Ana sayfa Haberler Paralı Askerler: Açık Artırmayla Tank Almak

Paralı Askerler: Açık Artırmayla Tank Almak

0
PAYLAŞ

World of Tanks son Dünya Haritası etkinliği olan Paralı Askerler, 4 Şubat TSİ 11:00 itibariyle sona erdi. Klanlar iki hafta süren etkinlik boyunca birbirlerine üstünlük sağlamak için kıyasıya bir mücadeleye girdi. Oyuncularsa hem sefer tanklarından birini garaja eklemek hem de birbirinden farklı hediyeleri kazanmak için 14 gün boyunca bilgisayarın başına geçti. Şöhret Puanına göre listenin en yukarısında bulunan 10800 oyuncu 21 Şubat’a kadar ödül tanklarını garaja ekleyebilecek. Peki, siz bu tankları nasıl alabilirsiniz?

Ödül tanklarını garajınıza eklemek için ilk 10800 arasına girmenize gerek yok, World of Tanks’ın son seferlerde getirdiği Tahvil Müzayedesi ile ödül tanklarını açık artırmaya alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey tahvil miktarınızı kullanarak teklif vermek. Dünya Haritası’nın Kişisel Bonuslar alanında, istediğiniz ödül tankına teklif verebilirsiniz: Kişisel Bonuslar

World of Tanks ekibi, önceki seferlerde tekliften sonra tank seçme imkanı sunmuştu ama bu sene biraz farklı. Bu sene tanka teklifte bulunuyorsunuz, kazanırsanız tank garajınıza ekleniyor. Kazanamazsanız da yatırdığınız tahviller geri geliyor.

Tahvil Müzayedesi için 121B, M60, Object 907, T95/FV4201 Chieftain, T95E6, VK 72.01 tanklarını içeren 600 tanklık bir havuz var. Oyuncular “en az teklif edilecek tank hangisiyse onu alayım” düşüncesiyle hareket ediyor ama durum bundan biraz farklı. Tahvil Müzayedesi’nin içerisinde tüm tanklar yer alıyor, yani her tank için ayrılan 100 kontenjan yok. Bu da demek oluyor ki, en yüksek teklifi veren 600 oyuncu hangi tankı isterse onu alacak. Bu tankların hepsi Sovyet orta tankı Object 907’den de oluşabilir, başka bir tanktan da. Her tanktan 100’er adet satılması gibi bir durum yok yani, teklifinizi “en az hangisi satılacaksa ona yapayım” yerine “tankı almak için ne kadar tahvil verebilirim?” sorusunun cevabını düşünerek yapın.

Tahvil Müzayedesi ile ilgili bana gelen soruların başında “ne kadar tahvil yatırmalıyım?” sorusu geliyor. Bunun için net bir cevabım yok, açıkçası net bir cevabı olduğunu söyleyen kişi yalan söylemiş olur, çünkü bu teklif tahvil sahip olduğunuz tahvil miktarıyla değil, tankı almak için ne kadar tahvil vermek istediğinizle alakalı.

Siz ne kadar tahvili gözden çıkartabilirsiniz? Bununla ilgili ufak bir istatistik var. Geçtiğimiz seferlerde Rus sunucusundaki tekliflere bakalım:
En yüksek teklif: 30.000 Tahvil
300. sıradaki teklif: 15.420 Tahvil
301. sıradaki teklif: 15.413 Tahvil

Geçtiğimiz seferlerde Rus sunucusundaki en yüksek teklif 30.000 tahvil olarak ölçülmüş ama bu geçen seferlerde Avrupa sunucularında 10.000-12.000 tahvil aralığına ödül tankı alan oyuncular vardı. Hem World of Tanks’ın 10. yılı dolayısıyla verdiği tahviller, hem de bu seferlerdeki Şöhret Puanı karşılığı tahvil alabilme imkanı sayesinde gereken tahvil miktarı artacaktır. Ödül tanklarından birini almak için kaç tahvil harcamanız gerektiğini asla bilemezsiniz, zaten bu yüzden adına “açık artırma” deniyor. Teklif yapmadan önce kurallara göz atmayı unutmayın:

14. Tahvil Müzayedesi
Şeref Salonuna giren ancak ilk 10.800 arasına girememiş ve araçlar için tahvil takas etme seçeneği almamış oyuncular Tahvil Müzayedesine katılabilir ve altı klan aracından (T95/FV4201 Chieftain, M60, VK 72.01, Object 907, 121B, T95E6) birini kazanmaya çalışabilir.
14.1. Müzayede tahvillerin araç karşılığında takası penceresinin açılması ile 6 Şubat’ta (Not: işlemin başlangıç tarihi değişebilir) başlar, 21 Şubat 11:00 itibarıyla biter
14.2. Şeref Salonuna giren ancak ilk 10.800 arasına giremeyen oyuncular en az 5.000 tutarında tahville teklif verme fırsatı yakalarlar. Kişisel Şöhret Puanlarının tahvil ile takas edilip müzayedede kullanılabileceğini aklınızda bulundurun.
14.3. Oyuncu istediği anda teklifini iptal edip yeni bir teklif verebilir.
14.4. Müzayedenin sonunda en yüksek 600 teklifi veren oyuncular teklif penceresinde seçtikleri aracı alırlar.
14.5. En küçük kazanan teklifi veren birkaç oyuncu bulunması durumunda kazanan teklifi ilk veren oyuncular araçları alır.
14.6. Verilen ancak kazanamayan teklifler teklifleri yapan oyunculara iade edilir.

Umarım istediğiniz tankı istediğiniz tahvil karşılığında alırsınız. Hepinize boş şanslar.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇