Ana sayfa Wargaming Geliştiricilerle Soru&Cevap – Dellroh (4 Nisan 2017)

Geliştiricilerle Soru&Cevap – Dellroh (4 Nisan 2017)

3
PAYLAŞ

World of Tanks İspanya Topluluk Yöneticisi Dellroh ile bir soru&cevap etkinliği yapıldı. Lafı fazla uzatmayalım.

Geliştiriciler, 10. seviye hafif tankları oyuna ekleyecek. Bu tanklar geldiğinde oyuncuların ne gibi bir kazanımı olacak? Mesela, bende 8. seviye bir hafif tank varsa 10. seviye hafif tank mı garajımızda olacak yoksa sadece 8. seviye yeni tankı mı alacağız?
Eğer sende bir tane 8. seviye tank varsa ve bu tank 9. seviye olduysa 9. seviyedeki tankı alırsın, fakat bu araçla kazandığın deneyim 8. seviyede kalır, tankta değil. Tank kasma konusundaki endişelerinizi anlıyoruz, fakat bir üst seviyedeki tankı herhangi bir şekilde kasmadan alacaksınız.

Yeni karşılaşma ayarlarının birtakım sınırlamalar getirdiğini açıkladınız, mesela takım başına en fazla üç topçu gibi. Daha önce de belirli sınırlamalar koymaya çalışmıştınız ve işe yaramamıştı. Şimdi ne değişti de yaptınız?
Bu değişiklikteki farklılık topçu sınıfının kendisinden kaynaklanıyor. Topçu sınıfının düzenlenmesi ve yeni destekçi rolüne adapte olması için bu sınırlamanın şart olduğunu düşünüyoruz. Bu değişiklikler kesin değil ve Açık Test’te testler devam ediyor. Açık Testler bittiğinde elimizde daha fazla veri olacak.

Hile yaptığından veya uygun olmayan mod kullandığından şüphelendiğiniz oyuncular için araştırma süresi nedir?
Ne yazık ki bu konuda herhangi bir bilgi paylaşamıyoruz.

Murazor IS-4 hattına gelecek değişiklikler hakkındaki detayları bizimle paylaşmıştı. Maus hattına yapmış olduğunuz gibi tutarlı bir değişiklik mi yapacaksınız?
IS-4 hattına gelecek değişikliklerin (IS-4 ve ST-1’in seviyelerini değiştirmek) henüz başındayız, çünkü yeni oyun mekaniklerini oyuna sunmak istiyoruz. Henüz bu konuda bir bilgi paylaşamıyoruz ama yakında bilgi sahibi olacaksınız.

Defender tankını yakınlarda oyuna eklediniz. Bu oyuna ekleyeceğiniz son “hero tank” mı? Yoksa devamı gelecek mi?
Şimdilik oyuna gelecek premium tanklar hakkında bir bilgi paylaşamıyorum. Lorraine 40t oyuna ilk ekleyeceğimiz premium tank olacak ama şimdilik “hero tank” ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşımı yapmam söz konusu değil.

Wargaming’in üç oyunu World of Tanks, World of Warships ve World of Warplanes’i kapsayacak bir görevler bütünü var mı? Hepsini tamamladığınızda ödül alabileceğiniz bir sistem iyi olabilirdi.
Şimdilik böyle bir planımız yok ama iyi fikirmiş.

Maus’un özelliklerini düşürecek misiniz? Murazor biraz fazla güçlü hale geldiğini belirtmişti.
Wargaming’deki genel yaklaşımımız önce veri toplamak, sonra aksiyon almak şeklinde. Dolayısıyla da şimdilik Maus hakkında net bir planımız yok.

İsveç tankları için geliştirdiğiniz yeni oyun mekaniklerinin başarılı olduğunu düşünüyor musunuz?
C: İsveç tank mekaniklerinin farklı olduğunu ve birçok oyuncunun bunu kullanma konusunda sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Bu mekaniklerin henüz çok yeni olduğunu düşünecek olursak herhangi bir değişiklik yapmak için daha çok veriye ihtiyacımız olduğunu söyleyebiliriz. Ama şimdilik başarılı olduğunu düşünüyoruz.

Birçok oyuncunun illegal modlarla ilgili sunduğu çözüm sunucuda yer alan tüm mod dosyalarını kaldırmak. Bu konuda neler söylemek istersiniz?
C: Sorun şu ki, tüm mod dosyalarını kaldırmak çözüm değil. İllegal modların birçoğu oyundaki res_mods dosyasına kopyalanan modlardan oluşmuyor, oyun dışında çalışan 3. parti uygulamalar da var. Tüm illegal modları oyundan kaldırmayı düşünüyoruz ve biliyoruz ki bu çok uzun bir yol. Şimdiye kadar 10.000 oyuncuyu banladık, banlamaya da devam edeceğiz.

Son zamanlarda oyuna eklediğiniz premium tanklar altınla satın alınamıyor. Bunu sürdürmeye devam edecek misiniz?
Evet, edeceğiz. Teknoloji ağacından satın alabileceğiniz en yeni premium tank Strv S1 olacak.

Evilly, 10. seviye hafif tanklar oyuna eklendiğinde leKpz M41 90mm GF’nin herhangi bir değişikliğe uğramayacağını söyledi. Bu tank fazla güçlü olmayacak mı?
Bu tankın istatistikleri teknoloji ağacındaki diğer tanklarla karşılaştırılabilir olacak.