Ana sayfa Haberler Cigulipaf’ın Kurban Bayramı Takvimi

Cigulipaf’ın Kurban Bayramı Takvimi

12
PAYLAŞ

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı üst üste gelince iş yerim kalan günler için izin verdi ve bir anda 10 günlük dev bir tatile kavuşmuş oldum. Bu bayramda da, tıpkı diğer bayramlarda olduğu gibi, ailemle oturup sakin ve huzurlu bir bayram geçirmeyi planlıyorum ama tabi ki World of Tanks oynamaya devam. 10 gün tank oynama fırsatını bir daha ne zaman bu fırsatı bulabilirim ki.

10 günlük tatil boyunca yepyeni tanklar almak için oyuna her gün gireceğim. Planım garajımdaki 9. seviye tankları 10. seviyeye yükseltmek. İlk yükselteceğim tank da, yeni yeni oynamaya başladığım ve oynamaktan acayip keyif aldığım bir tank olacak: 9. seviye Alman orta tankı E50.

10 günlük tatilde aşağıdaki 9. seviye tankları sırasıyla yükselteceğim.
E50 ⟶ E50M (E 50 Ausf. M başarıyla satın alındı.)
AMX 13 90 ⟶ AMX 13 105 (AMX 13 105 başarıyla satın alındı.)
Obj 430 II ⟶ Obj 430 (Obj 430 başarıyla satın alındı.)
Conqueror ⟶ FV215b (FV215b başarıyla satın alındı.)

Ohzman’ın yayınlarını izlerken genellikle E50/E50M ile oynadığını görürdüm ve Ohzman’ın bu tankı neden bu kadar çok sevdiğine anlam veremezdim. Oynamadan bilemezmişim. Şu ana kadar oynadığım en iyi tanka Charioteer diyen ben, son birkaç günde E50 demeye başladım. Gerçekten mükemmel bir tank, henüz almamış olanlar varsa tavsiye ederim.

9.20 güncellemesiyle birlikte Foch 155 özel tank olacak ve yerini Foch 50B’ye bırakacak. Garajında hali hazırda Foch 155 olanlar hem yeni Foch 50B’yi alacak, hem de Foch 155’i özel araç olarak garajında muhafaza edecek. Tıpkı Foch 155 gibi, İngiliz ağır tankı FV215b de bundan sonraki güncellemelerde özel araç olacak. Bunun için bu bayramda FV215b kasmaya da karar verdim.

Bildiğiniz üzere bir süredir ALIE klanındayım. Bizim klanda genellikle önceki gece kale savaşları yapılır, bu savaşta kazanılan kaynaklarla yedek satın alınır. Bugün 17:00’de klan komutanımız deneyim yedeğini açtı, ben de bir kişisel yedek açtım ve premium hesapla birlikte 2 saat içinde E50 tankıyla 63.5k deneyim kastım. Klanda olmanın en önemli avantajlarından birisi kişisel yedek dışında bu tarz yedeklerin açılması. Savaşlara katılıp başarı kazanıyoruz, buradan kazandıklarımızla da yedek açıp deneyim, kredi veya mürettebat kasıyoruz. Gelmek isterseniz ALIE klanına bekleriz.

Klan yedekleri dışında World of Tanks’ta sürekli kişisel yedek veren görevler, etkinlikler, kodlar oluyor. Oyuncular genellikle bu kişisel yedek veren görevleri küçümsese de, oyuna ve oyuncunun gelişimine katkısı inanılmaz. Olur da bir şekilde kişisel yedek kazanırsanız sakın küçümsemeyin, bu gibi durumlarda gerçekten çok iyi işe yarıyorlar.

Çok yazdım sanırım, Cigulipaf oyuna kaçar!