Ana sayfa Haberler Paralı Askerler Tahmin Yarışması Sonuçları

Paralı Askerler Tahmin Yarışması Sonuçları

0
PAYLAŞ

World of Tanks son Dünya Haritası etkinliği olan Paralı Askerler, 4 Şubat TSİ 11:00 itibariyle sona erdi. Klanlar iki hafta süren etkinlik boyunca birbirlerine üstünlük sağlamak için kıyasıya bir mücadeleye girdiler. Oyuncularsa hem sefer tanklarından birini garaja eklemek hem de birbirinden farklı hediyeleri kazanmak için 14 gün boyunca bilgisayarın başına geçtiler. Şöhret Puanına göre listenin en yukarısında bulunan 10800 oyuncu bugünden itibaren 21 Şubat’a kadar ödül tanklarını garaja ekleyebilecek.

Paralı Askerler etkinliğiyle ilgili bilgi verdik ama bizim bir yarışmamız vardı, hatırlarsınız. Yarışmanın kazananları kimler oldu? Gelin, hem kazanan oyunculara bir göz atalım, hem de etkinlikle ilgili genel bir değerlendirme yapalım.

Avrupa sunucularındaki Paralı Askerler etkinliği sonrasında genel sıralamada ilk 5’te yer alan klanlar aşağıdaki gibi oldu:
1) [FAME] Deal with it!
2) [SHEKL] SHEKEL
3) [THROW] 0:2 We lost, just go next!
4) [TRVST] We Trust No One
5) [CSA] CS Army

“Türk klanlarında durum ne?” diye soracak olursanız Türklerde genel sıralamada ilk 5’te yer alan klanlar aşağıdaki gibi oldu:
1) [TAF-G] Turkish Armed Forces-Guards
2) [JUN] Just Unicum
3) Malum klan*
4) [RISEN] We have risen from our ashes.
5) [TR-U] Turkish Unity

Avrupa’daki ilk 5 sırasına bakınca herhangi bir sürpriz olduğunu düşünmüyorum, bu klanların çoğu başarılı klanlardı ve açıkçası ilk 5’te olmamaları sürpriz olurdu. Zaten ankete katılan oyuncuların %62’sinin ilk sıraya FAME klanını yazmış olması, onların ne kadar da iyi bir klan olduğunu gösteriyor.

Avrupa’da garanti takımlar kazandı ama Türk klanları arasında durum biraz farklı. Öncelikle birçok oyuncunun tahmini JUN’un ilk sırada yer almasıydı ki, ankete katılan oyuncularının %42’si ilk sıraya JUN klanını yazmıştı. Bizde ilk sırada TAF-G yer aldı ama hem JUN hem de TAF-G gayet başarılı klanlar, bulundukları yeri fazlasıyla hak ediyorlar.

Türk klanları arasında ilk 5’te RISEN klanını görüyoruz. Forumdan da yakından tanıdığım TheLast_KebapBender’in yönetim kadrosunda yer aldığı klan, kendi stratejilerine uygun olarak çok az puan harcadı. Belki klandakiler böyle bir başarı bekliyordu ama ilk 5’te yer alması birçok oyuncu için sürpriz oldu, çünkü ankete katılan oyuncuların cevapları arasında RISEN cevabı %2’de kaldı. RISEN aynı zamanda yarışmada birinci olan oyuncuyu da belirledi ama ona birazdan geleceğiz. İki takımla savaşlara çıkan RISEN klanının ilk 5’te yer alması, başarının sadece puan harcamayla geldiğini düşünen klanlara iyi bir örnek olur umarım.

Paralı Askerler etkinliğinde bekleneni veremeyen klanlar da oldu. Anketteki cevaplar arasında 24 defa ABI, 19 defa ALIE geçiyordu ama her iki klan da Şöhret Puanı bakımından ilk 5’e giremedi. ABI’de neler oldu bilemem ama yönetimde olduğum için kendi klanım ALIE’de yaşanan sıkıntıları biliyorum. Biz, oyuncular daha yüksek puan alsın diye klan puanından feragat edip gelişmiş bölgelere savaş attık, bu da bizi ilk 5’in dışında bıraktı Savaşlarda en büyük iş yine oyunculara düşüyordu, bizim için çok kritik iki maç vardı, o maçları kazansaydık daha fazla oyuncuya tank aldırabilirdik. Gerekli önemleri alıp bir sonraki seferlere daha iyi hazırlanacağımızdan şüpheniz olmasın. Yine de Şöhret Puanı bakımından ilk 5’te olmamamıza rağmen tank sıralamasında ilk 5’te yer alıyoruz.

Hazır lafı açılmışken tank sayısına göre sıralamada olan klanlara bir bakalım. Burada 79 tankla malum klan ilk sırada yer alıyor. TAF-G’den 66 oyuncu, JUN’dan 58 oyuncu, RISEN’dan 46 oyuncu, ALIE’den 23 oyuncu, FETIH’ten 18 oyuncu, ESKYA ve TR-U’dan 15 oyuncu, ZIRVE’den 11 oyuncu, ABI’den 9 oyuncu ve PATRN’den de 6 oyuncu sefer tanklarını almaya hak kazandı. Şöhret Puanı bakımından ilk sırada, tank aldırma bakımından da ikinci sırada yer alan TAF-G klanı komutanlarından _Thrakia_, forumdaki yazısında katılan tüm oyunculara tank kazandıracak güçleri olduğunu, fakat seferler için 62 oyuncunun kayıt yaptırdığını belirtti ve klan mevcudu olan 92’nin hepsinin seferlere düzenli katılım göstermesi sonunda tüm oyuncuların tank alabilecek gücü olduğunu söyledi.

Bireysel sıralamaya göre en yüksek puanı kazanan Türk oyuncu, MEME klanından savaşlara katılan DerpMcKebab oldu. Paralı Askerler etkinliğinden 109304 Şöhret Puanı kazanan DerpMcKebab, 297. sırada yer aldı ve en yüksek sıralamada yer alan Türk oyuncu oldu. Çok konuştum, çok yazdım. Yarışma sonuçlarına geçelim mi?

Paralı Askerler yarışmasının ilk sırasında norm_coldice yer aldı. RISEN’da yer alan norm_coldice; FAME, SHEKL, CSA, TRVST, GX, JUN, TR-U, JUST-W, RISEN, TAF-G tahminiyle 54 puan topladı ve 8. seviyede yer alan Centurion Mk. 5/1 RAAC, LT-432, T26E5 tanklarından kendi istediği herhangi birini almaya hak kazandı. Kendi klanı RISEN’i 4. sıraya koyarak 10 puan kazandığını ve böylece ilk sıraya yükseldiğini görüyoruz. Tebrikler!

Paralı Askerler yarışmasının ikinci, üçüncü ve dördüncü sırasında 45’er puan alan üç oyuncu ___VEN0M___, DARKERGOWD ve gastry yer alıyor. Bu üç oyuncu da Pudel, Strv m/42-57 Alt A.2, Type 64 tanklarından kendi istedikleri herhangi birini almaya hak kazandı. Yarışmaya katılan tüm oyuncuları tebrik eder, kazananlarla e-postayla iletişime gireceğimi bildiririm.

Bir sefer dönemi daha geride kaldı, seferlere katılan tüm Türk klanlarına başarılar dilerim. Umarım gelecek seferlerde daha fazlasını başarır ve daha fazla Türk oyuncuya tank kazandırırsınız.

* 3. sırada yer alan klana malum klan dememin sebebini biliyorsunuz, bilmiyorsanız da ufak bir hatırlatma yapayım. Zamanında bu klandan bir oyuncu bana yazdığım bir yazı sonrasında “bizim klanın adını bir daha ağzını alma” demiş, benden de “malum zat” diye bahsetmişti.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇