Ana sayfa Haberler İtalyan Tankları Geliyor!

İtalyan Tankları Geliyor!

0
PAYLAŞ

World of Tanks portalı, dün bir haber yayınladı ve İtalyan tanklarının oyuna geleceğini duyurdu. İtalyan teknoloji ağacının ilk tankı Progetto M35 mod 46 olacak ve bu tankın oldukça ilginç bir özelliği var.

İtalyan tankları her savaşa farklı bir şekilde yaklaşmanızı sağlayan yeni bir oynayış mekanizması getiriyor. Üst seviye İtalyan orta tanklarında bulunacak bu özelliğe “otomatik yeniden yükleme” deniliyor ve bu özellik oyuna ilk olarak Progetto M35 mod 46 tankıyla gelecek.

İşleyiş
World of Tanks oyunayıp da otomatik yükleme mekanizmasının temellerini bilmeyen yoktur sanırım. Kısaca anlatmak gerekirse, şarjörünüzde belirli sayıda mermi bulunmaktadır ve bir kere yüklendiğinde yaklaşık 10 saniye içerisinde tüm mermilerinizi atarak düşman tanklarını çok kısa bir sürede garaja yollayabilirsiniz. Buna “klasik” otomatik yükleme mekanizması diyelim.

Progetto M35 mod 46’da, dolayısıyla da İtalyan tanklarında işler klasik yüklemeden farklı bir şekilde işliyor. İlk merminizi ateşledikten sonra otomatik yükleyici anında yeni bir tane mermiyi doldurmaya başlar. Burada da, yüklemenin bitmesini beklemek veya kalan mermilerinizi ateşlemek arasında seçim yapma özgürlüğünüz bulunuyor. Çünkü her atışınızda mermi yükleme iptal oluyor ve süre uzuyor. Detaylar için yukarıdaki videoyu sonuna kadar izlemeyi unutmayın!

Oynanış
Progetto M35 mod 46, iyi hareket kabiliyeti ve top alçalmasıyla dikkat çekiyor, bunun karşılığında da zırhının fazla kalın olmadığını belirteyim. Bu tank, iyi görüş mesafesi ve çok amaçlı yükleme mekanizmasıyla yakın dövüşten çok keskin nişancılığa meyillidir. Değişen savaş koşullarına uyum sağlamanıza imkan tanıyan otomatik yeniden yükleme mekanizmasıyla, destek aracı rolünü üstlenebilirsiniz.

Yakında bir düşman tankı varsa ve hemen oracıkta işini bitirebilecekseniz, şarjörünüzdeki tüm mermileri harcamakta tereddüt etmeyin. Fakat yükleme işlemi sırasında normal bir otomatik yükleme mekanizmasına sahip bir araçtan çok daha uzun süre savunmasız kalacağınızı aklınızda bulundurun.

Düşmanları yanaştırmamaya çalışıyorsanız, normal bir tank olarak ateş etmek daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu yolla yeniden yüklemede zamandan tasarruf edecek ve daha iyi nişan almak için o çok değerli ek saniyelere sahip olacaksınız. Bu tankla oynarken, uyum yeteneğiniz başarının anahtarı olacak.

Sırada ne var?
Progetto M35 mod 46 tankı hazır ve şu an için ilk testlere giriş yapacak. Aracın son özelliklerinin neye benzeyeceği bilinmiyor ama şimdiki değerlerden farklı olacağı kesin.

World of Tanks geliştiricilerinin ana görevi, yeni mekanizmanın ayarlarını yapmak ve topun şu anki oynanışa uyumunu dengelemek. Aracın farklılığının (dakika başına hasar veya deliş değerleri gibi) tek bir parametreyle değil, birbirine bağlı özellikler ve yeniden yüklerken ateş edebilme yeteneğiyle tanımlandığı bileşik bir yaklaşım uygulamak istiyorlar.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇