler Cigulipaf’ın Garajı #1

Cigulipaf’ın Garajı #1

3
PAYLAŞ

Hafta sonu memleketin Adana’ya ufak bir ziyaret gerçekleştirdim. Benim için İstanbul’un stresinden uzak kaldığım ufak bir kaçamak oldu. Stresten uzak durmamda hafta sonu oyuna giriş yapmamamın da etkisi oldu tabi.

Sizlerden oyunla ilgili bir hayli soru geliyor. Bana gelen sorulardan birkaçı da garajımdaki tanklarla ilgili. Hangi tankları çok seviyorum? Hangi tanklarla oynamaktan zevk alıyorum? Hangi ekipmanları kullanıyorum? Bu gibi soruların cevabını merak ediyorsanız şanslısınız, çünkü garajımı size açacağım.

Adana’daki evime vardığımda, Avrupa’nın çeşitli kentlerinden satın aldığım tank maketlerini kitaplığımın raflarında bıraktığımı gördüm. Her ne kadar bu oyuncakları İstanbul’daki evime getirmesem de, yine de sizlere sergilemeye karar verdim. Garajımda hangi tanklar mı var?

Oyunda gayet severek kullandığım 5. seviye Amerika tankı M4 Sherman’ı 105mm’lik topla kullanıyorum. Bu top, her ne kadar 5. seviye için beni idare etse de, 6. seviyeye geçişte aldığım M4A3E8 Sherman’da 76mm’lik topu kullanıyorum. M4 ve M4A3E8 Sherman varyantlarında kaplı optik vazgeçilmezlerim arasında yer alıyor.

360 derece dönebilen tarete sahip M4 Sherman tankının bu maketini İtalya-Cenova’dan satın aldım. Diecast tarafından 1:72 ölçeğe göre üretilen tank yaklaşık olarak 8cm uzunluğunda. Cenova’daki mercatodan bunun gibi iki tank daha aldım ve toplamda üç tank için 10€ ödedim.