Ana sayfa Süpertest İtalyanlar Süper Test’te!

İtalyanlar Süper Test’te!

2
PAYLAŞ

İtalyanlar geliyor! Geçtiğimiz yılın son günlerinde düzenlenen WG Fest 2017’de, World of Tanks’a iki yeni ulusun teknoloji ağacı eklenmesi planlanıyordu. Bunlardan birinin Polonya olacağını zaten çok önceden biliyorduk ama diğer ulus konusunda akılda soru işaretleri vardı. Çok geçmeden bu ulusun İtalya olduğu ortaya çıktı. İtalyan tanklarının bu yıl içinde oyuna gelmesi planlanıyor.

İtalyan tankları takında Süper Test’te olacak. Süper Test’e girmeden önce 1. ve 7. seviyeler arasında yer alan 8 İtalyan tankıyla ilk bilgiler geldi. 1. ve 7. seviyeler arasında yer alan İtalyan tankları şu bilgileri içeriyor:
• İkinci Dünya Savaşı öncesi tanklar
• İkinci Dünya Savaşı öncesi tanklar
• İkinci Dünya Savaşı sırasında ihtiyaçlara göre tasarlanan tanklar

İtalyan teknoloji ağacı, hafif ve orta tanklardan oluşan karışık bir ağaç. Bu ağaçta yer alan ilk dört tank da İtalyan tank endüstrisinin ilk araçlarını içeriyor.

İtalyan teknoloji ağacı, ilk seviyedeki Fiat 3000’le başlıyor. Fransız Renault FT tankı temel alınarak üretilen Fiat 3000’den sonra 2. seviyede 2 farklı tank bulunuyor: M14/41 ve L6/40. Her iki araç da seri üretime girdi ve İtalyan ordusunun kullandığı tanklar arasındaydı, dolayısıyla her iki tankı da ihmal etmediler. Bu ikilinin hemen ardından seri üretime geçen bir orta tank var, M15/42 orta tankı 3. seviyede yer alıyor. İtalyan ordusunun sıklıkla kullandığı bir diğer tank P26/40, 4. seviye orta tank olarak İtalya teknoloji ağacında olacak. P26/40 özel bir tank, bu tankın kalın zırhı ve 75 mm’lik topuyla alakalı bir durum değil. P26/40, düşük seviyelerden orta seviyelere bir geçiş aracı olarak dikkat çekiyor.

5. ve 7. seviyeler arasında bulunan tanklar, zırh ve ateş gücü artışıyla birlikte İkinci Dünya Savaşı döneminin tasarım trendlerini izliyor. Orta tank P.43 1940’lı yılların ortasından direkt 5. seviyeye geliyor. Ondan sonra gelen tank P.43 bis, 90 mm’lik topu ve çağının ötesine geçen güçlü ön zırhıyla, bir adım daha ileriye gidiyor ve kendine 6. seviyede yer buluyor. 7. seviyede yer alacak olan P.43 bis’in halefi P.43 ter; geliştirilmiş kule, daha uzun top ve daha iyi süspansiyona sahip.

Yüksek seviye İtalyan tanklarıyla ilgili bilgiler daha sonra gelecek, çünkü 8. ve 10. seviyeler arasında bulunan tanklar yeni otomatik yükleme mekanizmasına sahipler ve derinlemesine bir incelemeyi hak ediyorlar. Elimizde neler var?

Fiat 3000

L6/40

M14/41

M15/42

P26/40

P.43

P.43 bis

P.43 ter

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇