Ana sayfa Wargaming Geliştiricilerle Soru&Cevap – Dellroh #2 (27 Nisan 2017)

Geliştiricilerle Soru&Cevap – Dellroh #2 (27 Nisan 2017)

0
PAYLAŞ

World of Tanks İspanya Topluluk Yöneticisi Dellroh ile yapılan soru&cevap etkinliğinin ilk bölümünü bu ayın başında yayınlamıştım. Şu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: Geliştiricilerle Soru Cevap (4 Nisan)

Etkinliğin devamı geldi. Yine lafı fazla uzatmayalım.

World of Tanks 9.18 güncellemesiyle birlikte mürettebatın tankla beraber değişeceğini biliyoruz. Güncellemeden önce “Tam eğitimli Mürettebat Kışlaya geri gönderilir ve yeni bir Seviye için %100’e tekrar eğitilir.” söylenmişti. Peki, kışlada yeteri kadar ranza yoksa ne olacak?
Mürettebat her türlü Kışla’ya gidecek.

Topçu sınıfı bu güncellemeyle birlikte büyük bir değişikliğe uğradı. Topçu sınıfının deliş gücünün değiştirilmesi ve HEAT/AP mermilerinin kaldırılmasını da hesaba katacak olursak 105 leFH18B2 ve Sexton neden herhangi bir değişikliğe uğramadı? Wargaming’in premium tanklara nerf gelmemesini sağlayan bir kuralı mı var? Yada başka bir sebebi mi? Bu değişikliklerle birlikte fazla güçlü olmadılar mı?
Premium tanklarda herhangi bir değişiklik yapmak istemedik.

Topçu sınıfına gelen şok mekanizmasının forumdaki dönüşleri nasıl oldu? İyi mi?
Cevap vermesi oldukça zor bir soru. Oyunculardan gelen dönüşler çeşitlilik gösteriyor, bazı oyuncular topçu sınıfı değişikliklerini olumlu bulurken bazıları olumsuz dönüş verdi. Kuzey Amerika sunucusundaki dönüşler genellikle olumlu, oyuncular değişikliğin üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen hala olumlu dönüşlerde bulunuyorlar. Topçu sınıfı değişikliklerinin topçularla oynayan oyuncular için daha eğlenceli, diğer oyuncular içinse daha az zarar verici olduğunu söyleyebilirim

AMX ELC bis’in özelliklerini biraz fazla düşürmediniz mi? Aynı düşünceler SP I C için de geçerli.
Hafif tankların artık savaşta en üst sırada olabileceğini de hesaba katmalısınız. Eski istatistiklerine bakacak olursak evet, biraz fazla düşürülmüş olarak görünüyorlar ama tüm bu değişiklikler tankın performansını dengelemek için gerekli değişikliklerdi.

Şimdilik böyle bir şey söylemek için çok erken fakat topçu sınıfını oyundan tamamen çıkartmak yeni oyun mekaniklerininin ve sınırlamaların başarısız olduğu anlamına gelmez mi?
Asla, asla diyemeyiz. Ama şimdilik topçu sınıfını oyundan çıkartmayı düşünmüyoruz.

Yeni topçu sınıfı mekanikleriyle oyuncuların daha fazla hareketsiz kalacağından korkmuyor musunuz?
Hayır. Topçudan hasar yemek her zaman en çok korkulan şeylerden birisi olmuştur. Şimdiyse herhangi bir topçudan hasar alsanız bile oyuna kolaylıkla dönebilirsiniz, çünkü topçular daha az hasar veriyor ve çoklu sarf malzemeleri kullanımı etkin.