Ana sayfa Haberler Klan Savaşı Tankları Süper Test’te!

Klan Savaşı Tankları Süper Test’te!

2
PAYLAŞ

World of Tanks Türkçe forumunda bir yazı yazan Wargaming.net Topluluk Koordinatörü vuque, klan savaşlarında ödül olarak verilen 121B, M60, T95E6 ve VK 72.01 (K) tanklarının yeniden dengeleneceğini belirtti.

Yeniden dengeleme işlemiyle tankların özel statülerinin altını çizmek, Dünya Haritası ve diğer klan faaliyetleri için parametrelerini doğru olarak belirlemek isteniyor. Aslında değişikliklerin amacı, yukarıdaki tankların günümüzün klan çatışmalarına daha iyi uyum sağlaması olduğunu söyleyebiliriz. Değişiklikleri inceleyelim.

M60

M60, teknoloji ağacındaki kardeşi Patton’dan daha farklı bir oyun stiline sahip olacak. M60’ı uzun mesafeli destek atışları ve arazi tabanlı oyun için daha hızlı ve daha uygun hale getirmeyi planlanıyor. Bunu başarmak için de hareketlilik ve ateş gücü parametreleri iyileştirilecek.

T95E6

T95E6, pek çok değişiklik geçirecek ve kısa mesafe savaşları için destek aracına dönüştürülecek. Tankın ateş, stabilizasyon ve motor gücü hızı artacak, ancak isabetlilik ve standart mühimmat deliş gücü azalacaktır. Güncellenmiş T95E6’nın, iyi silah eğilmesiyle herhangi bir arazide yakın dövüşte iyi bir performans göstermesi bekleniyor. Yüksek alfa hasarı ve dakika başı hasarı, düşman ağırlarına karşı durmasını sağlayacak, fakat uzun menzilde verimliliği azalacaktır. Bu nedenle T95E6 ana rolü, yakın mesafeden ana görev grubu için destek sağlamak olacaktır.

VK 72.01 (K)

VK 72.01, nam-ı diğer “Failöwe” can puanı ve ateş gücü iyileştirmesi alacak. Stabilizasyon, nişan alma süresi ve HEAT mermi deliş gücü de iyileştirilecek. Yüksek dayanıklılık ve iyi koruma, VK 72.01’in muazzam bir düşman gücüyle karşı karşıya kalsa bile uzun süre ayakta kalmasına izin verecektir. VK 72.01’in yeni rolü, pozisyonları tutmak ve düşmanla hasar takasında bulunmak olacaktır.

121B

121B, görüş mesafesi iyileştirmesiyle, çevik ve manevra kabiliyeti olan bir orta tank haline gelecek. Dakika başı hasarı, nişan alma ve Premium mermi deliş gücü iyileştirmesi alacak. 121B’nin topu uzun menzilli oyunlar için daha elverişli olacaktır. Yine de, 121B, nispeten zayıf zırh koruması nedeniyle, aynı seviyedeki ve sınıftaki rakiplerden daha narin olacaktır. Bu yüzden tankın ana rolü destek tankı olacaktır.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇