Ana sayfa Haberler Province Haritası Süper Test’te!

Province Haritası Süper Test’te!

0
PAYLAŞ

Province haritası oynamaktan çok keyif aldığım bir haritaydı, fakat World of Tanks’ın 9.10 güncellemesinde rastgele savaşlardan çıkartıldı. Province, yeni oyuncular için çok karışık olmakla birlikte yüksek seviye savaşlar için çok dar bir harita olarak dikkat çekiyor. Benim gibi bu haritada oynamayı seven oyuncular için Wargaming yeni bir prototip hazırladı ve Süper Test oyuncularının beğenisine sundu.

Province haritasına neler değişti?
Her şeyden önce haritanın boyu büyüdü.Orijinal harita 600m×600m boyutundaydı. Süper Test’e gelen versiyonsa 850m×850m büyüklükte, böylece 10. seviye maçlara da uyum sağlayabilir.

Haritanın boyutu dışında oynanışı da değişti. Province haritası önceden hızlı tespit ve hızlı çatışmaların yaşandığı bir haritaydı. Daha iyi kamuflaj ve daha iyi görüş mesafesi kazanmak için yeterliydi. Haritanın yeni versiyonunda, boyutların büyümesine ek olarak mesafeler de genişledi ve karşılıklı tepeler arasındaki mesafe arttı. Tespit yapmak hala önemli fakat kazanmak için yeterli değil.

Yeni Province haritasında kazanmak istiyorsanız hareket etmeniz lazım. Haritanın bir tepesini tutmak size maç kazandırmayacak, bunun için karşı tepeye kadar gitmeniz gerekecek. Emin olun, siz hamle yapmazsanız düşman hamle yapacaktır. Hamle yaptığınızda anahtar noktalara ulaşabilirseniz maçı kazandıracak hamleleri yapabilirsiniz.

Son olarak da yeni pozisyonlar yeni taktikleri beraberinde getiriyor. Harita eskisinden daha karışık olduğu için savaş farklı noktalara doğru ilerleyebilir. Öyle ki, düşmana doğru atak yaptığınızda düşman sizin pozisyonunuzu alabilir ve onları yakalamak için haritada daireler çizebilirsiniz.