Ana sayfa Haberler FV1066 Senlac İncelemesi

FV1066 Senlac İncelemesi

0
PAYLAŞ

8. seviye İngiliz premium hafif tankı FV1066 Senlac, Premium Dükkan’da satışa sunuldu! Elbette ki her yeni tankla birlikte oyuncuların aklında hep aynı sorular var: FV1066 Senlac nasıl bir tank, FV1066 Senlac ile nasıl oynanmalı, FV1066 Senlac iyi tank mı? Tüm bu soruların cevabını merak edenler için, işte karşınızda FV1066 Senlac incelemesi!

İngliz tankı FV1066 Senlac; düşük silüeti ve yüksek deliş gücüyle İngiliz hafif tank dalındaki diğer tankları andırıyor. “Gerçekte FV1066 Senlac nasıl tank?” diye aklında soru olanlar için belirtmekte fayda var. Bu tankla ilgili açık kaynakta herhangi bir bilgi yer almıyor, tüm bilgiler bir şekilde World of Tanks ve World of Tanks oyuncularının oluşturduğu bilgilere dayanıyor. World of Tanks portalında şu bilgiler yer alıyor: “FV1066 Senlac 1960’larda geliştirilen bir hafif tankın bir varyantıdır. Genel Kurmayın gereksinimleri doğrultusunda aracın Amerikan M24 Chaffee tankı ile kıyaslandığında üstün manevra kabiliyetine ve çevikliğe sahip olması gerekiyordu. Proje salınımlı kule içeriyordu. Sadece taslak olarak kaldı.” FV1066 Senlac’ın taslağı gerçekten var mıydı, bunu bilemiyoruz, fakat tankın gövde yapısı FV101 Scorpion’a çok benziyor. FV1066 Senlac hiç üretilmese bile oyundaki hali nasıl?

FV1066 Senlac tankının iki özelliği dikkat çekiyor: deliş gücü ve düşük silüeti. Tankın topuyla başlayalım.

FV1066 Senlac; aynı seviyede yer alan Centurion, AT 15, Charioteer tanklarından alışkın olduğumuz QF 20 pounder topunu kullanıyor. Bu top, standart ve özel mühimmatta 180 CP hasar değerine ulaşırken, patlayıcı mühimmatta 280 CP hasar verebiliyor. Ayrıca tankın standart mühimmatı AP’de 189 mm, özel mühimmat APRC’da 223 mm, patlayıcı mühimmat HE’de 90 mm’lik deliş gücüne sahip. Tankın yüksek patlayıcı mühimmatı oldukça işe yarıyor, hafif tanklara karşı bolca kullanabilirsiniz. Topun yükselme ve eğim açıları da engebeli arazide oldukça yardımcı oluyor. İsabetliliği, nişan alma süresi, atış hızı gibi özelliklerin hepsinde iyi değerlere sahip dolayısıyla hem aktif gözcülük hem de pasif gözcülük için oldukça uygun bir tank.

FV1066 Senlac da, İngiliz hafif tanklarının özelliği olan düşük silüete sahip. Tankın düşük silüeti, 400 metrelik standart görüş mesafesiyle birleşince, Senlac’ı oldukça uygun bir hafif tank yapıyor. Tank azami 65 km/sa hıza ulaşabiliyor, 710 beygir gücüne sahip motoru 35,15 gibi yüksek bir özgül güç değeri üretiyor. Tankın azami hızı, hareketliliği, dönüş hızı, hepsi iyi. Bunları bir bütün olarak değerlendirdiğimizde FV1066 Senlac gayet iyi bir tank olarak dikkat çekiyor.

FV1066 Senlac nasıl tank? FV1066 Senlac, düşük silüetinizi, yüksek görüş mesafenizi ve hızınızı kullanarak oynayabileceğiniz, yeri geldiği zaman düşman hafifleriyle dalaşabileceğiniz bir hafif tank.

Bence FV1066 Senlac, kendi seviyesine göre oyunun en iyi İngiliz hafif tankı. Kendisiyle aynı millette ve aynı seviyede yer alan LHMTV’den bile çok daha iyi. Yine de Senlac da sonuçta bir İngiliz tankı, tıpkı Centurion’lar gibi Senlac da ortalama bir tank. Güçlü veya zayıf yönü yok ama kendi seviyesindeki diğer tanklarla kıyasladığımızda en iyi olduğu bir özellik de yok. Dakika başı hasarında en iyisi değil, hız-hızlanma konusunda en iyisi değil, görüş mesafesi konusunda da en iyisi değil. Tabi en kötüsü de değil, oldukça ortalama bir tank.

Yine de Senlac, kendi seviyesine göre İngiliz hafif tankları arasındaki en iyi istatistiklere sahip. Tabi tüm bu iyi istatistiklerine rağmen 8. seviye Amerikan hafif tankı T92’nin gerisinde kalıyor. T92’ye göre deliş gücü ve atış başına hasarıyla ön plana çıksa da, istatistiksel olarak T92, Senlac’tan daha iyi bir tank olarak dikkat çekiyor. Tabi bu durumda Senlac aslında oyunun en iyi İngiliz hafif tankı olmakla kalmıyor, aynı zamanda İngiliz hafif tanklarının ne kadar da yetersiz tanklar olduğunu bizlere gösteriyor.

Senlac dışındaki tüm İngiliz hafif tankları dakika başı hasar olarak kendi seviyesinde yer alan tankların bir hayli gerisinde, bu da düşman hafif tanklarıyla dalaşmaktan sık sık kaçınmanız gerektiği anlamına geliyor. Senlac dışındaki herhangi bir İngiliz hafif aldığınızda, rakipteki diğer hafif tanklarla birebir çatışmaya girdiğinizde yüksek ihtimalle kaybeden siz olursunuz, çünkü dakika başı hasarınız çok düşük. İnsanı İngiliz hafiflerinden soğutacak kadar düşük. İngiliz hafifleri gerçekten çok kötü fakat biz asıl soruya geçelim.

Senlac, fiyatına değer mi? Aslında evet. Senlac her ne kadar T92’nin gerisinde kalsa da İngiliz hafif tank mürettebatı eğitmek için oldukça iyi bir tank, hatta teknoloji ağacında yer alan tanklardan kat be kat iyi. Son zamanlarda yaptığım gibi iyi, kötü, çirkin özellikleriyle yorumlamak isterdim ama tankın gerçekten kötü ve çirkin bir özelliği yok. Tabi iyi özelliklerinin de en iyisi olmadığını göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

İyi
• Dakika başı hasarı
• Yüksek patlayıcı hasarı
• Hız, hızlanma, görüş mesafesi değerleri
• Top kullanımı

Kiralık Kodlar
FV1066 Senlac’ı ben sevdim ama sizler de denemek isterseniz 1 Ekim’e kadar geçerli olan aşağıdaki 5 maçlık deneme kodlarını kullanabilirsiniz.
SENR-74X2X-93V82
SEN5-2VP6S-PC2PR
SENT-D9Y2F-HMDZ7
SENB-R96C2-4KYVB
SEN2-ZZTFE-M9UGE
SENF-CNM2D-BX4PA
SENH-52R77-3SRZ2
SEN7-EE9DU-CV2WP
SENW-ZPX3A-X4FHH
SENE-7YCW7-U43A9
SENM-VTYET-F73XS
SENK-V9MKY-SGM3V
SENZ-VRF9K-F4DTX
SEN6-GCVV3-HNBYR
SEN5-RHFWZ-PSETU
SENK-N29DR-V2UK7
SEN6-KE932-D96GH
SENM-C4FMB-FEZH9
SENK-8C3ZB-YKN6M
SENU-3VFRW-HRPSD
SENV-M96S3-5HV2H
SENR-MS88X-BFG24
SENV-U3K78-AZ79P
SENM-SGK4U-9SSCB
SENG-69ZFR-ABH74