Ana sayfa Çin Çin Tank Avcıları Yolda!

Çin Tank Avcıları Yolda!

1
PAYLAŞ

Wargaming’i Çin’de temsil eden KongZhong firması, özel bir etkinlik sırasında iki yeni tankın fotoğraflarını paylaştı. Bu görseller bir ilk, çünkü Çin tank avcıları ilk defa oyuna eklenecek! Bu tank avcılarının, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü olan 1 Ekim’de oyuna gelmesi planlanıyor.

Canlı yayın sırasında üst seviyeden iki farklı Çin tank avcısının görsellerini paylaştı. WZ120 IG FT ve WZ120 FT olarak adlandırılan bu tank avcılarının, oyuna gelmesi planlanan yeni Çin tank avcısı dalında yer alacağını düşünebiliriz.

WZ120 IG FT


WZ120 FTKongZhong firmasının açıklamasına göre, bu tankların modelleme çalışmaları bu yılın Nisan ayında tamamlanacak ve bu planlar Rusya’daki Süper Test ekibine iletilecek. Süper Test ekibinin tankları denemesinin ardından bu tank avcılarının bu yılın Ekim ayında oyuna eklenmesi hedefleniyor.

Birtakım kaynaklara göre, Wargaming 2015 yılından beri Çin tank avcıları arşivlerini araştırıyor, Çin tank avcılarıyla ilgili dokümanlara erişmeye çalışıyor ve olası Çin avcıları dalını kurmayı planlıyor. Yine de bu tankların Wargaming’in bu seneki önceliği arasında yer almadığını da belirtelim. Bu senenin karşılaşma ve topçu sınıfı hakkında düzenlemelerin belirleneceği bir yıl olacağını söylemek pek de yanlış olmaz.

Bu yazıyı kaleme alırken Wargaming tarafından resmi bir açıklamanın geldiğini belirtmekte fayda var. Wargaming yapımcılarından Anton “Evily” Pankov, bu tanklarla ilgili bilgi verdi: “Çin tank avcılarının sadece Çin sunucusunda olmasını planlıyoruz, diğer sunucularda bu tanklar oyunda olmayacak”.

Benim fikrimi soracak olursanız, Anton “Evily” Pankov’un bu sözlerinden hem mutluluk hem de üzüntü duyduğumu söylemeliyim. Mutluyum, çünkü tarihsel gerçekliği olmayan uydurma tanklarla oynamak zorunda kalmayacağız. Üzüntülüyüm, çünkü Çin tank avcıları sınıfı daha doğru düzgün bir şekilde temsil edilmeyi hak ediyor.

Oyundaki tarihsel gerçekliği önemsiyorum. Evet, bütün tanklar gerçeğe uygun olmak zorunda değil, bunun en büyük örneğini de Tiger I’de görüyoruz ama Rus kopyası tanklar T-34, Type 58, IS-2, T-34-1, T-34-2, 110, WZ-111 gibi Rus kopyası tankları bünyesinde barındıran Çin teknoloji ağacının, Rus teknoloji ağacından ayrışmak adına kendine ait bir tank avcıları sınıfını hak ettiğini söylemek isterim.

Olası bir Çin tank avcıları yazısında görüşmek üzere.