Ana sayfa Rehberler Object 252U İncelemesi

Object 252U İncelemesi

0
PAYLAŞ


Object 252U tankı yakında oyunda olacak. Ön zırh kalınlığı efektif olarak IS-7’den daha iyi olan tankın birçok oyuncunun korkulu rüyası olmaya aday. Peki, tank daha önceki blogda istatistiklerini paylaştığım kadar iyi mi? Gerçekten IS-7 kadar iyi bir performans sergiliyor mu? Bu gibi sorularınıza cevap vermek için World of Tanks basın hesabıyla bütün bir hafta sonunu Object 252U tankını rastgele savaşlarda test ederek geçirdim. İlk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Tankın zırhıyla başlayalım.

Tankın ön zırh performansı cidden çok iyi ve bolca mermi sektiriyor. Ön zırhın efektif zırh kalınlığı +300 milimetreye ulaşıyor ve bu da savaş medyanında tankın üst düzey performans göstermesini sağlıyor. E 100’den iki kere premium mermi sektirdiğim düşünüldüğünde tankın ön zırhının ne kadar iyi olduğu ortaya çıkıyor.

Object 252U, ön zırh performansı bakımından bir Rus ağır tankından ziyade, 8. seviye ağır Çin tankı 110’u andırıyor. Tankı açılamak yerine, ön zırhı düz olarak düşmana doğru tutmak tankın zırh performansını artıracaktır. Ben, savaş meydanında karşılaştığım tam karşımdaki IS-7’den sektirip hafif çaprazımda yer alan M103’den atış yedim. Açı vermek yerine ön zırhı direkt düşmana doğru gösterdiğinizde siz de bolca mermi sektireceksiniz.

Hemen hemen bütün Rus tanklarındaki eksiklik bu tankta da mevcut: ön alt zırh. Ön alt zırhın efektif kalınlığı +200 milimetre ve bu da 7. ve 8. seviye tanklara karşı iyi bir koruma sağlasa da, deliciliği yüksek avcılar için en ideal alan olarak dikkat çekiyor. Ön plakayı saklamayı unutmayın. Zırhtan yeteri kadar bahsettik, biraz da tankın topundan bahsedeyim.

Object 252U, 122 milimetre kalibreye sahip BL-13 topunu kullanıyor. Bu top, AP mermisiyle 225 milimetre deliciliğe ve 440 can puanı hasara sahip. Seviyesindeki ağır tanklara göre alfa hasarıyla öne çıkan tankın görece uzun yükleme süresi sıkıntı yaratabilir. 16 saniye olan yükleme süresi, havalandırma, top sürgüsü, silah arkadaşlığı ve azıkla birlikte 13 saniyenin altına iniyor. Yakın zamanda gelecek iyileştirmeyle birlikte 12 saniyenin altına inebilir.

100 metredeki isabeti 0.44 metre olan BL-13 topuyla, uzak mesafe atışlarını ve snapshotları unutun. Bu tankla sniper rolünde oynayamayacaksınız. Arada bir denemekte fayda var tabi ama 12.5 saniyelik yükleme süresini göz önünde bulundurup hareket halinde ateş etmeden önce iki kere düşünmekte fayda var. Biraz da hareketlilikten bahsedelim.

Tankın hareketliliği bir ağır tanka göre gayet iyi. Özgül gücü ton başına 13.59 beygir gücü olan tank, 35 km/sa hıza ulaşıyor ve saniyede 30 derecelik açıyla dönüşünü gerçekleştiriyor. Hareketlilik bakımından IS-3 kadar iyi bir tank diyebiliriz. Özet olarak tankın iyi ve kötü yönlerini sıralayalım.

Object 252 U
Artıları
● 130 milimetrelik ön zırh kalınlığı
● 225 deliş gücü ve 440 CP hasara sahip top
● Hareketlilik

Eksileri
● Uzun yükleme süresi
● İsabetsiz top
● Düşük görüş mesafesi

8. seviye Rus premium tankı Object 252U, kendi seviyesinin en iyi ağır tanklarından biri olarak yakında oyunda yer alacak. Obj 252U kendi seviyesindeki maçları domine edecektir fakat 10. seviye maçlarda destek tankı rolüne bürünmesi kaçınılmaz. Ön alt zırhınızı sakladığınız sürece Object 252U ile güvendesiniz.