Ana sayfa Haberler Madenler ve Buzul Değişiyor!

Madenler ve Buzul Değişiyor!

0
PAYLAŞ

World of Tanks yetkilileri Maden ve Buzul haritalarının Süper Test’e alındığını açıkladı.

Buzul haritası henüz yeni oyuna eklendi, oyuncuların bu haritaya kolay adapte olduğunu düşünüyorum. Madenler konusuna gelince de, bu haritanın hala birtakım değişikliklere ihtiyaç duyduğunu söylemem gerek. Madenler haritasının şu anki en büyük sorunu haritanın kuzeyinde doğan takımın güneyinde doğan takıma oranla haritanın ortasını daha kolay domine etmesi. Yani güneyde doğan takım haritanın ortasına gelene kadar kuzey takımdaki hızlı tanklar çoktan haritanın ortasını ele geçirmiş oluyor. Bu ileride düzeltilir mi bilmiyorum ama biz şu anki değişikliklere bir göz atalım.

Madenler

Hali hazırdaki Madenler haritasında kuzeyde doğan takım alttaki ufak adacıkların olduğu alana hızlıca basıyor ve henüz tepeye tırmanmakta olan güney takımının tanklarına ateş açıyorlardı. Bunun önüne geçmek için birtakım değişiklikler yapıldı. Küçük adanın arka tarafına korunaklı alanlar eklendi ki, buraya yerleşen güney takım avcıları kuzeylilerin agresif saldırılarına karşı koyabilecek.

Ufak ada değişiklikleri dışında güney kesimde genellikle avcıların soteye yattığı alanda da birtakım değişiklikler var. Tank avcılarının önündeki kayanın boyu azaltıldı, böylece güney kesimde soteye yatan avcılar kuzey takımın agresif ataklarına karşı daha ciddi bir şekilde karşı koyabilecek.

Üçüncü ve son olarak da haritanın orta kısmında değişiklikler var. Haritanın orta kısmına ufak bir alan eklendi ki, güney takımın hızlı tankları ortaya varıp kuzey takımın agresif ataklarına karşı korunaklı alana geçebilir. Bu alandan çıkan tanklar haritanın ortasına basan tanklara ateş açabilir.

Buzul
Buzul haritasında köklü değişiklikler yok, haritanın dengesini korumaya dönelik birtakım rötuşlar var. Buzul haritasının güney kısmında doğan takım, genellikle ağır tankların gittiği uçak gemilerinin olduğu alandan gelecek saldırılara karşı daha korunaklı pozisyonlara sahipti. Haritanın G4 koordinatında bulunan alan değiştirildi. Bu alan artık eskisi kadar dominant değil.

Buzul haritasında yer alan ve uçak gemilerinin üst kısmına doğru giden yol her iki takım için de eşitlendi. Böylece buraya gidecek hızlı tankların şansları eşit.

Uçak gemilerinin üstündeki genellikle hızlı tankların gittiği alan da eşitlendi. Haritanın kuzey kısmına bakan kesim gayet korunaklıydı ama aynısını haritanın güneyine bakan kesim için söyleyemeyiz. Şimdiyse haritanın güney kısmına bakan kesime kaya eklendi, böylece buradan gözetleme yapacak tankların işi kolaylaştı.

Bu değişiklikler dışında Buzul haritasına birkaç ufak kaya eklendi. Tüm bunların haritanın dengesini sağlamak için olduğunu söyleyebilirim.

Buzul haritasında oynamayı seviyorum. Bence dengeli bir harita ve her kesimden tanklar için eşit şans sunuyor fakat aynısını Madenler için söyleyemeyeceğim. World of Tanks yetkilileri her ne kadar haritanın ortasına olan mesafenin her iki takım için eşit olduğunu söylese de, haritanın kuzeyinde doğan takım için haritanın ortasını ele geçirmek ve tüm haritayı domine etmek daha kolay. Umarım gerçekten önemli olan değişiklikleri bir an önce yaparlar.