Ana sayfa İsveç İsveç Orta Tankları Süper Test’te!

İsveç Orta Tankları Süper Test’te!

0
PAYLAŞ

World of Tanks ekibi, 8. ve 10. seviyeler arasına eklenecek yepyeni İsveç orta tanklarıyla birlikte hattın tamamlanacağını duyurdu. Yeni İsveç orta tankları Süper Test’e giriş yaptı.

İsveç orta tankları, İsveç tank avcılarında bulunan hidropnömatik süspansiyon özelliğini aynen taşıyor. İsveç tank avcılarından farklı olarak, İsveç orta tankları Kuşatma Moduna herhangi bir tuşa basarak değil, otomatik olarak giriyor. Saatte 10 km’nin altına düşen hızlarda İsveç orta tankları otomatik olarak Kuşatma moduna giriyor ve bu moddan çıkmak için saatteki hızlarını 20 km’ye çıkartmak gerekiyor. İsveç orta tanklarının top eğimi, kuşatma moduyla birlikte -13 dereceye kadar iniyor.

Yeni İsveç orta tankları oldukça düşük silüete ve yüksek alfa hasarına sahip. Hattın en üstünde yer alan 10. seviye İsveç orta tankı UDES 15/16, 460 CP hasar verebilen topuyla sınıfının en yüksek hasar veren tankı konumunda. İsveç orta tanklarının hızı sınıfının en iyisi değil, yine de takım arkadaşlarının gerisinde kalmamaları için yeterli.

İsveç orta tanklarıyla tipik bir orta tank gibi oynamak gerek. Sonuçta oyundaki orta tanklar en önde savaşmak için değil, destek tankı olmak için oyunda yer alıyor. İsveç orta tankları da, hemen hemen bütün orta tanklar gibi destek tankı olmak için oyunda. İsveç tank avcılarına benzer ama daha agresif bir oyun stiliyle oynamanız gerekebilir.

İsveç orta tankları şu anda Süper Test aşamasında, Süper Test istatistikleri sonucunda özelliklerinin değişebileceğini unutmayın. İstatistiklerine göz atalım.

8. Seviye İsveç Orta Tankı: UDES 14 Alt 5

8. seviyede yer alan İsveç orta tankı UDES 14 Alt 5’in istatistikleri, UDES 03 tankına oldukça benzemekle birlikte görüş mesafesinin yüksekliği ve deliş gücünün azlığıyla UDES 03’ten ayrılıyor. UDES 03’ün biraz daha zırhlı versiyonu olabilecek tank, özel mühimmattaki 253 mm deliş gücüyle üst seviye maçlarda sıkıntı yaşayacaktır.

9. Seviye İsveç Orta Tankı: UDES 16

8. seviyede yer alan İsveç orta tankı UDES 16’nın Süper Test kartı olmasa da tankın istatistiklerini biliyoruz. UDES 14 Alt 5’e göre daha zırhsız olan UDES 16’nın gövde ve kule zırhı 18 mm’lik zırha sahip, bu da karşılaşacağı tüm tanklara karşı savunmasız bir görüntü çiziyor. Bunun dışında tankta, 9. ve 10. seviyedeki İsveç tank avcılarının topu bulunuyor. Yüksek deliş gücü, yüksek alfa hasarı ve ince zırhıyla UDES 16 için, UDES 03’ün 9. seviyedeki orta tank versiyonu diyebiliriz.

10. Seviye İsveç Orta Tankı: UDES 15/16

Gelelim hattın en tepesine. Hattın 10. seviyesinde yer alan İsveç orta tankı UDES 15/16, serinin önceki tanklarına oranla daha kalın bir kule zırhına sahip, fakat tankın deliş gücü kendisinden önce gelen UDES 16 kadar yüksek değil, dolayısıyla şimdiden bol bol özel mühimmat atacağınızı söyleyebilirim. 420 metrelik görüş mesafesi ve 460 CP hasar veren top bir arada olmaz, dolayısıyla birinden belki de ikisinden feragat edecekler gibi görünüyor. Bunun dışında tankın hareketliliği yine kendisinden önce gelen tanklar kadar yüksek değil. Genel olarak istatistiklerine baktığımızda da hattın 9. seviyesinde yer alan UDES 16’dan çok, 8. seviyedeki UDES 14 Alt 5’in bir devamı gibi görünüyor.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇