Ana sayfa Haberler Primo Victoria ve WZ-120-1G FT Premium Dükkan’da!

Primo Victoria ve WZ-120-1G FT Premium Dükkan’da!

1
PAYLAŞ

Bildiğiniz üzere 30 Ağustos Zafer Bayramı, Kurban Bayramı tatiliyle birleşince şirketim izin verdi ve 10 günlük bir tatile kavuştum. Bu arada yeni tank kasmaya çalıştığım için de buraları biraz boşladık ama affola.

Primo Victoria
Primo Victoria’yla ilgili birçok haber yapmıştım ama tankın satışa çıktığını söyleme fırsatım olmadı. Yeni bir haber değil, Primo Victoria özel Sabaton mürettebatıyla 17 Ağustos’tan beri satışta, 19 Eylül sabahına kadar da bu tankı satın alabileceksiniz.

Primo Victoria tankını altınıdır, donanımıdır, ekipmanıdır vs.. aklınıza gelecek ne varsa içeren paket Üstün Paket olarak 99,99 €’dan satışa sunuldu. Primo Victoria + %100 eğitilmiş ve “Kardeşler Takımı” yeteneğine sahip Sabaton Mürettebatı, Standart Paket’te  olarak 35,99 €’a alıcılarını arayacak. Paketleri ve fiyatlarını yazayım.

Primo Victoria – Üstün Paket 99,99 €
Primo Victoria – Nihai Paket 59,99 €
Primo Victoria – Standart Paket 35,99 €

Primo Victoria tankıyla birkaç kere oynadım, bir inceleme yazısı planlıyordum ama 10 günlük tatil elimi biraz yavaşlattı. İnceleme gelir mi bilmiyorum ama kısaca tankın kendisinden bahsedeyim.

İsveç hükümeti İkinci Dünya Savaşı sonrasında olası Rus ilerleyişine karşı durmak amacıyla İngiliz Centurion Mk. III tanklarını satın aldı ve Strv 81 adıyla ordu envanterine kaydettirdi. Centurion Mk. III tankı, 8. seviyeki İngiliz Centurion I’e oranla daha iyi kule zırhına ve motor gücüne sahip. Strv 81 veya Primo Victoria tankı da oyunda bu şekilde yer alıyor. Centurion Mk. I tankıyla oynadıysanız bu tankın stiline az çok hakimsinizdir.

Artıları
● Kule zırhı.
● Nişan alma hızı ve isabeti.
● Görüş mesafesi.
● Deliş gücü.
● %100 eğitilmiş ve “Kardeşler Takımı” yeteneğine sahip Sabaton mürettebatı

Eksileri
● Gövde zırhı.
● Aynı seviyedeki orta tanklara göre biraz hantal kalması.
● Büyük silüeti.

WZ-120-1G FT
9.20 güncellemesiyle birlikte Çin tank avcıları oyuna eklendi ve ilk Çin premium tank avcısı da satışa sunuldu. WZ-120-1G FT ile Çin tank avcısı için daha hızlı mürettebat kasabilirsiniz. Tank, yeni güncellemeyle birlikte oyuna geldi ve 17 Ekim’e kadar satışta olacak.

Primo Victoria’da olduğu gibi, bu tank da farklı paketler halinde sunuyor.  Çin tank avcıları oyuna eklendi ve ilk Çin premium tank avcısı da satışa sunuldu. Üstün Paket satış fiyatı 79,99 € olarak belirlendi, 37,50 € ödeyerek de Standar Paket’in sahibi olabilirsiniz. Primo Victoria’nın aksiye WZ-120-1G FT’nin Kardeşler Takımı yeteneğine sahip mürettebatı bulunmuyor.

WZ-120-1G FT – Üstün Paket 79,99 €
WZ-120-1G FT – Nihai Paket 49,99 €
WZ-120-1G FT – Standart Paket 37,50 €

Dün World of Tanks Türkiye topluluk katılımcısı MrBotosh’un kanalınca 30 Ağustos Turnuvası canlı yayınına katıldım ve orada bu tankı canlı yayında test etme imkanı buldum. Elimde bir inceleme yazısı yazacak kadar detaylı doküman bulunmuyor ama biz yine en iyisini umalım. Yine de izlenimlerimden kısaca bahsedeyim.

WZ-120-1G FT, AP mermide 440 CP hasar veren 122 mm’lik top kullanıyor. Orta tank hareketliliğinde görece iyi ön zırhıyla beraber risk almayı seven tank avcısı oyuncuların elinde ölümcül bir silaha dönüşebilir. Deliş gücü ve hasarı gayet yeterli, bunun dışında dakika başı hasarı da yüksek. Havalandırma, sürgü, silah arkadaşlığı ve azıkla birlikte atış süresi 7.75 sn’ye kadar düşüyor. Hareketliliği, zırhı ve atış hızı dışında kamuflajı da çok iyi. Bir çalının arkasında soteye yatarak rakiplerinize ölümcül hasarlar indirebilirsiniz. Açıkta yakalanırsanız da soğukkanlılığınızı koruyun. Tankın ön zırhı iyi, ateş ettikten sonra tankı açılayıp yeniden doldurmayı beklerseniz tankın efektif zırh kalınlığını artırırsınız ve rakipten gelebilecek hasar riskini en aza indirmiş olursunuz. SU-122-44 ile oynayanlar varsa, tank benzer bir oynanış stili sunuyor.

Artıları
● Deliş gücü ve hasarı.
● Orta tank hareketliliği.
● Efektif ön zırhı.
● Kamuflajı.
● Görüş mesafesi.

Eksileri
● Nişan alma süresi.
● Top isabeti.

Destek olmak için alttaki reklama tıklayabilirsiniz.