Ana sayfa Haberler Gambit Harekatı: Tahviller

Gambit Harekatı: Tahviller

0
PAYLAŞ


Dünya Haritasındaki klan savaşlarının bu seneki hemen hemen hepinizin bildiği üzere adı Gambit Harekatı olmuştu. 24 Kasım’da başlayan ve 21 Aralık’ta sonra erecek olan Gambit Harekatına, World of Tanks’ın 9.21 Güncellemesi sebebiyle iki gün ara verilmişti. İki günlük ara bugün sona erdi, artık son düzlüğe girdik.

Gambit Harekatında tank almaya hak kazanmak için hem en iyi 11.000 oyuncu arasına girmelisiniz. Bunu yaparken de, önceki yıllardan farklı olarak hesabınızda 4.000 tahvil olmalı. Gambit Harekatında tank kazanmak için hem oyuncunun pozisyonu, hem de klanın pozisyonu çok önemli. Çünkü oyuncunun kazandığı tahvil, harekat sonunda klanın bulunduğu sıraya göre belli bir çarpanla artacak. Örnek olarak, seferler sonunda en iyi oyuncular arasında ilk %5-10’luk kesim arasında bulunuyorsanız 800 tahvil almaya hak kazanırsınız. Seferlerde klanınız da ilk %5-10’luk kesimde bulunuyorsa ilk %5-10’luk kesimde bulunuyorsa klan çarpanı x5 olur ve toplamda 800 x 5 = 4.000 tahvil almaya hak kazanırsınız ve tank bedavaya gelir.

Konudan biraz uzaklaştık. World of Tanks Amerika sunucusundaki oyuncular, World of Tanks forumunda bu duruma itiraz etti ve tahvillerin yeniden hesaplanmasını istediler. Avrupa’daki oyuncuların da bu duruma itiraz etmesi üzerine Wargaming yetkilileri bir değerlendirme toplantısı yaptı. Bu değerlendirme toplantısı sonunda, tank için istenen tahvilin düşürülmesi veya tamamen kaldırılması düşünülürken Wargaming bambaşka bir karar aldı. Son karara göre oyuncuların eksik tahvili tamamlaması için belirlenen süre uzatıldı.

World of Tanks İngilizce topluluk yöneticisi Kandly, sürenin uzatıldığını müjdesini (!) verdi ve Gambit Harekatının 10.1.5 nolu kuralının değiştiğini yazdı. Önceden son tarih 15.01.2018 olarak dikkat çekiyordu, artık eksik tahvilleri tamamlamak için Ocak ayının sonuna kadar vaktimiz var. Kural yeni haliyle şu şekilde olacak: 10.1.5. Tahvilleri bir araç karşılığında takas etme seçeneği Gambit Harekâtı galipleri için 23.12.2017 ile 31.01.2018 arasında geçerli olacaktır.

Teşekkürler Wargaming. Zaten bizim ihtiyacımız olan şey de tanklar için istenen tahvillerin düşürülmesi yerine sürenin uzatılmasıydı…

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇