Ana sayfa Haberler Paralı Askerler Sefer Tankları

Paralı Askerler Sefer Tankları

0
PAYLAŞ

World of Tanks’ın yepyeni klan savaşı etkinliği, 4 Şubat saat 11:00 itibariyle sona erdi. Klanlar iki hafta süren etkinlik boyunca birbirlerine üstünlük sağlamak için kıyasıya bir mücadeleye girdiler. Oyuncularsa hem sefer tanklarından birini garaja eklemek hem de birbirinden farklı hediyeleri kazanmak için 14 gün boyunca bilgisayarın başına geçtiler.

Paralı Askerler etkinliği bitti ve şimdi hediyeleri toplama zamanı geldi! Etkinlikte elde edilen Şöhret Puanı sonucunda Avrupa’da ilk 10800 oyuncu arasında yer alanlar 6 tank arasından seçim yapabilecekler. Rus orta tankı Object 907, Alman ağır tankı VK 72.01 (K), Çin orta tankı 121B, Amerikan orta tankları M60 ve T95E6 tankına ek olarak bu seferlerde yepyeni bir tank oyuna geldi: İngiliz ağır tankı T95/FV4201 Chieftain. Oyuncular, 7-21 Şubat tarihleri arasında Şöhret Puanıyla tank satın alabilecekler. Peki, bu nasıl olacak?

Yeni sefer tankı T95/FV4201 Chieftain

Avrupa’da 10.800 oyuncu arasında yer alıyorsanız, tank almaya hak kazandınız. Fakat şöyle bir durum var: her tank 4.000 tahvil ve 22.906 Şöhret Puanı değerinde olacak. Evet, yanlış okumadınız. Sefer tanklarından herhangi birini almak için 4.000 tahvilin yanı sıra, sıralamanın en sonunda yer alan oyuncunun Şöhret Puanı karşılığı olan 22.906 Şöhret Puanı ödemek zorundasınız. Bunu şöyle bir örnekle açıklayayım, diyelim ki benim 25.000 Şöhret Puanım var, 22.906 puan ve 4.000 tahvil harcayarak almak istediğim tankı alıyorum, sonrasında da kalan 2.094 puanla kamuflaj, tahvil, kredi, premium hesap gibi bonuslardan faydalanıyorum. Bu seferlerde tank almak istiyorsanız size tavsiyem önce tankı alın, sonra diğer ürünlere para harcayın. 2 haftalık emeğinizin boşa gittiğini görmek istemezsiniz.

Sıralamada ilke 10.800’e giremeyen oyuncular ne yapacak? Açıkçası bu gibi oyuncular için tahville açık artırmaya girip tank kazanabilirler. Oyuncular, mininum 5.000 tahvilden başlamak üzere sefer tankları için açık artırmaya girecek ve en yüksek teklifi veren 600 oyuncu tahvil karşılığında tankı almaya hak kazanacak. Açık artırmaya girip de kazanamazsanız merak etmeyin, böyle bir durumda tahviller size iade edilecek. Geçen seferlerdeki açık artırma bedeli 10-12 bin tahvile kadar çıkmıştı. Bu seferlerde bedelin daha da yükselmesi bekleniyor, çünkü hem World of Tanks ekibinin yılbaşı hediyesi olarak tahvil verdi hem de Şöhret Puanıyla tahvil takasının önü açıldı. Yani siz ilk 10.800 oyuncu arasında yer almasanız bile Dünya Haritasındaki Kişisel Bonuslar alanına gelerek Şöhret Puanı karşılığında tahvil alabilirsiniz.

“Hangi tankı almalıyım?” diye düşünüyorsanız “ilk tercihiniz kesinlikle Object 907 olsun” derim. Object 907 klan savaşlarında da sıkça kullanılıyor ve zırh profili sebebiyle muadillerinden güçlü bir görüntü çiziyor. Eğer benim gibi ikinci defa tank alacaksanız tercih tamamen sizin oyun stilinize ve mürettebat dizilimlerinize göre değişiyor. Ben T95/FV4201 Chieftain alacağım, çünkü hem benim oyun stilime uygun olduğunu düşünüyorum hem de Super Conqueror için mürettebat kasmak istiyorum. VK 72.01 (K) tankı da güzel bir tercih olabilir fakat özel mühimmat hasarının düşürülmesi VK 72.01 (K)’yı da etkileyebilir. Böyle bir durumda ortalama özel mühimmat hasarının 750 CP’den 562 CP’ye düşmesi gündemde olabilir.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇