Ana sayfa Haberler Premium Dükkan Kuru Düştü

Premium Dükkan Kuru Düştü

0
PAYLAŞ

Yaklaşık 1 hafta önce bir haber yayınlamış ve Premium Dükkan kurunun düşeceğini yazmıştım. Bugün itibariyle Wargaming tarihinde ilk defa sabit Euro kuru düştü.

Wargaming’in yeni belirlediği kur oranı güncel kurdan da düşük. Bugün (30 Kasım) itibariyle güncel Euro kuruna baktığımda 1 Euro’nun 5,87 TL’den işlem gördüğünü söyleyebilirim. Wargaming’in bugün itibariyle sabitlediği kur ise 5,83 TL’den işlem görüyor, yani eski 7,33 TL’lik kur oranına göre %20’lik bir düşüş söz konusu.

Wargaming’in sabit kuru değiştirmesi elbette ki iyi bir şey ama biraz geç kalındığını düşünüyorum. Wargaming.net Topluluk Yöneticisi vuque, iki hafta önce Türkçe Forum’da kur oranının değişeceğini söylemişti ki, resmi açıklamanın üzerinden iki hafta geçti ve bu süre sonunda Wargaming son kullanıcıya dokunan bir aksiyon aldı. Hemen hemen her kurum gibi Wargaming de bu işlemlerde geç kalıyor, umarım Sony Eurasia Pazarlama’nın yaşadığı gibi bir sıkıntı yaşamazlar.

Geçmişe baktığımızda Wargaming’in kuru hep güncel kurun çok altında yer almış, Euro 5 TL’yi geçtiğinde bile Wargaming’in güncel kuru 3,95 TL’den işlem görmüştü. 18 Ağustos’ta yapılan güncellemeyle birlikte Wargaming’in Euro kuru 6,30 TL olarak belirlenmişti ki, güncellemenin yapıldığı günden sonra Euro kuru 8 TL’ye kadar yükselmişti. Ekim ayında yapılan son güncellemeyle birlikte Euro kuru 7,33 TL olarak belirlendi ve öyle de kaldı. Sonrasında da Euro kuru düşüşe geçmesine ve günümüzdeki seviyeye gelmesine rağmen, Wargaming’in belirlediği Euro kuru bu süreçte güncellenmedi. Bugünkü güncellemeyle birlikte Euro kuru 5,83 TL’ye düştü.

Destek olmak için alttaki reklamlara tıklayabilirsiniz 👇