Ana sayfa Haberler İngiliz Sınavı: Caernarvon AX İncelemesi

İngiliz Sınavı: Caernarvon AX İncelemesi

0
PAYLAŞ

8. seviye İngiliz premium ağır tankı Caernarvon AX veren İngiliz Sınavı görev maratonu başladı. 10 aşamadan oluşan yetenek veya deneyim görevlerini yapan oyuncular yepyeni İngiliz premium ağır tankı Caernarvon AX’i ücretsiz olarak garajına ekleyebilecek. 10 aşamayı da tamamlamak yerine Caernarvon AX’e hemen sahip olmak isterseniz kesenin ağzını açmanız gerek, çünkü Caernarvon AX Premium Dükkan’da 403,49 TL’lik bir paketle satışa sunuldu. Siz tabi ki o kadar para vermeyin, hatta hiç para vermeyin. Aşamaları tamamlayın, mümkünse daha ucuza hatta bedavaya alın.

Caernarvon AX’den biraz bahsetmem gerekirse tank, İngiliz ağır tank hattındaki premium ağır tank eksikliğini gidermek için oyunda. Excelsior, TOG II* ve FV201 (A45) gibi kevgir tanklara sahip İngiliz premium ağır tank ailesinde Caernarvon AX “çölde açan bir vaha gibi” parlıyor.


Caernarvon AX; dakika başı hasarı, deliş gücü ve top kullanımıyla ön plana çıkıyor. Havalandırma, top sürgüsü, silah arkadaşlığı yeteneği ve azıkla beraber dolum süresi 4,67 saniyeye kadar düşüyor ama ben mürettebatınızda yangın söndürme yeteneğiniz yoksa İngiliz tanklarının kronik yanma problemini göre azığı çıkarıp otomatik yangın söndürücü kullanmanızı öneririm. Azıkla beraber 4,67 saniyede bir dolduruyorsunuz bu da 2956 CP dakika başı hasarı ediyor. “Benim tuzum kuru olsun” diyorsanız 4,87 saniyede bir doldurabilirsiniz ki, bu da dakika başı hasarınızı 2834 CP hasara denk geliyor. Aynı koşullara (havalandırma+sürgü+silah arkadaşlığı) sahip Object 252U nam-ı diğer Defender’in dakika başı hasarı 2132, T26E5 nam-ı diğer Patriot’un dakika başı hasarı 2370; bu durumda Caernarvon AX’in dakika başı hasarı büyük önem taşıyor. Bunu kendi avantajınıza kullanın ve rakiplerinizi paletten çıkartmayın.

Caernarvon AX ve Caernarvon arasında ne fark var? Her ne kadar birbirlerine benzer olsalar da Caernarvon’un kule zırhı çok daha sağlam bir görüntü çiziyor. Havalandırma, top sürgüsü, silah arkadaşlığı yeteneğiyle birlikte 3063 dakika başı hasara ulaşıyor ki bu da Caernarvon AX’e göre %8’lik bir artışa denk geliyor. Bunun dışında Caernarvon AX, adından da anlaşılacağı gibi Centurion AX’de bulunan Action X kulesini kullanıyor. Bu kule, Caernarvon’un son kulesi Centurion 32-pdr kadar güven veren bir kule değil. Her ne kadar yanında ek plakalar olsa da diken üstünde oynayacağını baştan belirteyim. Caernarvon AX’in motor gücü Caernarvon’a göre daha fazla, bu da yokuş yukarı tırmanmanıza ve Caernarvon’a göre daha kolay hızlanmanızı sağlıyor. Bunun dışında Caernarvon AX’in 100 metredeki isabetliliği daha iyi, yani daha isabetli atışlar yapabilirsiniz.


Caernarvon AX nasıl tank? Birkaç maç yaptıktan sonra kolaylıkla söyleyebilirim ki üst seviye olarak çıktığınız savaşlarda tam bir Canavar ama alt seviye olarak çıktığınız maçlarda da tam bir süt dökmüş kedi. Tankın üzerindeki aslan figürü sizi yanıltmasın, o aslan sadece üst seviye çıktığınız maçlarda kükrüyor. İngiliz ağırlarının kronik sorunu “büyük metal yığını” gövdeleri de maçlarda sıkıntı yaratıyor. Bu yüzden Caernarvon, Conqueror ve Super Conqueror’daki oynanış tarzı, yani gövde saklayıp -10 derecelik top eğimini kullanma tarzı bu tankta oynamanız gereken oyun tarzı ve iyi de işliyor. Action X kulesi, kendi seviyesindeki ağır, orta ve hafif tanklara karşı iyi dayanıyor ama tank avcıları sizi kolayca delebilir. Kendi seviyesindeki tank avcıları dışında, 9. ve 10. seviyedeki rakiplerine karşı pek etkili değil. Yine de bedavadan 8. seviye premium tank kazanma fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ederim. İyi, kötü, çirkin olarak yorumlayayım.

İyi
• Dakika başı hasarı
• Deliş gücü
• Top kullanımı
• İsabetliliği
• Özgül gücü
• -10 derecelik top eğimi

Kötü
• Büyük gövdesi
• Güven vermeyen kule zırhı
• Üst seviye maçlardaki etkisizliği

Çirkin
• Zayıf ön alt zırh plakası, nam-ı diğer kevgir