Ana sayfa Güncellemeler İtalyan Tanklarına Hazırlanın

İtalyan Tanklarına Hazırlanın

0
PAYLAŞ

World of Tanks Türkçe forumunda yayınlanan yeni bir haberle üst seviye İtalyan araçları tanıtıldı.

Geçen yılın sonlarında 2018’de iki yeni Avrupa ülkesinin geleceğini açıklanmıştı: Polonya ve İtalya. Ocak’ta ilk oyuna gelecek ilk İtalyan tankı Progetto M35 mod 46’yı tanıtmıştık. Şimdi de yeni gelenler hakkında bilgi verelim.

1.0 güncellemesinden sonra gelen ilk güncellemede, 11 İtalyan orta tankı oyuna eklenecek ve oyundaki onuncu Teknoloji Ağacı olacak. İtalyan Teknoloji Ağacında 1. ve 7. seviyeler arasında yer alan tanklar İtalya’nın ilk tank tasarımları yer alacak, orta ve üst seviyelerdeki tanklar İkinci Dünya Savaşı sonrası araçlara geçerek ülkenin tank inşa tarihini izleyecek. Otomatik yüklemeyle normal topun arasında bir karışım olan yeni top sistemine sahip 8. ve 10. seviye araçlar yeni bir mekanizmayla oyuna geliyorlar. Bu mekanizmayı bir çeşit İtalyan revolveri olarak tanıtabiliriz. Yeni mekanizma “otomatik yeniden yükleyici” adını alıyor ve şarjör daha boşalmadan şarjöre otomatik olarak mermi yükleyebiliyor.

Tarihe Bakış
Yeni orta tank hattı İtalyan tank tasarımının üç dönemini kapsıyor: İlk ürkek adımlar, günü yakalama ve batı odaklı savaş sonrası dönem.
İlk ürkek adımlar: O dönemde tank tasarımı alanında en önde olanlar Fransızlardı. İtalyan tankları ilhamlarını Fransız tasarımlarından aldılar, daha doğrusu açıkça kopyaladılar ancak zamanla kendi fikirlerini de denediler. Öne çıkan özellikler ince zırh ve çeşitli top kalibreleriydi.
Günü yakalama aşaması: İtalyanların, tank üreten diğer ülkelerin ortaya koyduğu standartları yakalamaya çalışması için ateş gücü ve daha kalın zırhtan fazlası gerekiyordu. Önce ağır tank üretimi başlasa da üretim hattından çıkanlar orta tanklardı.
Batı odaklı savaş sonrası dönem: Artık konu tamamen hareket kabiliyeti, mükemmel ateş gücü, iyi top eğimi açıları ve önemsiz zırhtı. Zaman nasıl da değişiyor…

1. ve 7. Seviye İncelemesi
Daha baştan gözünüze çarpacak ilk şey Seviye II’de M14/41 ile L6/40 arasındaki seçimdir. Oyun nitelikleri açısından benzer olsalar da iki tank da İtalyan zırhlı araç tarihinde büyük izler bıraktılar. M14/41 hızı ile sizi pek etkilemeyecektir ancak güçlü 47 mm’lik topu ile akranlarına kim olduğunu gösterecektir. L6/40 seviyesi için mükemmel hıza ve 20 mm’lik makinalı tüfeğe sahiptir. Seri üretilen bu ikili ve kıdemli kardeşleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve İtalyan ağacında yükselmeye hazırlanın.

Seviye 1: Fiat 3000

Seviye 2: M14/41

Seviye 2: L6/40

Seviye 3: M15/42

Seviye 4: P26/40

Seviye 5: P.43

Seviye 6: P.43 bis

Seviye 7: P.43 ter

8. Seviye ve Yukarısı – Otomatik Yeniden Yükleme
Üst seviye İtalyan tanklarını, tek atışlı veya şarjörlü olarak kullanabilirsiniz. Şarjörlü kullanmanızı sağlayan otomatik yeniden yükleme sistemi, temel olarak bir şarjörün ve tek atışlı sistemin bileşimidir. Ateş ettiğiniz anda şarjör yüklenmeye başlar. Şarjörde ne kadar çok merminiz varsa şarjörün boş kısmını o kadar hızlı yükler. İlk merminin yüklenmesi en uzun süreyi alır ve giderek hızlanır. Mermi yüklenmeden tekrar ateş ederseniz yükleme engellenir ve baştan başlar.

8. Seviye: P.44 Pantera

Pantera, İkinci Dünya Savaşı sırasında geliştirilen bir proje sonucunda ortaya çıkan varyantlardan biriydi. Orta tank üzerindeki çalışma, ön tasarım aşamasını geçemedi. Uzun namlulu 90 mm’lik topu, iyi eğim açısı ve hareketliliğiyle avantajlı konumları ele geçirebilir. Yeni mekanizma ile yakın ve orta menzilde rahat edebilirsiniz fakat uzun menzil atışlarında dikkatli olmanız gerek.

Seviye 9: Prototipo Standard B

İtalya’nın 1958’de katıldığı Kampfpanzer Standard programı sırasında geliştirilip üretilen bir grup prototipten üretilmiştir. Ingeniuerbüro Warn-eke, Rheinstahl Hanomag, Henschel ve Rheinmetall ile geliştirilen program çerçevesinde sadece iki model üretildi. Geniş kapsamlı testlerden sonra tercih ek çalışmalardan genel olarak “Leopard 1” olarak anılacak olan “A” grubu prototiplerden yana kullanıldı.

İtalyan ağacındaki ilk İkinci Dünya Savaşı sonrası tank olan araç, boyutları ve silueti açısından Alman prototipi Leopard’a çok benziyor. Pantera’da olduğu gibi Prototipo da yeni mekanizmaya sahiptir. 105 mm’lik top ve benzer eğim açılarına sahip bu tank Seviye X Progetto’nun doğrudan halefi olarak görülebilir.

Pantera’da olduğu gibi tank yakın ve orta mesafelerde iyi performans gösteriyor ancak Leopard’ın doğasında olan zayıf zırh yine de dikkatli olmanız gerektiği anlamına geliyor.

Seviye 10: Progetto M40 mod 65

1969’da İtalya’dan bir askeri heyet, Leopard tanklarının satın alımını görüşmek üzere Almanya’ya ziyaret düzenledi. Ancak temsilcilerin hepsi yabancı tank edinme fikrine sıcak bakmıyordu. İtalyan askeriyesi ve üreticiler temel isteklerini sıraladılar: İyi top alçalması, döküm kule&top kalkanı ve güçlü Mitsubishi motoru. Talepleri küçük, hafif, çevik ama iyi korunmuş bir tankın oluşturulmasına yol açtı.

Tasarım süreci boyunca İngiliz ve Sovyet gelişmeleri dikkate alındı. Tank, ek çizim ve taslak aşamasından daha ileri bir aşamaya geçemedi.

Modern görünümü ve yeni mekanizmaya sahip daha iyi top nitelikleri, teknoloji ağacında daha alttaki tanklarda ve İtalyan premium araçta edinilen tecrübeleri tamamen hayata geçirebilme fırsatı sunuyor. Progetto M40 mod 65’nin iyi top alçalması ve çevikliği savaş alanında avantajlı konumları ele geçirmenize yardımcı olacak. Pantera ve Prototipo’da olduğu gibi tank yakın ve orta mesafelerde iyi performans gösteriyor ancak gövdeden ve kuleden belki sektirebileceğiniz mermiler dışında zırhı çok güvenebileceğiniz bir özellik değil.

İtalyan teknoloji ağacı ile birlikte yeni bir Premium sarf malzemesi kullanıma sunulacak. Hayır, tahmin ettiğiniz gibi pizza değil, ama İtalyan mutfağının zirvesi olan: Spaghetti. Umalım da herhangi bir mekanik aksama dolaşmasın.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇