Ana sayfa Haberler Deneyim Sınaması Etkinliği: HT No. VI Maratonu

Deneyim Sınaması Etkinliği: HT No. VI Maratonu

12
PAYLAŞ

World of Tanks, Ağustos ayına yepyeni bir etkinlikle giriş yaptı: Deneyim Sınaması. Belirli miktarda deneyim puanı kazanma amacını taşıyan bu özel etkinlikte dört farklı görev yer alıyor. Her yeni görevin zorluk derecesi artıyor, bunların hepsinin tamamladığınızda da 6. seviye Japon premium ağır tankı Heavy Tank No. VI garajınızda olacak. 1 Ağustos TSİ 08:00 ile 1 Eylül TSİ 08:00 arasında gerçekleşecek etkinlikteki görevlere bir göz atalım.

Deneyim Sınaması – Acemi
Ödül
● 5 Büyük Tamir Çantası

Amaç
● Herhangi bir sayıdaki savaşta 7.500 DP kazanın

Deneyim Sınaması – Kıdemli
Ödül
● 5 Büyük Tamir Çantası
● 5 Büyük İlk Yardım Çantası

Amaç
● Herhangi bir sayıdaki savaşta 15.000 DP kazanın.
● Yalnızca kazanılan temel DP bakımından ekibinizdeki en iyi 10 oyuncudan biri olduğunuz savaşlar görev ilerlemesinde değerlendirmeye alınacaktır.

Deneyim Sınaması – Elit
Ödül
● 5 Büyük Tamir Çantası
● 5 Büyük İlk Yardım Çantası
● 5 Kişisel Yedek: 1 saat boyunca +%200 Mürettebat Deneyimi

Amaç
● Herhangi bir sayıdaki savaşta 50.000 DP kazanın.
● Yalnızca kazanılan temel DP bakımından ekibinizdeki en iyi 3 oyuncudan biri olduğunuz savaşlar görev ilerlemesinde değerlendirmeye alınacaktır.

Deneyim Sınaması – En İyinin En İyisi
Ödül
● Heavy Tank No. VI
● Heavy Tank No. VI için %100 Eğitimli Mürettebat
● Garaj Yuvası

Amaç
● Herhangi bir sayıdaki savaşta 50.000 DP kazanın.
● Yalnızca kazanılan temel DP bakımından ekibinizdeki en iyi oyuncu olduğunuz savaşlar görev ilerlemesinde değerlendirmeye alınacaktır.

“Bu tank garajımda var, ben ne kazanacağım?” diyorsanız, her zaman olduğu gibi tankın kredi karşılığı hesabınıza gelecek. “Deneyim Sınaması – En İyinin En İyisi” görevini tamamlarsanız, Heavy Tank No. VI aracına zaten sahip olmuş olsanız bile 1.500.000 ve bir garaj yuvası ile tazmin edileceksiniz.

Etkinlikteki görevler pek zor değil. Ortalama bir World of Tanks oyuncusunun tüm görevleri tamamlayabileceğini düşünüyorum. Tabi şöyle de bir durum var: bu etkinlik ne kadar güzelse, etkinlik sonrasında verilecek ödül de o kadar kötü. Heavy Tank No. VI iyi bir tank değil, bu ödülü aldığınızda da kuvvetle muhtemelen garajda çürümeye bırakılmış bir tank sahibi olacaksınız. Bu tankın AP mermisi 145mm deliciliğe sahip, APRC mermide bu güç 194mm’ye kadar çıkıyor. Bu tankla oynadığınızda kuvvetle muhtemel 8. seviye savaşa gireceksiniz ve karşınızda bırakın Defender ve Chrysler gibi ağır zırhlı tankları, yıllardır oyunda olan IS-3 ve KV-4 gibi tanklar olacak. 194mm deliş gücüyle bu tankları nasıl deleceksiniz, onu da sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Skoda 40, Strv m/42-57 Alt A.2, AC 4 Experimental gibi premium tanklar verilseydi daha iyi bir hediye olabilirdi. Bu tanklar da Heavy Tank No. VI ile benzer deliş gücüne sahip olmalarına karşın hızlarıyla bu açıklarını kapatıyorlar. Heavy Tank No. VI’da hız da yok, zırh da yok. Garajınızda evladiyelik duracak.