Ana sayfa Haberler Cigulipaf’ın Kurban Bayramı Takvimi

Cigulipaf’ın Kurban Bayramı Takvimi

12
PAYLAŞ

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı üst üste gelince iş yerim kalan günler için izin verdi ve bir anda 10 günlük dev bir tatile kavuşmuş oldum. Bu bayramda da, tıpkı diğer bayramlarda olduğu gibi, ailemle oturup sakin ve huzurlu bir bayram geçirmeyi planlıyorum ama tabi ki World of Tanks oynamaya devam. 10 gün tank oynama fırsatını bir daha ne zaman bu fırsatı bulabilirim ki.

10 günlük tatil boyunca yepyeni tanklar almak için oyuna her gün gireceğim. Planım garajımdaki 9. seviye tankları 10. seviyeye yükseltmek. İlk yükselteceğim tank da, yeni yeni oynamaya başladığım ve oynamaktan acayip keyif aldığım bir tank olacak: 9. seviye Alman orta tankı E50.

10 günlük tatilde aşağıdaki 9. seviye tankları sırasıyla yükselteceğim.
E50 ⟶ E50M (E 50 Ausf. M başarıyla satın alındı.)
AMX 13 90 ⟶ AMX 13 105 (AMX 13 105 başarıyla satın alındı.)
Obj 430 II ⟶ Obj 430 (Obj 430 başarıyla satın alındı.)
Conqueror ⟶ FV215b (FV215b başarıyla satın alındı.)

Ohzman’ın yayınlarını izlerken genellikle E50/E50M ile oynadığını görürdüm ve Ohzman’ın bu tankı neden bu kadar çok sevdiğine anlam veremezdim. Oynamadan bilemezmişim. Şu ana kadar oynadığım en iyi tanka Charioteer diyen ben, son birkaç günde E50 demeye başladım. Gerçekten mükemmel bir tank, henüz almamış olanlar varsa tavsiye ederim.

9.20 güncellemesiyle birlikte Foch 155 özel tank olacak ve yerini Foch 50B’ye bırakacak. Garajında hali hazırda Foch 155 olanlar hem yeni Foch 50B’yi alacak, hem de Foch 155’i özel araç olarak garajında muhafaza edecek. Tıpkı Foch 155 gibi, İngiliz ağır tankı FV215b de bundan sonraki güncellemelerde özel araç olacak. Bunun için bu bayramda FV215b kasmaya da karar verdim.

Bildiğiniz üzere bir süredir ALIE klanındayım. Bizim klanda genellikle önceki gece kale savaşları yapılır, bu savaşta kazanılan kaynaklarla yedek satın alınır. Bugün 17:00’de klan komutanımız deneyim yedeğini açtı, ben de bir kişisel yedek açtım ve premium hesapla birlikte 2 saat içinde E50 tankıyla 63.5k deneyim kastım. Klanda olmanın en önemli avantajlarından birisi kişisel yedek dışında bu tarz yedeklerin açılması. Savaşlara katılıp başarı kazanıyoruz, buradan kazandıklarımızla da yedek açıp deneyim, kredi veya mürettebat kasıyoruz. Gelmek isterseniz ALIE klanına bekleriz.

Klan yedekleri dışında World of Tanks’ta sürekli kişisel yedek veren görevler, etkinlikler, kodlar oluyor. Oyuncular genellikle bu kişisel yedek veren görevleri küçümsese de, oyuna ve oyuncunun gelişimine katkısı inanılmaz. Olur da bir şekilde kişisel yedek kazanırsanız sakın küçümsemeyin, bu gibi durumlarda gerçekten çok iyi işe yarıyorlar.

Çok yazdım sanırım, Cigulipaf oyuna kaçar! • Soner Çakır

  Merhaba kolay gelsin umarım en kısa sürede ve keyifli bir şekilde istediğiniz tankları yükseltirsiniz, Bende tank kasmak ta zaman zaman çok zorlanıyorum bu yüzden ALIE klanına gelmek istiyorum gelme amacım aslında tank kasmak değilde oyunculuğumu geliştirmek oyunu uzun süredir tek başıma oynuyorum ve müfreze atıcak pek arkadaşım yok bu yüzden hem bana yardımcı olucak hemde oyunun püf noktalarını bana gösterebilecek bir klana ihtiyacım var şuanki oyun bilgimi neredeyse %60-70 Ohzman ve MrBotosh un sayasinde edindim hem canlı yayınlar hemde Youtube videolarından çok şey kazandım ayrıca sizin sayenizde de hiçbir haberi kaçırmıyoruz çok teşekkür ediyorum hepinize 🙂 <3

  Bu arada oyuniçi adım TheDarkMyFavorite

 • MrSinanInce

  Kolay gelsin cigulipaf abi, hayırlı tank kasmalar şimdiden 🙂 (zontaaaaa 😉

 • bahadır

  1 haftadır bende fv215b için kasıyorum. şuan churchill 7(t6) aldım bp için kasıyorum.bu hat çok yavaş ve canım sıkılıyor. 300-400 hasar ile maç bitirebiliyorum çünkü savaşın yapıldığı noktaya yetişemiyorum.neyse özel tank olursa deyeceğine inanıyorum.

 • Ibrahim Hakkı Arslaner

  hey maşşallah 2 saatte 63 bin deneyim inanılmaz ! bende 5 gün izinliyim, bi planım olmadığından tank oynayarak geçirecem, tank kasmak gibi bir niyetim yok ekip takım yada eğitim savaşları olur bütün etkinliklere açığım 🙂

  • Kediterbiyecisi

   2 saatte 63 bin normal ben 3buçuk saatte 120k kastım pattonu indirimle alayım diye, hehehe 😀

   • Ibrahim Hakkı Arslaner

    vay arkadaş bu nasıl azimdir xD

    • Kediterbiyecisi

     güncelleme gelmeden önce 45k daha az kasmanın azmi 😀

 • Kediterbiyecisi

  Ben her med tank ile güzel oynayamam ama oynadığım medler arasında en zevk aldığım E50m ve Cent AX tanklarıdır, leopard 1 garajımda ama bir e50m kadar iyi değil gerçekten,
  Rus medlerini sevmeyişim alfalarının düşük olmasından sebep bu arada.

  Bu arada benim kastığım tanklar şöyle
  48 Patton [Bitti]
  Obj 430-II -> Obj 430
  Ru251, T54 lwt ,Amx 13 90
  Kv4 -> ST-I
  wz-131 [Bitti]
  Challenger -> Charioteer
  Ikv 90b – Udes03 (ne lanet bir tank bu ıkv illallah ettim yani :/ )

  • deore79

   Şu anda en iyi avcı İsveçler UDESe geçince rahatlarsın.
   Bu arada T100 LT çok fena bir tank kamuflaj değeri çok yükse gelecek sürümlerde de atış kabiliyetleri iyileştirme alacak .
   Ben LTTBye dayanamadım sattım ama geri alacağım galiba.

   • Kediterbiyecisi

    Doğrudur zaten isveç tdlerini sırf 8 seviyeden sonrası için kasıyorum,
    light olarak daha çok ru dan sonrakine ağırlık veriyorum t100lt son şansa sahip 13 105 i tercih ederim 2. olarak.
    saydığım tanklar arasında önceliğim is4 yolu ile fv4005 yolu 😀

 • deore79

  TD ağırlıklı oynamama rağmen 50M yolunda ilerliyorum şu anda panterII açtım .
  TVP 50/51,OBJ 140 ve BC25T var elimde sadece TVP ile oynuyorum BC ve 140 a bir türlü kanım ısınmadı.
  Kendi fikrimce bu oyunda ya TD ya da MEDIUM oynayacaksın.
  Şimdiki hedefim centurion AX ,M48 PATTON ve 50M.

 • AhmetA

  E50 müthiş bir tank ve oynaması çok zevkli, laser gibi topu var nereye sıksan oraya gidiyor müthiş gerçekten.