Ana sayfa Haberler Oyundaki Tiger’lar Yeterince Güçlü mü?

Oyundaki Tiger’lar Yeterince Güçlü mü?

0
PAYLAŞ

Oyundaki Tiger tanklarının durumu, aynı seviyedeki ağır tanklara göre biraz daha zayıf kalıyor, sanırım hepimiz bunu biliyoruz. Oyunda 7. seviyede yer alan Tiger I tankının dakika başı hasarı oldukça yüksek olmasına rağmen zayıf zırhı birçok oyuncunun dikkatini çekmiştir. Tiger II mevzusuna girmiyorum bile. Elbette zırh, Tiger tanklarının öne çıkan bir özelliği olmamıştır ama sonuçta her iki tank da çok iyi durumda değil.

Her neyse, World of Tanks Türkçe forumun yeni güncellemeyle alakalı Genel Geri Bildirim başlığında, World of Tanks Topluluk Yöneticisi vuque, Tiger tanklarıyla ilgili bir oyuncunun yazısını yanıtladı. Oyuncunun, Tiger tanklarının yeteri kadar güçlü olmadığı yönündeki yazısına karşın vuque’nin verdiği cevap tam olarak şöyle:

Tarihte’de zaten bu tanklar Tiger ve Tiger 2 tanklarını delebilmekteydi. Önemli olan mesafe idi ki bu oyunda da böyle, hangi mesafeden ve tankı neresinden delebiliyorsunuz önemli olan bu. Tiger tankları yukarıda bahsettiğiniz gibi 160 tane Sherman veya T-34-85 mermisini yakın mesafeden “yedikten” sonra bunlardan hasar almamış gibi bir durumun tarihte örneği yok. Hatta size şu örneği vermek isterim; oyunumuzda da Orta Tank ile kendisininden yüksek seviyede 3 düşman tankını yok ettiğinizde kazanılan “Oskin’s Medal” ismi ile madalyası bulunan “Aleksandr P. Oskin” komutasındaki T-34-85 tankı 12 Ağustos 1944’te Polonya’nın Oględów kasabasında devriye görevinde iken 3 adet King Tiger tankını tek başına imha etmiştir.

Lütfen Alman tankları müthişti, tüm mermileri sektirirdi, attığını bir atışta indirirdi gibi gerçek olmayan hayallerden vazgeçiniz. İsterseniz sizinle tarihsel olayları bu şekilde örnek ve kanıtlarla tartışabiliriz ama öyle “vuque’nin dediğine bakma, o WG’de çalışıyor” demeyecekseniz…

Oyundaki Tiger’lar yeterince güçlü mü? Aslına bakarsanız Tiger tankları T-34 ve M4 Sherman tanklarına karşı savaştı, elbette bu tankları karşı oldukça etkili tanklardı ama bu onların delinemez olduğu anlamına gelmiyordu. Tiger tanklarının en önemli avantajı, düşman tanklarının atış menzili içine girmeden onları yok edebilmesiydi. Yoksa elbette hiç delinmeyecek tanklar değildi.

vuque’nin yukarıda yer alan cevabı üzerine bir oyuncu uzunca bir yazı paylaştı ve Tiger tanklarının oyundaki sıkıntılarından bahsetti. Yazının devamını ve vuque’nin oyuncuya cevabını okumak isterseniz şu linke tıklayabilirsiniz: Genel Geri Bildirim