Ana sayfa Haberler Lansen C İncelemesi

Lansen C İncelemesi

0
PAYLAŞ

8. seviye İsveç premium orta tankı Lansen C, bu sabah itibariyle Premium Dükkan’da satışa sunuldu! Elbette ki her yeni tankla birlikte oyuncuların aklında hep aynı sorular var: Lansen C nasıl bir tank, Lansen C ile nasıl oynanmalı, Lansen C iyi tank mı? Tüm bu soruların cevabını merak edenler için, işte karşınızda Lansen C incelemesi!

İsveç  tankı Lansen C, İsveç tankları Leo ve Pilen’de kullanılan tasarım elementlerinin bir birleşimi olarak tasarlandı. 20 ton ağırlığındaki Lansen, Leo’nun ateş gücüne ve Pilen’in zırhına sahipti. Güçlü motoruyla  saatte 40-55 km’lik bir hıza ulaşan Lansen’in ilk çizimlerinde 75 mm’lik bir top bulunurken daha sonra bu top 105 mm’lik bir topla değişti. Lansen C, gerçekte böyle, peki oyundaki Lansen C nasıl?

Lansen C, aynı seviyedeki orta tanklara göre alfa hasarı, dakika başı hasarı ve düşük silüetiyle öne çıkıyor. Tankın topuyla başlayalım.

Lansen C, 105 milimetrelik K L/53  topu, 208 milimetrelik deliş gücüne sahip ve standart mermide atış başına 320 can puanı hasar verebiliyor. -10 derece top eğimine sahip 105 milimetrelik bu topun isabetliliği 0,38 metre olarak görünüyor ki, bu istatistik havalandırma, silah arkadaşlığı yeteneği ve sarf malzemesi kullanımıyla daha da iyileştirilebilir. 2,5 saniyelik nişan alma süresi ve sadece 242 milimetrelik deliş gücüne sahip özel mühimmat, tankın sıkıntılı olduğu konular.

Yepyeni İsveç orta tankı Lansen C, aynı seviyesindeki orta tanklar arasında dakika başı hasar bakımından Panther 8,8’le ikinci sırada yer alıyor. 9,20 saniyelik yükleme süresi, iyileştirmelerle birlikte 7,50 saniyeye kadar düşüyor ki, bu da dakika başı hasarın 2.500 CP üzerine çıkmasına olanak sağlıyor.

İsveç tanklarının genel karakteristik özelliği düşük silüet, Lansen C’de de var. Tank, aşağı yukarı IS-6 ve SU-130PM boyutlarında, bu da hareket halindeki kamuflajın %12’den fazla olduğu anlamına geliyor. Tabi kamuflaj yeteneğiyle birlikte bu yüzde daha da artabilir. Yeri gelmişken tankın güçlü motoruna da değineyim, 680 beygir gücüne ulaşan motoruyla tankın Özgül Gücü 28,4 bg/t değerine ulaşıyor. Bu da aynı seviyede bulunan orta tanklar arasında, AMX CDC’den sonra orta tanklar arasında özgül güç bakımından 2. sırada yer almasını sağlıyor.

Lansen C nasıl tank? Primo Victoria ve Strv m/42-57 Alt A.2 ile birlikte oyuna eklenecek 3. İsveç premium orta tankı olan Lansen C, oyuna eklenecek İsveç orta tank hattına mürettebat kasmak için çok uygun bir tank olabilir. Tankın dakika başı hasarı çok iyi, bunun dışında eğimli arazide etkili bir oyun çıkarabilirsiniz, -10 derecelik top eğimiyle Lansen C, farklı oyun stillerine uyum sağlıyor. Tankın elbette ki kötü yanları var, öncelikle 2,5 saniyelik nişan alma süresinden anlayacağınız gibi tankın top kullanımı çok kötü. Bunun dışında 380 metrelik görüş mesafesi de aynı seviyedeki orta tanklara göre hayli düşük. Buna bir de özel mühimmattaki 242 milimetrelik deliş gücünü eklediğinizde özellikle şu anki karşılaşma ayarlarında sıkıntı yaratacak bir tank olacaktır. Değer mi? 8. seviye karşılaşma ayarlarına düzenleme geldiğinde Lansen C, daha iyi bir tank olacaktır ama şu an için önerebileceğim bir tank değil. Son zamanlarda yaptığım gibi iyi, kötü, çirkin özellikleriyle yorumlayayım.

İyi
• Alfa hasarı
• Dakika başı hasarı
• -10 derecelik top eğimi
• Düşük silüeti
• Yüksek motor gücü

Kötü
• Top kullanımı
• 380 metrelik görüş mesafesi

Çirkin
• Özel mühimmat deliş gücü

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇