Ana sayfa Haberler Gamescom Sürprizi: WZ-111 Alpine Tiger

Gamescom Sürprizi: WZ-111 Alpine Tiger

0
PAYLAŞ

Gamescom sürprizleri bitmek bilmiyor. Caernarvon AX maratonu ve tekerlekli tanklar dışında yeni bir sürpriz daha geldi: WZ-111 Alpine Tiger. Şu anda Premium Dükkan’da satışta olan tank, 285 TL’lik standart paketiyle dudak uçuklatıyor. Tabi ki siz bu kadar çok para vermeyin, garajınızda WZ-111 varsa müşteri temsilcilerine başvurarak WZ-111 Alpine Tiger’a geçiş yapın.

WZ-111 Alpine Tiger’dan bahsetmek gerekirse Çin sunucusuna özel olarak oyuna eklenen bu tank, Çin dışındaki sunucularda da satışa sunuldu. Alpine Tiger, WZ-111’in birebir aynısı olmakla birlikte üzerindeki kaplan deseniyle ondan ayrılıyor. Üzerindeki şık kaplan deseniyle farklı kamuflajlarla oynamayı seven oyuncular için ilginç bir alternatif olabilir.

Hali hazırda garajınızda WZ-111 veya Alpine Tiger varsa garajınızda tutmanızı öneririm, çünkü yakın zamanda iyileştirme alacak gibi görünüyor. Süper Test’te WZ-111’in standart mermi deliş gücü 175 mm’den 182 mm’ye yükseltilirken, HEAT mermi top çıkış hızı da 640 m/sn’den 720 m/sn’ye çıkıyor, yani HEAT mermiler artık hedefe daha hızlı gidecek. Standart mermideki 7 mm’lik artışın pek bir farklar yaratacağını düşünmüyorum, yine de 250 mm deliş gücüne sahip HEAT mermiler zorlukların üstesinden gelmenizi sağlayacaktır.

112 ve WZ-111 arasında ne farklar var? Aklınıza bu soru gelmiş olabilir, hemen cevaplayayım. 112 daha zırhlı bir tank olarak dikkat çekiyor. WZ-111 ise daha hareketli, daha yüksek dakika başı hasara sahip, daha iyi top kullanımı olan bir tank olarak oyunda yer alıyor. Yani temelde birbirlerine çok benziyor gibi görünseler de gerçek biraz daha farklı. 112 zırhıyla öne çıkan bir tank olsa da açıkçası WZ-111 ondan aşağıda kalacak tank değil. Yine de dikkat etmekte fayda var, her iki tankın ön alt plakası kevgirden hallice.

WZ-111 Alpine Tiger nasıl tank? WZ-111’le hiç oynamamıştım fakat bu tankın Avrupa sunucularına gelmesi şerefine Wargaming’in bana verdiği basın hesabıyla World of Tanks’ta ilk defa WZ-111 ile oynadım ve biraz garip olacak ama memnun kaldığımı belirtmeliyim. Henüz birkaç maç yaptım fakat bu maçlarda E 75, Mäuschen, Tortoise, Type 4 Heavy, ST-I gibi ağır zırhlı tanklarla karşılaşmadığım için bu maçlarda deliş gücü benim için bir problem olmadı ama elbette ki 175 mm’lik standart mermi deliş gücünün ağır zırhlı tanklara karşı bir sıkıntı yaratacağı gerçek. İyi, kötü ve çirkin olarak yorumlayayım.

İyi
• Zırhı
• Ağır tanka göre hareketliliği
• 390 CP hasar veren topu
• 250 mm’lik HEAT mermi deliş gücü
• Sınırlı karşılaşma ayarları (10. seviye tanklarla karşılaşmıyor)

Kötü
• Zayıf ön alt zırh plakası
• Uzun yükleme süresi
• İsabetliliği ve nişan alma süresi

Çirkin
• 175 mm’lik standart mermi deliş gücü